Kategori: Youtube

Youtube kanal doğrulama nasıl yapılır?

Ünlü Youtuber kanallarının olduğu gibi rozetli Youtube kanalı nasıl yapılır? Youtube kanal doğrulama şartları nelerdir ve Youtube kanalı doğrulamak için yapmanız gerekenleri sizler için araştırdık.

Youtube hesap doğrulama ile kanal doğrulamayı birbirine karıştıranlar olabiliyor. Hesap onayı için sadece telefon numarası ile doğrulanması yeterlidir ve bunu herkes yapabilir. Ancak kanal doğrulaması diğer bir deyişle Youtube channel verify ya da Youtube channel verification bu kadar kolay değildir.

YouTube kanal adlarının yanında youtube channel verification veya youtube channel verify doğrulama onay işaretinin olması, YouTube’un ilgili kanalı doğruladığını gösterir.

Youtube kanal doğrulaması (Youtube channel verify) için şartlar nelerdir?

Bir Youtuberin açmış olduğu kanala rozet işareti (doğrulama tiki) verilebilmesi için birden fazla koşul olsa da en önemlisi 100.000 aboneye ulaşmış olma koşulu en zor olanıdır. Youtube kanal doğrulama için başvuru yapan kanallar eğer taklit, sahte kanallar değillerse hesap rozeti kanala verilecektir.

Youtube kanalının doğrulanması için YouTube, Topluluk Kuralları veya YouTube Hizmet Şartları‘na da uyulması şarttır. Bu konunun detayları için aşağıdaki kaynak linkine tıklayarak konunun detaylarını inceleyebilirsiniz.

Youtube kanal doğrulama koşulları

Güvenilirlik: Kanalınız, olduğunu iddia ettiği içerik üretici, marka veya tüzel kişiyi gerçekten temsil etmelidir. Kimliğinizi doğrulayabilmek için farklı etmenleri (ör. kanalınızın yaşı) kontrol ederiz. Daha fazla bilgi veya belge sağlanmasını da isteyebiliriz.

Eksiksiz olma: Kanalınızın herkese açık ve YouTube’da etkin olması gerekir. Ayrıca kanalınızda banner açıklaması, kanal simgesi ile içerik bulunmalıdır ve kanalınız YouTube’da aktif olmalıdır.

Youtube bazı durumlarda 100.000 abone şartını sağlamamasına ve de başvuru yapmamasına rağmen bazı Youtube kanallarını doğrulayabilir. Bu kanallar genellikle herkes tarafından bilinen değerli kanallardır.

Youtube kanal doğrulama

Youtube hesap rozeti hangi koşullarda iptal olur?

Youtube kanallarındaki rozetler/doğrulama işaretleri bazı durumlarda alınabilir. Youtube kanal doğrulama başvuruları olumlu karşılanan ve kanalları rozet alan Youtube kanallarındaki onay tikinin kalmasına neden olabilecek durumlar şöyledir:

Kanalı takip eden kullanıcı sayısının 100.000’in altına düşmesi
Youtube kanal doğrulaması onaylanan kanalın isminin değiştirilmesi (Yeni isim için yeniden başvuru yapılması gerekir.)

Youtube kanal doğrulama

Paylaşılan videolarda intihal yapılması ve sıklıkla başkalarına ait videoların, üzerine değer katmadan yeniden paylaşımının yapılması. Bu kural ihlali ile kanalın doğrulama tikinin kalmasının ardından Youtube kanal doğrulama başvurusu yeniden yapılsa bile kanalın rozet alması neredeyse imkansızdır.

Youtube kanallarının onaylanması ne işe yarar?

Youtube kanalının rozet alması yani Youtube kanal doğrulama işlemi başvurunuzun olumlu sonuçlanması bu kanallara ekstra bir özellik kazandırmaz. Sadece bu hesapların belli bir şartı sağladıkları anlamına gelen doğrulama rozetleri ödül olarak nitelendirilemez. Zaten kanal adının değiştirilmesi durumunda bu rozetler iptal edilecektir.

Kaynak: https://support.google.com/youtube/answer/3046484?hl=tr

YouTube Mp3 indir: Youtube indirme nasıl yapılır?

Youtube sevdiğiniz müzikleri indirerek, istediğiniz ortamda, internetiniz olmasa da dinlemek ister misiniz? youtube mp3 indir, youtube indirme nasıl yapılır?

Youtube indirme ve dönüştürme işlemleri için birçok uygulamalar ve internet programı var. Bu uygulama ve programlar sayesinde sadece müzikleri değil, ders anlatımı gibi videoları da indirmeniz mümkündür. youtube mp3 indirme sayesinde sevdiğiniz müzikleri kısa sürede telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebileceğiniz güvenli ortamları ve yöntemlerini anlattık.

Youtube mp3 download / Youtube mp3 indir
Youtube mp3 download / Youtube mp3 indir

FLVTO ile Youtube Mp3 indir ve Youtube indirme Nasıl Yapılır?

youtube mp3 indirme FLVTO internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. FLVTO programı indirme konusunda başarı ve güvenilir internet siteleri arasında yer almaktadır. Youtube indirme için adımlar;

 • İndirmek istediğiniz Youtube videosunun linkini kopyalayın,
 • FLVTO internet sitesini buraya tıklayarak açın,
 • Ekranın ortasında bulunan bağlantı çubuğuna, Youtube üzerinden kopyaladığınız videonun linkini yapıştırın,
 • “Dönüştür” butonun yanında bulunan açılır menü üzerinden, “MP3” formatını seçin,
 • Dönüştür yazan butona tıklayın,
 • İşlem için bir süre beklemeniz gerekmektedir,
 • Ekrana çıkan ”İndir” butonuna tıklayın,
 • MP3 formatına dönüşen dosyanız cihazınıza indirildi.

Yukarıdaki adımları uygulayarak, Youtube müziklerini cihazlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Seçtiğiniz videoları dilerseniz MP3 formatında değil, farklı formatlarda da indirmeniz mümkündür.

Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlar için DVDFab ile Yotube MP3 indirme;

Windows veya MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarınıza DVDFab ile indirmek için buraya tıklayın. DVDFab ile bilgisayarınızdan kolaylık Youtube indirme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda mobil cihazlar için versiyonunu bulunmaktadır.

Android Cihazlar için Youtube Mp3 indir

Android cihazlar için mobil uygulama olan, Yotube For Android ile indirme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Yotube For Android uygulaması ile hem video araması yapabilir, hem de istediğiniz format ve kalitede Youtube müziklerini indirebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı oldukça basittir, tek tuşla Youtube indirme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Youtube Mp3 indir ve Youtube indirme için diğer programlar;

 • Videoder
 • InsTube Free Video & Music Donwload
 • DVDFab YouTube to MP3
 • TubeMate
 • Youtube Downloader for Android
 • NewPipe
 • KeepVid
 • Snaptube
 • Dentex YouTube Downloader

Sosyal medya hesaplarına nasıl giriş yapılır?

Mobil uygulamalarla giriş yapmaya alıştığımız sosyal medya platformları Facebook giriş, Twitter giriş, Instagram giriş, Tiktok giriş ve Youtube giriş yapmak için hangi linkler kullanılmalı? Web üzerinden bazı linklerin artık Google SERP’te otomatik sıralanmasından dolayı başlığa tıklasanız da gitmek istediğiniz sayfaya ulaşamayabiliyorsunuz. Bu yüzden en fazla giriş yapılmak için Google’a yazılan ifadelerin hangileri olduğunu tespit edip kısa sürede ve tek sayfada giriş yapmanıza imkan sağlamaya karar verdik.

Web üzerinden girişi en çok aranan sosyal medya ve kurum aramaları

 1. Facebook Giriş
 2. Instagram Giriş
 3. Twitter Giriş
 4. Tiktok Giriş
 5. Whatsapp Giriş
 6. Youtube Giriş
 7. Hotmail Giriş
 8. Outlook Giriş
 9. MSN Giriş
 10. Eba Giriş
 11. Edevlet Giriş
 12. E Posta Giriş
 13. Gmail Giriş
 14. Ösym Giriş
 15. Zula Giriş
 16. İşkur Giriş
 17. Icloud Giriş
 18. Mebbis Giriş
 19. AÖF Giriş

Instagram hesaplarının daha da popüler hale gelmesinin ardından Facebook kullanımı azalsa da kırsalda hala kullanımı en fazla olan sosyal medya platformu Facebook. Bu platformu kullananların birçoğu da aynı zamanda Tiktok uygulamasını kullanıyor.

Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın

Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın
Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın

Facebook hesaplarına girilmesi için Google arama bölümüne facebook giriş yazan kullanıcılar bunun yanında facebook giriş yap, fesbuk giriş, feysbuk giriş ve face giriş gibi ifadeleri de kullanıyorlar.

Facebook giriş linki

Instagram giriş ile web üzerinden instagram kullanımı

Instagram giriş ile web üzerinden instagram kullanımı

Instagram giriş diğer bir önemli aranan kelime grubu oldu. Instagram kullanıcıları sadece uygulama üzerinden değil de web üzerinden de instagram giriş yaparak buradan paylaşımlarda bulunmayı düşünebiliyor. instagram giriş sadece web instagram giriş şeklinde ulabileceği gibi Chrome eklentisi ile de hem fotoğraf paylaşımı yapabilir hem de kolaylıkla instagramı buradan kullanabilirsiniz. instagram web chrome eklentisi indirmeniz için aşağıda bu eklentinin linkini ve instagram giriş linkini de paylaşacağız.

Instagram giriş linki

Instagram web chrome eklentisi linki

Twitter giriş yaparak web üzerinden Twitter kullanın

Twitter giriş yaparak web üzerinden Twitter kullanın

Twitter giriş sosyal medya platformları içinde web alanında en az araması yapılan anahtar kelimeler arasında. Daha çok siyasi gündem için tercih edilen twitter giriş yapanların büyük ir kısmı daha çok kamu kurumlarında olanları ve gündem haberlerini takip eden kesim. Instagram ve Facebook kullanıcıları daha çok gündeme bu kadar takılmayan kesim. Bu yüzden Twitter kullanıcı kitlesi özellikle Türkiye’de daha az. Web üzerinden twitter giriş yapmak üzere kullanabileceğiniz linki paylaşalım.

Twitter giriş linki

Tiktok giriş web üzerinden nasıl yapılıyor?

Tiktok giriş web üzerinden nasıl yapılıyor?

Tiktok kullanıcıları ve Tiktok fenomenlerinin videolarını izlemek için girenler masaüstünden Tiktok giriş yapmak için web uygulamasını kullanıyor. Tiktok henüz Chrome ya da Mozilla gibi tarayıcılar için eklenti geliştirmedi. O yüzden Tiktok giriş yapanlar eğer web üzerinden kullanacaklarsa bu siteyi epey zorlanıyorlar. Sizler için Tiktok giriş yapabileceğiniz web linkini paylaşalım.

Tiktok giriş linki

Whatsapp web giriş yapmak

Whatsapp web giriş yapmak

Whatsapp giriş yapmak isteyenler web üzerinden uygulamayı kullanacaklarsa çok harika bir sistemler mobil üzerinden yapabildikleri birçok eylemi web whatsapp giriş yaparak da kullanabiliyorlar. Fotograf gönderme, ses gönderme, dosya paylaşma ya da daha birçok konuda etkin bir kullanım imkanı sağlayan web whatsapp giriş yapabileceğiniz linkleri de paylaşalım.

Whatsapp web giriş linki

Youtube giriş yapmak için

Youtube giriş yapmak için
Youtube giriş yapmak için

Youtube videoları hazırlayıp bunları Youtube kanalınızda yayınlayarak para kazanabiliyor olmanız Youtube hesaplarına web üzerinden girişi daha avantajlı hale getiriyor. Mobil youtube giriş yapanlar video hazırlamakta daha amatör bir video ortaya koyabilirken, web youtube giriş yaparak daha profesyonel, etkileyici videolar hazırlayabiliyorsunuz. Web youtube giriş yapmak için aşağıda vereceğimiz linki kullanarak Youtube hesabınız giriş sağlayabilirsiniz.

Youtube giriş linki

Maillere giriş yaparak e-postalarınızı kontrol edin

Türkiye’de son yıllarda en çok kullanılan mail hesapları Google şirketine ait olan Gmail hesapları. Piyasaya daha önce giren Hotmail kendini güncellemek adına Outlook uygulamasını geliştirse de Gmail’in gerisinde kaldı. E posta giriş yapmak için konumuzu takip edebilirsiniz. Gmail giriş yapabilmek için aşağıda vereceğimiz Gmail giriş linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca hotmail giriş (hotmail giriş sign), outlook giriş ve msn giriş yapmak için gerekli olan linkleri paylaşacağız. Buradan mail giriş yaparak hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

Diğer kurumlara giriş yapmak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın online ders sitesi EBA’ya giriş yaparak buradaki materyalleri kullanabilirsiniz. Eba giriş linkini aşağıda paylaşıyoruz ve buraya tıklayarak EBA eğitim konularını gözden geçirebilirsiniz. Özellikle öğrenciler tarafından kullanılan eba giriş linkine tıklayarak sisteme giriş yapın.

Tik işareti ne işe yarar?

Sosyal medya uygulamalarında hesap açmak istenildiğinde kimlik bilgisi istenmediğinden istenilen isim ve soyisim ya da firma adı kullanarak hesap açılabilmektedir. Bu durum gerçek kişilerin adını kullanarak paylaşımlar yapılması ya da başka kişilerle irtibata geçilmesi nedeniyle güvenlik problemleri oluşturabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için kişilerin veya kurumların sosyal medya sağlayıcı firmaya hesabını onaylatarak mavi tik işaretini hesabına ekletmesi gerekmektedir. Sosyal medyada mavi tikli hesaba sahip olmak güvenlik sağlamasının yanı sıra zamanla sosyal bir statü haline gelmiştir. Sosyal medyada mavi tikli bir hesaba iseniz güvenilir ve prestij sahibi olarak görünürsünüz. Mavi tik kişilere ya da markalara değer katmaktadır.

Instagram Mavi Tik İşareti

Instagram hesabına daha önce mavi tik almak için başvuru yapmanıza gerek yoktu. Instagram tarafından belirlenen kriterlere sahip olmanız durumunda mavi tik işareti otomatik olarak hesabınıza ekleniyordu. Artık Instagram hesabınızda mavi tike sahip olmak istiyorsanız, profilinizin Instagram tarafından onaylanması gerekmektedir. Profilinizin onaylanması için başvuru yapmanız ve hesabınızı onaylatmanız gerekiyor.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Instagram Mavi Tik İşareti

Youtube Mavi Tik İşareti

Youtube mavi tikli hesaba sahip olmak istiyorsanız öncelikle 100.000 aboneli bir hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız taklit ya da güvensiz bir içerikten oluşmuyorsa Youtube için mavi tik alabilirsiniz. Mavi tik işareti alınabilmesi için Youtube kanal doğrulama başvuru yapılması gerekmektedir.

Youtube onay işareti nasıl alınır?

Youtube Mavi Tik İşareti
Youtube onay işareti

Twitter Mavi Tik İşareti

Twitter mavi tik işareti onayını sadece ünlülere vermekteydi. Twitter’dan yapılan yeni duyuruyla artık herkes mavi tik işareti başvurusu yapabilecek. Twitter’a başvurunuz sonrasında twitter tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hesabınızın davranışlarınızın onaylandığı ve güvenli bir kişi ya da kurum olduğunuza karar verilirse mavi tik onayını alabilirsiniz.

Twitter mavi tik (blue tick) nasıl alınır?

Twitter mavi tik (blue tick) nasıl alınır?

Tiktok Mavi Tik İşareti

Tiktok hesabınıza mavi tik ekletmek istiyorsanız hesabınızın popüler olması ya da ünlü bir kişi olmanız gerekmektedir. Tiktok firmalara mavi tik işareti onayını çok hızlı vermektedir. Eğer bu kriterlere sahipseniz Tiktok’a başvuru yaparak hesabınızı onaylatmanız mümkündür.

Tiktok mavi tik nasıl alınır?

Tiktok Mavi Tik İşareti
Tiktok Mavi Tik İşareti

Facebook Mavi Tik İşareti

Facebook hesabınız için mavi tik işareti onayı almak istiyorsanız, ünlü bir kişi, medya şirketi ya da markanın gerçek sayfası olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip bir hesabınız var ise Facebook’a başvuru yaparak hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir.

Facebook mavi tik işareti nasıl alınır?

Facebook Mavi Tik İşareti
Facebook Mavi Tik İşareti

Türkiye’de en çok abonesi olan Youtube kanalları 2020

Artık bir sosyal mecradan çok kamuoyunun bilgi de alabildiği medya alanına dönüşen Youtube, özgür bir platform bulamayan gazetecilerin de kendini ifade etme alanı bulduğu bir mecraya dönüştü. Gazeteciler ve sanatçılardan çok, eğlence amaçlı video çeken Youtuberler konuşuluyor Youtube kanallarının büyüklüğü ve abone sayılarına bakılarak.

Sizler için araştırdık. 2020 yılının Mayıs ayı itibari ile Türkiye’de en çok abonesi olan Youtube kanallarının hangi kanallar olduğunu gözler önüne serdik.

Abone sayılarına göre ya da izlenme sayılarına göre Youtube kanallarını sıralayan SocialBlade sitesinden aldığımız son verilere göre Türkiye’de en fazla abonesi olan Youtube kanalı, ünlü isimlerin kliplerini de yayınlayan netd müzik kanalı. 16.9 Milyon abonesi ile Türkiye’de en fazla abonesi olan kanal olma özelliğini elinde bulunduran kanalı 14.2 milyon takipçisi ile Oyuncak Avı Youtube kanalı takip ediyor. Çektiği videolar ve sansasyonel haberlerle gündemden düşmeyen Enes Batur bu sıralamada 3. sırada yer alırken abone sayısının da 12.7 Milyon olduğunu ifade edelim.

İşte Türkiye'nin en çok aboneli Youtube kanalları:

İşte Türkiye’nin en çok aboneli Youtube kanalları:

 1. netd müzik 16.9 Milyon abone 35,331,191,969 izlenme
 2. Oyuncak Avı 14.2 Milyon abone 5,940,630,266 izlenme
 3. Enes Batur 12.7 Milyon abone 6,446,732,430 izlenme
 4. Orkun Işıtmak7.26 Milyon abone 1,829,963,464 izlenme
 5. OYUNCAKOYNUYORUM 6.96 Milyon abone 4,635,185,955 izlenme
 6. skgames 6.94 Milyon abone 279,142,331 izlenme
 7. Kafalar 6.55 Milyon abone 1,337,969,999 izlenme
 8. KanalD 6.19 Milyon abone 8,237,544,720 izlenme
 9. Reynmen 6.15 Milyon abone 974,617,458 izlenme
 10. atv 6.01 Milyon abone 4,749,131,047 izlenme

2020 Mayıs itibari ile Türkiye’de en çok izlenen Youtube kanalları

2020 Mayıs itibari ile Türkiye'de en çok izlenen Youtube kanalları
2020 Mayıs itibari ile Türkiye’de en çok izlenen Youtube kanalları

En fazla abonesi olan 10 Türk Youtuber 2020

En fazla abonesi olan 10 Türk Youtuber 2020
En fazla abonesi olan 10 Türk Youtuber 2020
 1. Enes Batur 12.7 Milyon Abone
 2. Orkun Işıtmak 7.26 Milyon Abone
 3. Kafalar 6.55 Milyon Abone
 4. Reynmen 6.15 Milyon Abone
 5. Deli Mi Ne? 5.91 Milyon Abone
 6. Ruhi Çenet Videoları 4.69 Milyon Abone
 7. Berkcan Güven 4.01 Milyon Abone
 8. Oyuncu Yusuf 3.94 Milyon Abone
 9. Alper Rende 3.61 Milyon Abone
 10. Furkan Yaman 3.41 Milyon Abone