Twitter’de Yeniden Mavi Tık Dönemi

Haz 22, 2020 Twitter
twitter mavi tık alma 2020

Twitter milyonlarca kullanıcısını yakından ilgilendiren yeni bir karar aldı. Twitter’da onaylanmış hesaba sahip olmak isteyen ve dolaylı yollardan başvuran pek çok kullanıcı, uzun süredir başvurularına cevap alamamaktadır.  Ancak Twitter mavi tik alma 2020 yılında mümkün olacak gibi görünüyor.

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter, 2017’den bu yana sistemin iyi yönde kullanılmadığını tespit ederek onaylanmış hesap özelliğini durdurmuştur. Ve bu süreç de yeni başvurular şirket tarafından kabul edilmemiştir.

Geçtiğimiz yıllarda şirket, ünlü isimlere sunduğu verified account (onaylanmış hesap) durumunu tüm kullanıcılarının hizmetine açmıştı. Lakin mikro blog devi Twitter’ın bu özelliğini bir süre askıya aldığını duyurdu.

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Korona virüs döneminde onaylanmış hesaba yeniden ihtiyaç duyulması nedeniyle tekrar gündeme gelen ve yeniden olası kaynaklardan gelen haberlere göre “Twitter onaylanmış hesap” dönemi başlıyor. Twitter bu kararını esnek hale getiriyor olsa da genel olarak onaylanmış hesaplar için henüz atılan bir adım yok.

Twitter mavi tik ne zaman hayatımıza dâhil olacak bilemesek de önemli olan, bu haber duyuruldu ise yakın gelecekte yeniden Twitter mavi tik başvurusu, Twitter onaylı hesap gibi tabirleri yeniden duymaya başlayacağız.

Twitter’de Onaylanmış Hesap Sahibi Olmak İçin

Twitter mavi tik almak istiyorsanız birkaç önemli şartı tamamlamanız sonucu twitter hesabınıza onaylayacaktır.

Onaylanmış Hesap Sahibi olmak için Şartlar Neler? Birkaç adımda twitter hesap onayı almak için gerekli şartları anlatmaya çalışalım.

  • Geçerli profil fotoğrafı
  • Aktif kullandığınız GSM numaranız
  • Twitter hesabınızın tüm kullanıcılara açık olması
  • Varsa kişisel blog yada web sayfanız
  • Twitter profilinde yer alan kişisel bölümün doldurulması
  • Dogrulanmış e-mail adresi

Peki, Twitter mavi tikli hesap neden olmalı?

Twitter şirketi twitter mavi tik işareti olan hesap özelliğini tanınmış kişiler için sahte hesaplara karşı sayfalarını korumak istemeleri neticesiyle çıkarttığı bir özelliğiydi. Böylelikle sahte hesapların önüne geçilmeyi ünlülerin ve tanınmış kişilerin kişisel verilerini bir nebze olsun korumak adına çıkarılmıştı.

twitter mavi tik işareti
twitter mavi tik işareti

Belirlenen güvenlik şartlarını yerine getiren bu hesaplar şirket tarafından sunulan kişisel sorulara verdikleri doğru cevaplarla kendi hesapları olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Ve ardından Twitter şirketi bu kullanıcıların hesaplarını kontrol ederek ilgili hesapların yanına “Twitter mavi tik” işareti koyarak onayladığını gösteriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir