Kategori: Twitter

Instagram mavi tik alma neden bu kadar önemli?

Mavi tik (blue badge) sosyal medya hesabının tanınmış bir kişiye ait olduğunun tescili olarak hak eden kişilere verilen bir simgedir. Özellikle Instagram mavi tik alma son günlerde çok arzulanan bir şey olsa da Facebook, Twitter, TikTok gibi sosyal medya hesaplarının onayında da yine mavi tik kullanılmaktadır.

Mavi tik almak zor mu?

Sosyal medyanın her geçen gün büyümesi ve daha geniş kitlelere hitap etmesi beraberinde birçok soruna da ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin ünlü kişiler adına açılan sosyal medya hesapları sayesinde pek çok insan dolandırılmış ve ciddi maddi kayıplara uğramışlardır. Bu durumun her geçen gün artmasından ve insanların mağdur olmaması adına Instagram, Facebook ve Twitter gibi ünlü sosyal medya şirketleri mavi tik uygulamasını başlatmıştır.

instagram mavi tik
instagram mavi tik

Mavi tik uygulaması sayesinde ünlü kişilerin hesapları doğrulanmış oluyor ve ünlü kişiler adına açılan hesaplar inandırıcılığını büyük bir oranda kaybediyor. Bu şekilde de ünlüler adına açılan hesaplara insanların inanması zorlaşıyor ve dolandırıcılık bir nebze azalıyor. Fakat dolandırıcılık işini uzmanlaştıran birçok kimse mavi tik emojisi ile de birtakım insanları kandırmaktadır.

Mavi tik almış onaylı hesapların avantajları

Mavi tikli hesaplar tanınmış ve ünlü kişilere verildiğinden dolayı sosyal medyada mavi tiki bulunan insanlara olan saygı artmakta ve mavi tiki bulunan kimselerle yapılmak istenen işler artmaktadır. Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyanı ünlü şirketleri herkese mavi tik vermemektedirler. Hal böyle olunca mavi tik almak bazı durumlarda bir hayli zorlaşıyor ve çoğu zaman alınamıyor da.

MAvi tik almış onaylı hesapların avantajları
MAvi tik almış onaylı hesapların avantajları

Eğer sizde alanınızda ünlü iseniz veya tanınmış bir kimse iseniz mavi tik başvurusunda bulunabilir ve yapılan incelemelere göre eğer tanınırlığınız ispatlanır ve bulunur halde ise mavi tik alabilirsiniz. Fakat çoğu zaman bu durum bile yetmemekte ve insanlar mağdur olmaktadır.

Mavi tik alarak hesap onayı yapan partner ajans

Son yıllarda ortaya çıkan mavi tik alma konusunda uzman danışman kişiler ya da ajanslar sayesinde bu işlemi artık kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.  mavitik.net gibi web siteleri sizlere sosyal medya sitelerinden mavi tik alma kolaylıklarını anlatır hatta ve hatta sizlere mavi tik alıyor. instagram mavi tik alma oldukça zorlu bir süreçtir ve bunu yazımızın ilk kısmında söylemiştik. Fakat mavitik.net gibi web siteleri ile yapacağınız görüşmeler sonucunda siz bir şey yapmadan onlar sizin adınıza gerekli çalışmaları yaparak Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden mavi tikinizi almaktadırlar. Google verilerine göre son yıllarda mavi tik nasıl alınır, instagram mavi tik alma, instagram mavi tik nasıl alınır, instagram mavi tik kopyalama ve benzeri araştırmalar artmış ve artacağı ön görülmüştür. Bu verilerin sonucunda ve artan mavi tik talebinden dolayı da sosyal medya şirketleri mavi tik alma sürecini her geçen gün daha da zorlu bir süreç haline getirmektedir.

Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?

Mavi tikin sosyal medya kullanıcılarına şöyle bir avantaj sağlamaktadır; Herhangi bir telif, fake hesap vb. gibi durumlar baz alındığında da İnstagram, Facebok ve Twitter gibi ünlü sosyal medya platformları mavi tiki bulunan kullanıcılarına daha fazla değer ve önem verdiği için mavi tikli hesapların yapmış olduğu şikayetleri daha fazla dikkate almaktadır.

Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?
Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?

Örneğin geçenlerde mavi tikli bir hesabın 1.3 Milyon takipçisi olan ve henüz mavi tik alamamış bir sosyal medya fenomenini şikâyet etmiş ve hesabın askıya alınmasına sebep olmuştur. Hal böyle olunca sosyal medya fenomenleri ve birçok ünlü insan mavi tik almak için pek çok farklı kişi ve şirketle iletişim kurmuştur. Siz de mavi tik ile ilgili detayları öğrenmek istiyorsanız mavitik.net  web sitesini ziyaret ederek mavi tik nasıl alınır? instagram mavi tik alma gibi konuları detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Twitter Mavi Tik İçin Neler Gerekli?

Tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Twitter’da da hesap onaylatma adı ile bilinen mavi tik almak mümkün. Bugüne kadar ünlüler, siyasiler ve sporcular gibi geniş hayran ve takipçi kitlesine sahip olan tanınmış kişilerin alabildiği onaylı hesap sembolü artık belli kriterleri karşılayan herkes tarafından alınabiliyor. Yapmanız gereken tek şey ise Twitter mavi tik için bir başvuruda bulunmak.

Fakat belirtmeliyiz ki bir süredir Twitter, onaylanmış hesap programını askıya almıştır. Bu sebeple yeni istekleri değerlendirme sürecine almamaktadır. Fakat yakın bir zamanda yeniden aktifleşeceğini ve yeni istekleri değerlendirme sürecine alacaklarını umuyoruz.

Twitter tarafından mavi onay rozeti olarak tanımlanan sembol, kamuoyunun ilgisini çekebilecek bir hesabın orjinal olduğunun bilinmesini sağlar. Bu sembol profilde ya da arama sonuçlarında hesap adının yanında yer alır. Onaylı hesapların en büyük ortak özelliği bu hesapların hatrı sayılır bir bilinirliğe sahip olmalıdır. Bunun dışında Twitter’da mavi tik almak için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunur. Bu şartlar sıralanacak olursa;

Hesabın doğrulanmış bir telefon numarası ve e-posta adresi bulunmalıdır.

Twitter’da yer alan biyografi bölümünün doldurulmuş olması gerekmektedir.

Hesapta geçerli bir profil fotoğrafı ve bir web sitesinin yer alması zorunludur.

Doğum tarihi mutlaka belirtilmelidir. Fakat kullanıcılar bunu takipçilerine gizli olarak ayarlayabilirler.

Ve en önemlisi hesabın korumalı tweet modunda olmaması gerekir. Yani tweetler herkese açık olmalıdır.

Twitter mavi tik sembolü icon
Twitter mavi tik sembolü

Gerekli şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız eğer sırada Twitter mavi tik başvuru yapma aşamasını gerçekleştirmelisiniz. Twitter’da hesabınızı onaylatarak mavi tiki alabilmek için başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta hangi hesabınızın onaylanmasını istiyorsanız forma o hesapla giriş yapmalısınız. Eğer başvuru sırasında yetkililerce herhangi bir eksiklik görülürse bunlar listelenir ve tamamlamanız istenir. Eksikleri tamamladıktan sonra başvuruya neden onaylı hesap almanız gerektiğini açıklayacağınız kısa bir yazı ile devam edebilirsiniz. Kişiler için tanınırlığınızı açıklayacağınız bir yazı başvuru sonucunun olumlu bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olabilir. Son aşama olarak başvurunuzu onaylayıp göndermeniz gerekiyor. Hesabınızın onaylanıp onaylanmadığını ise Twitter tarafından gönderilen e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz.

Mavi tik sembolü alabilmek için tüm bu başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken temel nokta girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasıdır. Neden onaylı hesaba geçiş yapmak istediğinizi ikna edici bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun onaylanması açısından size yardımcı olacaktır. Eksik ve yanlış bilgilerle yapılan başvurular onaylanmış hesap başvurunuzun reddedilmesine sebep olacak ve en baştan bir başvuru yapmanızı zorunlu kılacaktır.

Eğer siz de Twitter mavi tik almak istiyor fakat eksikliklerinizi farkedemiyorsanız bir danışmanlık hizmetine ihtiyacınız olabilir. Başvurunuzun belki de defalarca reddedilmesinin sebebini profesyonel bir danışmanlık hizmeti ile çözebilirsiniz. Alanında uzman profesyonel ekip arkadaşlarımız ile birlikte Twitter mavi tik nasıl alınır konusunda gerekli araştırmaları yapıyor ve müşterilerimizin başvurularının onaylanması için en doğru danışmanlık hizmetini veriyoruz.

Başvuru sürecinizde hesap inceleme ve eksikleri giderme gibi aşamaları sizinle birlikte gerçekleştiriyor, hesabınızda başvurunuzun reddedilmesine sebep olan bir eksiklik varsa bunun tamamlanması için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Hesabınızı mavi tik alma şartları doğrultusunda değerlendiriyor ve başvuruya hazır hale getiriyoruz. Sosyal medya alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte özgün bir çalışma ve profesyonel tekip sonucunda gerekli iletişimi kurarak mavi tik almanıza yardımcı oluyoruz.

Hesap onaylama ve mavi tik alma işlemlerini birlikte tamamladıktan sonra artık siz de hesabı onaylı kişiler arasında kendinizi görebilirsiniz.