Whatsapp Web ile Neler Yapılabilir?

Mar 25, 2020 Facebook, Instagram
Whatsapp Web ile Neler Yapılabilir?

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak herkesin cep telefonunda yüklü olan bir yazılım olması ile birlikte whatsapp, her zaman ön planda olmayı başarmaktadır. Bir online mesajlaşma uygulaması olarak özellikle akıllı telefonlarda kullanıldığı kadar masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanılması açısından whatsapp web nedir sorusu da en çok sorulan soruların arasında yer almaktadır. 

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp yazılımı ve yüzlerce özelliği neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcıları tarafından bilinse de whatsapp web nedir sorusu, halen merak edilen bir soru oluşturmaktadır. Çünkü whatsapp web, normal whatsapp yazılımına göre kullanım açısından küçük farklılıklar barındırırken, aslında yine de çok pratik bir kullanım çerçevesi yer almaktadır. 

Whatsapp Web Nedir?

Öncelikle whatsapp web nedir sorusunun cevaplanması gerekirse, akıllı telefonlarda yer alan whatsapp uygulamasının masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar dahilinde de pratik bir şekilde kullanılması için geliştirilmiş bir internet web sayfasıdır denilebilir. Yani whatsapp web nedir sorusu için akıllı telefon mesajlaşma uygulamasının bilgisayar versiyonu denilebilir. 

Whatsapp Web

Whatsapp Web Kullanımı

İlk soru olarak whatsapp web nedir sorusunun cevabı verildikten sonra yazılımın nasıl kullanılacağı konusuna geçilebilir. Öncelikli olarak whatsapp web uygulamasına giriş yapılmasından bahsedilmesi gerekirse, adım adım anlatım yapılabilir. Bu bağlamda

  • İlk adımda masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan internet tarayıcısına girerek, adres satırına https://web.whatsapp.com adresini yazmanız gerekecektir. 
  • Sonraki adımda bilgisayar ekranınızda açılan web sayfasında bilgisayarınızda kullanmak için yapmanız gerekenler adım adım anlatılacaktır. 
  • Bahsedilen şekilde akıllı telefonunuzda bilgisayar ekranında çıkan QR(karekod) okutulduğunda whatsapp web uygulaması aktif hale gelecektir. 

Whatsapp web uygulaması bilgisayarda kullanılabilir olsa da akıllı telefon üzerinden çalışmayı devam ettirdiği için telefon internet bağlantısını kesmemeniz gerekir. Ayrıca bu kullanım sırasında daha az veri kullanımı elde edebilmeniz açısından mobil veri yerine WiFi üzerinden internet kullanımını tercih edebilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz veya güncel şekilde gerçekleştirdiğiniz whatsapp web bağlantıları açısından telefonunuzun whatsapp web bölümünde bağlantıları kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bu bilgisayarlar için erişimi kaldırabilir veya sürdürebilirsiniz. 

Temel olarak whatsapp web nedir ve ulaşım sisteminin nasıl olduğu gibi sorularda bilgi sahibi olmanız ile birlikte yazılımın avantajlarına değinilebilir. Uygulama kullanımı sırasında tamamen güvenli bir şekilde telefonunuzdan da kontrol gerçekleştirebilir ve hem telefondan hem bilgisayardan çıkış sağlayabilirsiniz. En önemli avantaj olarak klavyede klavye ile mesaj yazma rahatlığı ve yine bilgisayar üzerinden dosya gönderme rahatlığı görülebilir. 

“Whatsapp Web ile Neler Yapılabilir?” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir