Kategori: Whatsapp

Meta, İşletmeler İçin Meta Verified’ı Genişletiyor

Meta, Instagram, Facebook ve WhatsApp’taki işletmelere yakında Meta Verified’ı genişletecek. Instagram ve Facebook işletmeleri için testler önümüzdeki haftalarda belirli ülkelerde başlayacak.

WhatsApp işletmeleri için gelecekte genişleye gideceklerini duyuran Meta, bu güncelleme ile bir dizi yenilik de sunacak. Meta Verified işletme aboneliği, işletme doğrulaması ile doğrulanmış bir rozet, sahtekarlık koruması, hesap desteğine erişim ve işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olacak özellikleri içerecek.

Meta Verified’ı bu güncellemeyi ilk olarak Yeni Zelanda’daki Instagram ve Facebook işletmeleriyle test etmeye başlayacak.

İlk olarak bu yıl, influancerler ve içerik üreten diğer kullanıcılar için Meta Verified’ı hayata geçiren Meta, bu kullanıcıların Instagram ve Facebook’taki varlıklarını daha kolay kurmalarına yardımcı olan bir abonelik paketini kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz hafta Mumbai’deki Meta Konuşmaları Konferansı’nda Mark Zuckerberg, Meta Verified’ı yakında Instagram, Facebook ve WhatsApp’taki işletmelere genişleteceklerini duyurdu.

İlk aşamada önümüzdeki haftalarda seçili ülkelerde Instagram ve Facebook işletmeleri için testlere başlanacak ve gelecekte WhatsApp işletmelerini de kapsayacak önemli güncellemeler olacak.

Meta Verified, işletmelerin uygulamalarımızda daha kolay öne çıkmalarına ve müşterileriyle güven inşa etmelerine yardımcı olmak amacıyla inşa edilmiştir; bu, müşterilerine doğru işletmeyle sohbet ettiklerini bildirme olanağı da sunar. İşletmeler, tek uygulamadaki bir abonelik veya Instagram ve Facebook’da paketlenmiş bir abonelik olmak üzere bir abonelik seçip seçmeyeceklerini seçebilirler ve gelecekte WhatsApp da eklenecektir. Aylık bir abonelikle, işletmeler, Facebook sayfaları, Instagram profesyonel hesapları veya WhatsApp telefon numarası için kullanabilecekleri bir araç setine erişim elde edecekler:

Yeni keşfedilme yolları: Instagram ve Facebook’ta aboneler, Meta Verified işletmesi olarak yer alacak, arama sonuçlarının en üstünde veya yakınında görünecek ve beslemelerde takip edilecek önerilen bir doğrulanmış işletme olarak. WhatsApp işletme aboneleri, web araması yoluyla kolayca keşfedilebilen özel bir WhatsApp sayfası oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere ek özellikler alacak ve çoklu cihazla sohbet atama desteği sayesinde birden fazla çalışan müşterilere yanıt verebilecekler.

Meta Verified işletme aboneliği, bugün uygulamalarımızdaki işletmelere sunulan ücretsiz ve ücretli araçları tamamlar. Platformdaki en çok istedikleri şeyi elde etmelerine yardımcı olacak abonelik özellikleri ile başlıyoruz: markalarını oluşturmak ve yeni müşterilere ulaşmak. İlk testlerden öğrendikçe, tüm boyutlardaki işletmeler için daha fazla değer eklemek amacıyla iş tekliflerimizi geliştirmeye devam edeceğiz, böylece uygulamalarımızdaki doğrulanmış işletmeleri kolayca keşfetmek ve etkileşimde bulunmak isteyen kişiler için daha fazla araç sunulabilir.

Abonelik fiyatları ne kadar olacak?

Meta Verified işletme abonelikleri, yakında seçili test ülkelerinde Instagram ve Facebook’ta satışa sunulacak.

Aylık abonelikler Facebook sayfası veya Instagram hesabı başına 21.99 ABD doları/ay veya her ikisi için 34.99 ABD doları/ay’dan başlayacak.

WhatsApp’ta, WhatsApp Business uygulamasını kullanan küçük işletmelerde Meta Verified’ı tanıtmadan önce gelecekte testlere başlanacak.

Meta Verified işletmeler için korumalardan oluşuyor. Kullanıcılar için yapıldığı gibi, Meta Verified işletmeler için de korumaları inşa ediliyor. İşletmelerin markalarının uygulamalarımızda korunduğuna ve insanların etkileşimde bulundukları ve mesajlaştıkları doğrulanmış işletmelere güvenebileceklerine dair güven duymaları amaçlanıyor. Bu nedenle, Meta Verified önce, sırasında ve bir işletme abone olduktan sonra çok adımlı bir doğrulama süreci ve çeşitli kontroller içeren bir dizi aşama kullanıma sokuldu.

Instagram ve Facebook abonelikleri için:

İşletmeler, minimum İşletme Hesabı ve belirli Facebook sayfası/Instagram hesabı sahiplik süresi, minimum sayfa/hesap etkinliği ve 2FAC’nin açık olma gibi uygunluk gereksinimlerini karşılamalıdır. İşletme bilgileri doğrulanmalı ve başvuru sahiplerinin işletme ile bağlantılarını telefon numarası, e-posta veya alan doğrulama gibi yöntemlerle doğrulamaları gerekmektedir.

Abonelikler, işletme taklit izlemesi için proaktif izlemeyi içerir. Meta Verified işletmeler hakkında daha fazla bilgi edinin burada.

Instagram’da Meta Verified’a abone olduğunuzda onay rozeti Threads’te de görünecektir, geçerliyse. Facebook’ta Meta Verified’a abone olduğunuzda, rozet Messenger’da da görünecektir, geçerliyse.

Meta ile reklam veren aboneler, Meta Verified Instagram ve Facebook hesabı desteği avantajını zaten almaktadır.

Tüm Meta Verified aboneleri ve içerikleri, Kullanım Koşullarımıza ve Topluluk Kurallarımıza uygun olmalıdır. Aboneler, bir kullanıcının sorgusu kesin bir doğrulanmış işletme adını eşleştirdiğinde arama sonuçlarının en üstünde veya yakınında görünecektir.

Mobil cihazda satın alınan abonelikler, Facebook sayfası veya Instagram profesyonel hesap başına aylık 27.99 ABD dolarıdır. Şu anda mobil cihazda satın alan işletmeler, 1 işletme varlığı aboneliği (Facebook sayfası veya Instagram pro hesap) ile sınırlıdır.

WhatsApp abonelik fiyatlandırması henüz belirlenmedi.

Doğrulandıktan sonra işletmeler işletme adı veya profil resmi gibi işletme detaylarını değiştiremeyebilir. Gelecekte, işletme adlarını değiştirmek isteyen Meta Verified işletmelerinin tekrar doğrulama gözden geçirmesinden geçmesi gerekecektir.