Kategori: Twitter

Instagram Hashtag’lerinin Etkili Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hashtag kullanımı, Instagram’da içeriğinizi keşfedilebilir hale getirmenin ve daha geniş bir kitleye ulaşmanın önemli bir yoludur. İçeriğinizi maksimum sonuç elde etmek için hashtag’leri doğru şekilde kullanmanız gerekmektedir. İşte etkili hashtag kullanımı için bazı ipuçları.

Sosyal medya platformları, günümüzün dijital çağında işletmelerin ve girişimcilerin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan önemli araçlardan biridir. İşletmeler, Instagram gibi görsel tabanlı platformlarda marka bilinirliğini artırmak, hedef kitleleriyle etkileşim kurmak ve potansiyel müşterileri çekmek için etkili stratejiler geliştirmelidir.

Bu stratejilerden biri de Instagram hashtag’lerini kullanmaktır. Instagram hashtag’leri, içerikleri kategorilere ayırmak ve ilgilenen kişiler tarafından keşfedilmeyi sağlamak için kullanılır. Eğer bir emlakçı, komisyoncu veya yatırımcıysanız, Instagram emlak hashtag’lerini kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Hashtag İşareti Nedir? 

Hashtag günümüzde özellikle sosyal medya ortamlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr, Google Plus gibi mecralarda yapılan paylaşımların vurguladığı mesajı belirtmek için (#) hashtag simgesi kullanılır. Hashtag (heştek) Türkçe karşılığı olarak “Etiket” anlamı taşımaktadır. Bu simgesini yapmak için kelimenin başına # simgesi yazılır.

 ​​​​​Klavye İle Hashtag Nasıl Yapılır?

Hashtag simgesine number sing adı verilmektedir. Akıllı telefon klavyelerinde bu simge ile karşılaşmak mümkündür. Ancak bilgisayar klavyesinde hashtag simgesi tuş kombinasyonu ile yapılabilir. Bunun için Alt Gr+3 birleşimi kullanılır. Hashtag işareti F ve Q klavyede de aynı biçimde yapılmaktadır.

Karakter Eşlem Tablosu ile Hashtag Yapımı

Klavye üzerinde bulunmayan simgelere karakter eşlem tablosu kullanarak ulaşmak mümkündür. Bunun için win+r tuşlaması yapılır ve açılan çalıştır penceresine gelinir. Burada işareti bulmak adına unicode’a git kısmına 0023 kodu yazılır. Böylelikle hashtag işareti çıkmış olur. Seç ve kopyala yaparak istenilen alana yapıştırılır.

MAC ile Hashtag Yapımı 

Teknoloji avantajı ile farklı işletim sistemleri kullanılmaktadır. Bu işletim sistemlerinde ise kendine özgü bazı değişik özellikler bulunmaktadır. Son yıllarda popüler işletim sistemleri arasında Windows olduğu kadar Mac sistemi de yer almaktadır. Windows ve ya Mac klavyelerde hashtag işaretini yapmak genel anlamda aynı olmaktadır. Ancak klavye tuşlarında bazı isim değişiklikleri olduğu görülmektedir. Windows kullanıcıları klavye üzerinde hashtag simgesini Alt + 3 tuşlarına basarak elde edebilmektedir. Mac kullanıcıları ise bu simgeyi Option + 3 tuş kombinasyonu ile gerçekleşmektedir.

Instagram emlak hashtag’lerini en etkili şekilde kullanmak için izlemeniz gereken adımlar:

1. İlgili Hashtag’leri Belirleyin: Instagram hashtag stratejinizin başarısı için ilgili hashtag’leri belirlemek önemlidir. Rakiplerinizin ve popüler emlak hesaplarının hangi hashtag’leri kullandığını araştırabilirsiniz. Ayrıca Instagram’ın arama özelliğini veya üçüncü taraf araçları kullanarak popüler emlak hashtag’lerini bulabilirsiniz. Örneğin, #sahibinden, #satılıkev, #kiralıkdaire, #daire, #villa ve #gayrimenkul gibi popüler emlak etiketleri arasında yer alır. Bu hashtag’leri kullanarak, içeriğinizi hedeflenen kitleye ulaştırabilir ve nişinizle ilgilenen potansiyel müşterileri çekebilirsiniz.

2. Hashtag’lerinizi Karıştırın: Hashtag’lerinizi karıştırmak önemlidir çünkü her gönderide aynı etiketleri kullanmak Instagram tarafından spam olarak algılanabilir. Instagram, spam içerikli gönderileri engeller veya düşük erişim sağlar. Bu nedenle, gönderilerinizde kullanacağınız hashtag’leri çeşitlendirmelisiniz. Her gönderi için en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz, ancak her bir gönderi için farklı kombinasyonlar kullanmak daha iyidir. İlgili, popüler ve nişe özgü hashtag’lerin bir karışımını kullanarak içeriğinizi daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz.

3. Konum Tabanlı Hashtag’ler Kullanın: Eğer bir yerel emlakçı veya komisyoncu iseniz, konum tabanlı hashtag’ler kullanmak önemlidir. Bölgenize veya şehrinize özel etiketler kullanarak, potansiyel müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Örneğin, #beyoğlusatılıkev veya #lüksgayrimenkul gibi şehriniz veya bölgenizle ilgili özel etiketleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde, bölgenizdeki gayrimenkule ilgi duyan kişilere ulaşabilir, yerel pazarda daha etkili bir şekilde var olabilir ve yeni müşteriler edinme şansınızı artırabilirsiniz.

4. Kendi Hashtag’lerinizi Oluşturun: Kendi markalı hashtag’lerinizi oluşturmak, markanız etrafında bir topluluk oluşturmanın ve kullanıcılarınızı içeriklerini paylaşmaya teşvik etmenin harika bir yoludur. Marka adınızı veya bir sloganı hashtag olarak kullanarak, takipçilerinizi markanızla ilgili içerik paylaşmaya teşvik edebilirsiniz. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği izlemenize, markanızın yayılmasına ve kullanıcılarınızla daha güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kendi hashtag’inizi kullanarak kullanıcıların paylaşımlarını kolayca takip edebilir ve etkileşime geçebilirsiniz.

5. Hashtag’lerle Etkileşim Kurun: Hashtag’lerle etkileşim kurmak, Instagram’da daha geniş bir kitleye ulaşmanın ve mevcut takipçilerinizle etkileşim kurmanın etkili bir yoludur. İlgili hashtag’leri arayarak ve bu hashtag’leri kullanan gönderilerle etkileşime geçerek, diğer kullanıcılarla ilişkiler kurabilirsiniz. Gönderilere anlamlı yorumlar bırakarak veya beğeni göndererek etkileşimde bulunabilirsiniz. Bu, markanızın görünürlüğünü artırır, takipçi kitlenizi büyütür ve emlak sektöründeki diğer profesyonellerle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

6. Sonuçları İzleyin: Instagram hashtag stratejinizi geliştirmek ve iyileştirmek için sonuçlarınızı izlemek önemlidir. Hangi hashtag’lerin en fazla etkileşimi sağladığını ve hangilerinin daha az etkileşim aldığını takip etmek, stratejinizi optimize etmenize yardımcı olur. Instagram analitik araçlarını kullanarak gönderilerinizin performansını izleyebilir, en iyi sonuçları veren hashtag’leri belirleyebilir ve gelecekteki içerikleriniz için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, Instagram emlak hashtag’lerini etkili bir şekilde kullanmak, daha geniş bir kitleye ulaşmanızı, hedef kitlenizle etkileşim kurmanızı ve takipçi sayınızı artırmanızı sağlar. İlgili hashtag’leri belirlemek için rakiplerinizi ve popüler emlak hesaplarını araştırabilirsiniz. Hashtag’lerinizi çeşitlendirerek tekrarlayan veya spam içerikli olmaktan kaçının.

Konum tabanlı hashtag’ler kullanarak bölgenizdeki potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, markanızı daha da güçlendirmek için kendi markalı hashtag’lerinizi oluşturun ve takipçilerinizi içerik paylaşmaya teşvik edin. Hashtag’lerle etkileşim kurarak diğer kullanıcılarla ilişkiler kurun ve markanızın görünürlüğünü artırın. Son olarak, sonuçlarınızı izleyerek stratejinizi optimize edin ve en iyi sonuçları veren hashtag’leri belirleyin.

Instagram’da emlak hashtag’lerini etkili bir şekilde kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve markanızı güçlendirebilirsiniz. Aşağıda, Instagram’da kullanabileceğiniz popüler emlak hashtag’lerini bulabilirsiniz:

#istanbul #turkey #travel #instagood #photooftheday #photography #love #instagram #travelphotography #nature #picoftheday #fashion #instalike #travelgram #beautiful #photo #türkiye #follow #art #instadaily #instatravel #style #summer #like4like #happy #likeforlikes #amazing #like #followme #tbt

Bu hashtag’lerin yanı sıra, nişinize veya konumunuza özgü diğer ilgili hashtag’leri de kullanabilirsiniz. Örneğin, hedeflediğiniz bir şehir veya bölgeye özgü hashtag’leri ekleyebilirsiniz.

Instagram’da hashtag’leri etkili bir şekilde kullanmak için aşağıdaki SEO uyumlu ipuçlarını göz önünde bulundurun:

1. Hashtag’leri gönderi başlığınıza veya açıklayarak yerleştirin: Hashtag’leri gönderinizin başlığına veya açıklama bölümüne eklemek, içeriğinizi arama motorları için daha optimize hale getirir. Örneğin, bir gönderi başlığına “#SatılıkEv İstanbul’da şehir merkezinde yer alan modern dairelerimiz sizleri bekliyor!” gibi bir şekilde hashtag’i dahil edebilirsiniz. Aynı şekilde, gönderi açıklamasında da hashtag’leri kullanarak içeriğinizi arama sonuçlarında daha görünür hale getirebilirsiniz.

2. Hashtag’leri içeriğinize organik bir şekilde entegre edin: Hashtag’leri içeriğinizle uyumlu bir şekilde kullanmak önemlidir. Gönderinizle ilgili anahtar kelimeleri veya kavramları hedefleyen hashtag’leri seçin. Örneğin, bir evin özelliklerini paylaştığınız bir gönderide #modernev veya #bahçelivilla gibi hashtag’leri kullanabilirsiniz. Bu şekilde, içeriğinizin konusuyla uyumlu hashtag’leri seçerek, doğal ve organik bir şekilde arama sonuçlarında görünebilirsiniz.

3. Niche ve popüler hashtag’leri karıştırın: Hem nişinize özgü hashtag’ler kullanmak hem de popüler hashtag’leri dahil etmek önemlidir. Nişinize özgü hashtag’ler, daha hedefli bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olurken, popüler hashtag’ler daha geniş bir kitleye erişmenizi sağlar. Böylece hem nişinizdeki potansiyel müşterilere ulaşabilir hem de Instagram’ın keşfet bölümünde daha fazla görünürlük elde edebilirsiniz.

4. Hashtag sayısını ve çeşitliliğini optimize edin: Her gönderide en fazla 30 hashtag kullanma imkanınız olsa da, bu kadar fazla hashtag kullanmak zorunlu değildir. Önemli olan, içeriğinize en uygun ve en etkili hashtag’leri seçmek ve bunları doğru bir şekilde kullanmaktır. 10-15 hashtag kullanmak genellikle iyi bir denge sağlar. Ayrıca, sadece popüler hashtag’lerle değil, daha spesifik ve nişe yönelik hashtag’lerle de içeriğinizi etiketlemek önemlidir.

5. Takipçilerinizi hashtag kullanmaya teşvik edin: Kendi markalı hashtag’lerinizi oluşturmanın yanı sıra, takipçilerinizi de hashtag kullanmaya teşvik edebilirsiniz. Örneğin, bir yarışma veya kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kampanyası düzenleyerek, takipçilerinizi markanızla ilgili içeriklerini paylaşırken belirli bir hashtag’i kullanmaya teşvik edebilirsiniz. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği artırmanızı sağlar ve markanızın etkileşimini güçlendirir. Takipçilerinizi hashtag kullanmaya teşvik etmek için yarışmalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kampanyaları veya müşteri hikayeleri gibi etkileşimli etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz markanızla etkileşime geçerken belirli bir hashtag’i kullanacak ve bu da markanızın görünürlüğünü artıracaktır.

Kısaca, Instagram hashtag’lerini etkin bir şekilde kullanmanın yanı sıra sonuçları da izlemek önemlidir. Analitik araçlar ve Instagram’ın kendi analitik özelliklerini kullanarak hashtag’lerin performansını izleyebilir, hangi hashtag’lerin en fazla etkileşim elde ettiğini ve hangilerinin daha az etkili olduğunu görebilirsiniz. Bu verileri kullanarak hashtag stratejinizi optimize edebilir, daha fazla etkileşim sağlayan hashtag’lere odaklanabilir ve hedef kitlenizin ilgisini çekmek için en etkili hashtag’leri belirleyebilirsiniz.

Instagram’da hashtag’lerin gücünü kullanarak emlak işiniz için daha fazla görünürlük, etkileşim ve takipçi kazanabilirsiniz. İlgili hashtag’leri belirleyin, hashtag’leri çeşitlendirin, konum tabanlı hashtag’ler kullanın, markalı hashtag’ler oluşturun, hashtag’lerle etkileşim kurun ve sonuçları izleyin. Bu stratejileri uygulayarak Instagram’da emlak işinizi büyütebilir ve hedef kitlenizle daha güçlü bir bağlantı kurabilirsiniz.

Twitter artık 1 milyon takipçisi olan herkese mavi tik veriyor

Çılgın milyarder Elon Musk bunu da yaptı. Mavi tik için adeta kullanıcıları haraca bağladı. Twitter Mavi tik doğrulaması için güncelleme yayınladı. Twitter artık 1 milyon takipçisi olan herkesi doğruluyor. Daha az takipçisi olan habercilerden ise daha fazla harcama yapanları doğrulayacak.

Onaylı hesaplarınıza sahip çıkın. Her an onaylı hesabınızın göstergesi olan mavi tik simgelerini kaybedebilirsiniz! Anlaşılan Twitter bir milyon takipçi çılgınlığı ortaya çıktıkça aklını yitirdi. Spor yapan daha fazla meme hesabıyla haber yapımcılarından çok, Twittersphere resmen çıldırdı.

Popülerliğin Bedeli

Şaşırtıcı bir şekilde, Twitter’ın Mavi tikleri, ayda 8 dolarlık premium hizmete abone olup olmadıklarına bakılmaksızın, bir milyondan fazla takipçisi olan hesaplarda ortaya çıkıyor. Bu korkunç aksaklık, kullanıcıları şaşkına çevirdi ve bir zamanlar özel doğrulanmış statüden hoşlananlar, şimdi kendilerini tuhaf bir kulübün parçası olarak buluyorlar.

Twitter’ın maskaralıkları bununla da bitmiyor! Hatta Anthony Bourdain, Chadwick Boseman ve Kobe Bryant rezil ile görüldü. Açıkça görülüyor ki, bu garip yeni Twitter evreninde artık onay gerekmiyor.

Yeni Doğrulanmış Zenginler

@TheTweetofGod gibi meme hesapları ve sayısız kedi hesabı, Twitter’ın herkes için ücretsiz milyon takipçisi sayesinde artık doğrulama avantajlarından yararlanıyor. Artık doğrulanmış bu kadar çok hesap varken merak etmeden edemiyoruz: Bu, Twitter hiyerarşisinde yeni bir çağın şafağı mı?

Mavi tikli hesaplar kulübüne katılmak için gereken takipçi sayısı için sihirli sayının ne olduğundan kimse tam olarak emin değil. Ancak kesin olan bir şey var, Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey 6.5 milyon takipçisi olmasına rağmen hala mavi tiksiz olarak ortada kalıyor.

Elon Musk kendini rezil ediyor

Twitter artık bir basın ekibi olmadan çalıştığından, bu tuhaf fenomenle ilgili soruşturmalara yanıt olarak tek bir kaka emojisinden başka bir şey gelmiyor. Görünüşe göre Twitter kendi oyun kitabından bir sayfa çıkarıyor: şüpheye düştüğünüzde emojilere başvurun. Bu tuhaf fiyasko, Elon Musk‘ın eski Blue Check onaylı hesapları tasfiye etmesi, pek çok kişinin bunun eksantrik milyarderin Twitter’ın doğrulama sürecini yenileme girişiminin istenmeyen bir yan etkisi olup olmadığını merak etmesine neden oldu.

İşte burada kullanıcılar hesaplarının ve ölen ünlülerin Blue Tick (Mavi rozet doğrulaması) kulübünde güçlerini birleştirdiği bir dünyada, Twitter için sırada ne olacağını merak etmekten kendimizi alamıyoruz. Kemerlerinizi bağlayın ve sürüşe hazırlanın!

Garantili olarak Twitter mavi rozet alıyoruz

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Kamuya ait Twitter hesapları ile devlet yetkililerine ait hesapların ücretli olabileceğine yönelik açıklamalarda bulunan Musk, hesap onayları ile ilgili de önemli çalışmalar içine gireceklerini duyurdu. Elon Musk’a göre spam hesapların önüne geçmek için önümüzdeki günlerde ulusal kimlik kartlarına göre doğrulama gündeme getirilebilir. Bu da herkesin yalnızda bir Twitter hesabına sahip olabileceği anlamına geliyor. Bu mümkün mü? Yoksa sadece spam hesap kullanıcılarına yönelik bir gözdağı mı? Tüm bunlar önümüzdeki aylarda daha çok konuşulacak konular.

Twitter mavi tik nasıl alınır

Şu anda “Twitter hesapları nasıl doğrulanır”, “Twitter mavi tik nasıl alınır”, “Twitter blue tick ya da Twitter mavi rozet nasıl alınır” sorularına odaklanma zamanı. Çünkü artık Ajans PR olarak Twitter hesaplarınızı ücretli olarak doğruluyoruz. Artık Twitter mavi rozetinizi biz alıyoruz.

Twitter hesaplarınızı doğrulamak için önemli birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor?

 • Twitter hesabınızı en az 1000 gerçek hesap takip ediyor olmalı.
 • Twitter hesabınızda en az 10 gönderi, retweet ve beğeni bulunmalı. Böyle bir koşul olmasa da hesabın aktif olarak kullanıldığını göstermelisiniz.
 • Twitter hesabınız mail ve telefon numaranızdan doğrulanmış olmalı.
 • Türkiye’deki ulusal basında (ulusal çapta yayın yapan internet siteleri) en az 5 haberiniz yayınlanmış olmalı.
 • Bu haberlerde kendi fotoğrafınız olmasının yanında haberin başlığında adınızın geçmesi de hesap onayının daha kolay olmasına etki edecektir.

Twitter hesabına mavi tik almak ne kadar?

En önemli sorulardan biri de Twitter hesap doğrulamanın maliyeti. Ajans PR olarak hem kişisel profillere hem de markalar ve firmaların hesaplarına mavi tik alıyoruz. Kişisel hesapların doğrulanması bedeli 1500$’dır. Markalar ve firmalarla ilgili hesaplar için fiyatlar daha da artabilmektedir. Siz de hesabınızı doğrulatarak onay almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter mavi tik için başvurularını yeniden başlatıyor!

Uzun bir süredir hesap onayını kullanıcılara kapatan Twitter sonunda başvuru sayfasını aktif edeceğini duyurdu.  Twitter hesap doğrulama için kullanıcıların talepleri alınmaya başlandı.

Twitter yardım sayfasında “Onaylama politikamıza ilişkin genel geri bildirim dönemi, 24 Kasım 2020 ve 8 Aralık 2020 tarihleri arasında olmak üzere iki haftayı kapsayacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Twitter yeni hesap doğrulama sistemi henüz aktif hale gelmese de bununla ilgili başlatılan anket sonuçlarının 17 Aralık 2020 tarihinde hayata geçebileceği duyuruldu. Ancak sürenin değişebileceğine de vurgu yapıldı. Twitter bu konuda “Bu yeni politikayı 17 Aralık 2020’den itibaren (tarih değişebilir) uygulamaya başlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Twitter mavi tik politikaları ile ilgili şu detaylara yer verdi

Twitter official account verification sayfasında (@verified) güncel duyurular için paylaşılan linkten ulaştığımız bilgilere göre Twitter yeni mavi tik politikasını belirlemek için bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre yeni hesap onaylama politikalarında güncelleme yapılabilecek.

Üç yıl önce, pek çok insana keyfi ve kafa karıştırıcı geldiğini belirten geri bildirimler aldıktan sonra genel doğrulama programımızı duraklattık. Bir yıl sonra, 2020 ABD seçimleri gibi kritik anlarda kamuya açık sohbetlerin bütünlüğünü korumaya odaklanmak için bu çalışmayı daha da önemsiz hale getirdik. O zamandan beri, kimin ve ne zaman doğrulanabileceği, bir hesabın neden doğrulanmamış olabileceği veya doğrulanmasının ne anlama geldiği konusunda netlik kazanamadık. 

Kendinizi ifade edebilmenin ve Twitter’da kiminle konuştuğunuzu anlamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bugün, doğrulama ile başlayıp halktan yeni doğrulama politikamızın bir taslağına ilişkin geri bildirimlerini paylaşmasını isteyerek, insanların Twitter’da kendilerini nasıl tanımlayabileceklerini yenilemek için planlarımızın başlangıcını paylaşıyoruz. Kamuoyuna geri bildirim talebinde bulunmak, politika geliştirme sürecimizin önemli bir parçası haline geldi çünkü açık bir hizmet olarak kurallarımızın Twitter’ı kullanan kişilerin seslerini yansıtmasını sağlamak istiyoruz. 

Doğrulama politikamızı oluşturma

2021‘in başlarında yeni bir genel başvuru süreci de dahil olmak üzere doğrulamayı yeniden başlatmayı planlıyoruz. Ancak önce, sizin yardımınızla doğrulama politikamızı güncellememiz gerekiyor. Bu politika, doğrulamanın ne anlama geldiğini, kimin doğrulama için uygun olduğunu ve sürecin daha adil olmasını sağlamak için bazı hesapların neden doğrulamayı kaybedebileceğini tanımlayarak gelecekteki iyileştirmeler için temel oluşturacaktır. 

Doğrulama ile sunulan bazı temel Önemli Hesap türlerini daha açık bir şekilde tanımlayarak başlıyoruz. Önerilen politikaya göre, “Twitter’daki mavi onaylı rozet, insanların kamu yararına bir hesabın gerçek olduğunu bilmelerini sağlar. Mavi rozeti almak için hesabınızın dikkate değer ve aktif olması gerekir. ” 

Twitter hesapları onaylanabilecekler şimdilik şöyle:

 • Devlet kurumlar
 • Şirketler ve markalar
 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar
 • Haber ajansları ve siteleri
 • Eğlence hesapları
 • Sporcular
 • Aktivistler
 • Organizatörler
 • Diğer tanınmış kişiler

Yukarıdaki kriterlerin daha ayrıntılı tanımlarını buradaki taslak politika içerisinde bulabilirsiniz. 

Twitter hesaplarındaki mavi tikler kaldırılabilir

Ayrıca, bir hesaptan doğrulamayı otomatik olarak kaldırmak için önerilen ölçütler ekledik, örneğin, etkin değilse veya profil eksikse, ayrıca, aşağıdakileri sürekli olarak ihlal ettiği tespit edilen belirli nitelikli hesaplardan doğrulamayı reddetmek veya kaldırmak için gerekçeler ekledik. Twitter’da olmaması gereken birçok doğrulanmış hesap olduğunu biliyoruz. Çalışmamızı kolaylaştırmak için etkin olmayan veya eksik profilleri olan hesaplardan rozetleri otomatik olarak kaldırarak başlamayı ve bunu 2021 boyunca ek hesap türlerini içerecek şekilde genişletmeyi planlıyoruz.

Hesap doğrulamayı (kullanıcılara mavi rozet vermeyi) tek başına yeni bir politikayla çözemeyeceğimizi biliyoruz – ve bu ilk politikanın doğrulanması için her durumu kapsamayacağını – ancak bu, doğrulama için daha fazla şeffaflık ve daha adil standartlar sağlamamıza yardımcı olacak kritik bir ilk adımdır. Bu çalışmaya yeniden öncelik verdiğimiz için Twitter. Politikanın bu versiyonu bir başlangıç ​​noktasıdır ve önümüzdeki yıl doğrulama için kategorileri ve kriterleri önemli ölçüde genişletmeyi planlıyoruz. 

Twiter kullanıcılarının görüşlerini alıyoruz

Ne düşünüyorsun?  Taslak doğrulama politikamız hakkında kısa bir anket düzenledik. Ayrıca mümkün olduğunca çok perspektifin temsil edilmesini sağlamak için yerel sivil toplum kuruluşları ve Güven ve Güvenlik Konseyimizle birlikte çalışıyoruz.

Geri bildiriminizi Tweetlemeyi tercih ederseniz, orada da dinliyor olacağız. #VerificationFeedback hashtag’ini kullanın.

Halka açık geri bildirim dönemi bugün 24 Kasım 2020’de başladı ve 8 Aralık 2020’ye kadar devam edecek. Bu noktada, bu politika hakkında kamuya açık geri bildirimleri inceleyeceğiz ve ekiplerimizi bu yeni yaklaşım konusunda eğiteceğiz. Amacımız, nihai politikayı 17 Aralık 2020’de tanıtmaktır.

İnsanların güvenilir bilgiler bulmasına, önemli sesleri duymasına ve insanların Twitter’da bulduğu hesapların gerçekliğine güvenmelerine yardımcı olarak herkese açık sohbete hizmet etmeye kararlıyız. Bu sürecin bir parçası olmaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz – ne düşündüğünüzü öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Mavi tik doğrulanmış rozet ile ilgili daha neler olacak?

Kendinizi ifade edebilmek, halka açık konuşmanın özüdür ve kiminle konuştuğunuz, onların ne söylediği kadar önemlidir. Kullanıcılara Profillerinde kendilerini tanıtmaları için daha fazla yol sunarak Twitter’daki herkese özgün seslerini ifade etmeleri için yer açmak istiyoruz. Mavi doğrulanmış rozet ve hesap etiketleri, Twitter’daki dikkate değer, gerçek hesapları ayırt etmeye yardımcı olduğumuz yöntemlerden ikisidir. Bu yıl, #COVID19 hakkında Tweet gönderen tıp uzmanlarını doğruladık ve ofise aday olan adayları belirlemek için hesap etiketleri ekledik. 

Twitter mavi tik (Hesap onaylama) işlemleri ne zaman başlayacak?

Bu yeni politikayı ne zaman uygulamaya başlayacaksınız? Bu yeni politikayı 17 Aralık 2020’den itibaren (tarih değişebilir) uygulamaya başlayacağız.

Ancak mavi onaylı rozet, Twitter’daki hesapları ayırt etmeyi planladığımız tek yol değil. 2021’e girerken, insanlara kendilerini tanımlamaları için yeni hesap türleri ve etiketler gibi daha fazla yol sunmayı taahhüt ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda daha fazlasını paylaşacağız. Bu, 2021 için planladığımız şeyin sadece başlangıcı.

Sosyal medya hesaplarına nasıl giriş yapılır?

Mobil uygulamalarla giriş yapmaya alıştığımız sosyal medya platformları Facebook giriş, Twitter giriş, Instagram giriş, Tiktok giriş ve Youtube giriş yapmak için hangi linkler kullanılmalı? Web üzerinden bazı linklerin artık Google SERP’te otomatik sıralanmasından dolayı başlığa tıklasanız da gitmek istediğiniz sayfaya ulaşamayabiliyorsunuz. Bu yüzden en fazla giriş yapılmak için Google’a yazılan ifadelerin hangileri olduğunu tespit edip kısa sürede ve tek sayfada giriş yapmanıza imkan sağlamaya karar verdik.

Web üzerinden girişi en çok aranan sosyal medya ve kurum aramaları

 1. Facebook Giriş
 2. Instagram Giriş
 3. Twitter Giriş
 4. Tiktok Giriş
 5. Whatsapp Giriş
 6. Youtube Giriş
 7. Hotmail Giriş
 8. Outlook Giriş
 9. MSN Giriş
 10. Eba Giriş
 11. Edevlet Giriş
 12. E Posta Giriş
 13. Gmail Giriş
 14. Ösym Giriş
 15. Zula Giriş
 16. İşkur Giriş
 17. Icloud Giriş
 18. Mebbis Giriş
 19. AÖF Giriş

Instagram hesaplarının daha da popüler hale gelmesinin ardından Facebook kullanımı azalsa da kırsalda hala kullanımı en fazla olan sosyal medya platformu Facebook. Bu platformu kullananların birçoğu da aynı zamanda Tiktok uygulamasını kullanıyor.

Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın

Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın
Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın

Facebook hesaplarına girilmesi için Google arama bölümüne facebook giriş yazan kullanıcılar bunun yanında facebook giriş yap, fesbuk giriş, feysbuk giriş ve face giriş gibi ifadeleri de kullanıyorlar.

Facebook giriş linki

Instagram giriş ile web üzerinden instagram kullanımı

Instagram giriş ile web üzerinden instagram kullanımı

Instagram giriş diğer bir önemli aranan kelime grubu oldu. Instagram kullanıcıları sadece uygulama üzerinden değil de web üzerinden de instagram giriş yaparak buradan paylaşımlarda bulunmayı düşünebiliyor. instagram giriş sadece web instagram giriş şeklinde ulabileceği gibi Chrome eklentisi ile de hem fotoğraf paylaşımı yapabilir hem de kolaylıkla instagramı buradan kullanabilirsiniz. instagram web chrome eklentisi indirmeniz için aşağıda bu eklentinin linkini ve instagram giriş linkini de paylaşacağız.

Instagram giriş linki

Instagram web chrome eklentisi linki

Twitter giriş yaparak web üzerinden Twitter kullanın

Twitter giriş yaparak web üzerinden Twitter kullanın

Twitter giriş sosyal medya platformları içinde web alanında en az araması yapılan anahtar kelimeler arasında. Daha çok siyasi gündem için tercih edilen twitter giriş yapanların büyük ir kısmı daha çok kamu kurumlarında olanları ve gündem haberlerini takip eden kesim. Instagram ve Facebook kullanıcıları daha çok gündeme bu kadar takılmayan kesim. Bu yüzden Twitter kullanıcı kitlesi özellikle Türkiye’de daha az. Web üzerinden twitter giriş yapmak üzere kullanabileceğiniz linki paylaşalım.

Twitter giriş linki

Tiktok giriş web üzerinden nasıl yapılıyor?

Tiktok giriş web üzerinden nasıl yapılıyor?

Tiktok kullanıcıları ve Tiktok fenomenlerinin videolarını izlemek için girenler masaüstünden Tiktok giriş yapmak için web uygulamasını kullanıyor. Tiktok henüz Chrome ya da Mozilla gibi tarayıcılar için eklenti geliştirmedi. O yüzden Tiktok giriş yapanlar eğer web üzerinden kullanacaklarsa bu siteyi epey zorlanıyorlar. Sizler için Tiktok giriş yapabileceğiniz web linkini paylaşalım.

Tiktok giriş linki

Whatsapp web giriş yapmak

Whatsapp web giriş yapmak

Whatsapp giriş yapmak isteyenler web üzerinden uygulamayı kullanacaklarsa çok harika bir sistemler mobil üzerinden yapabildikleri birçok eylemi web whatsapp giriş yaparak da kullanabiliyorlar. Fotograf gönderme, ses gönderme, dosya paylaşma ya da daha birçok konuda etkin bir kullanım imkanı sağlayan web whatsapp giriş yapabileceğiniz linkleri de paylaşalım.

Whatsapp web giriş linki

Youtube giriş yapmak için

Youtube giriş yapmak için
Youtube giriş yapmak için

Youtube videoları hazırlayıp bunları Youtube kanalınızda yayınlayarak para kazanabiliyor olmanız Youtube hesaplarına web üzerinden girişi daha avantajlı hale getiriyor. Mobil youtube giriş yapanlar video hazırlamakta daha amatör bir video ortaya koyabilirken, web youtube giriş yaparak daha profesyonel, etkileyici videolar hazırlayabiliyorsunuz. Web youtube giriş yapmak için aşağıda vereceğimiz linki kullanarak Youtube hesabınız giriş sağlayabilirsiniz.

Youtube giriş linki

Maillere giriş yaparak e-postalarınızı kontrol edin

Türkiye’de son yıllarda en çok kullanılan mail hesapları Google şirketine ait olan Gmail hesapları. Piyasaya daha önce giren Hotmail kendini güncellemek adına Outlook uygulamasını geliştirse de Gmail’in gerisinde kaldı. E posta giriş yapmak için konumuzu takip edebilirsiniz. Gmail giriş yapabilmek için aşağıda vereceğimiz Gmail giriş linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca hotmail giriş (hotmail giriş sign), outlook giriş ve msn giriş yapmak için gerekli olan linkleri paylaşacağız. Buradan mail giriş yaparak hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

Diğer kurumlara giriş yapmak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın online ders sitesi EBA’ya giriş yaparak buradaki materyalleri kullanabilirsiniz. Eba giriş linkini aşağıda paylaşıyoruz ve buraya tıklayarak EBA eğitim konularını gözden geçirebilirsiniz. Özellikle öğrenciler tarafından kullanılan eba giriş linkine tıklayarak sisteme giriş yapın.

Twitter’de Yeniden Mavi Tık Dönemi

Twitter milyonlarca kullanıcısını yakından ilgilendiren yeni bir karar aldı. Twitter’da onaylanmış hesaba sahip olmak isteyen ve dolaylı yollardan başvuran pek çok kullanıcı, uzun süredir başvurularına cevap alamamaktadır.  Ancak Twitter mavi tik alma 2020 yılında mümkün olacak gibi görünüyor.

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter, 2017’den bu yana sistemin iyi yönde kullanılmadığını tespit ederek onaylanmış hesap özelliğini durdurmuştur. Ve bu süreç de yeni başvurular şirket tarafından kabul edilmemiştir.

Geçtiğimiz yıllarda şirket, ünlü isimlere sunduğu verified account (onaylanmış hesap) durumunu tüm kullanıcılarının hizmetine açmıştı. Lakin mikro blog devi Twitter’ın bu özelliğini bir süre askıya aldığını duyurdu.

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Korona virüs döneminde onaylanmış hesaba yeniden ihtiyaç duyulması nedeniyle tekrar gündeme gelen ve yeniden olası kaynaklardan gelen haberlere göre “Twitter onaylanmış hesap” dönemi başlıyor. Twitter bu kararını esnek hale getiriyor olsa da genel olarak onaylanmış hesaplar için henüz atılan bir adım yok.

Twitter mavi tik ne zaman hayatımıza dâhil olacak bilemesek de önemli olan, bu haber duyuruldu ise yakın gelecekte yeniden Twitter mavi tik başvurusu, Twitter onaylı hesap gibi tabirleri yeniden duymaya başlayacağız.

Twitter’de Onaylanmış Hesap Sahibi Olmak İçin

Twitter mavi tik almak istiyorsanız birkaç önemli şartı tamamlamanız sonucu twitter hesabınıza onaylayacaktır.

Onaylanmış Hesap Sahibi olmak için Şartlar Neler? Birkaç adımda twitter hesap onayı almak için gerekli şartları anlatmaya çalışalım.

 • Geçerli profil fotoğrafı
 • Aktif kullandığınız GSM numaranız
 • Twitter hesabınızın tüm kullanıcılara açık olması
 • Varsa kişisel blog yada web sayfanız
 • Twitter profilinde yer alan kişisel bölümün doldurulması
 • Dogrulanmış e-mail adresi

Peki, Twitter mavi tikli hesap neden olmalı?

Twitter şirketi twitter mavi tik işareti olan hesap özelliğini tanınmış kişiler için sahte hesaplara karşı sayfalarını korumak istemeleri neticesiyle çıkarttığı bir özelliğiydi. Böylelikle sahte hesapların önüne geçilmeyi ünlülerin ve tanınmış kişilerin kişisel verilerini bir nebze olsun korumak adına çıkarılmıştı.

twitter mavi tik işareti
twitter mavi tik işareti

Belirlenen güvenlik şartlarını yerine getiren bu hesaplar şirket tarafından sunulan kişisel sorulara verdikleri doğru cevaplarla kendi hesapları olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Ve ardından Twitter şirketi bu kullanıcıların hesaplarını kontrol ederek ilgili hesapların yanına “Twitter mavi tik” işareti koyarak onayladığını gösteriyordu.

Tik işareti ne işe yarar?

Sosyal medya uygulamalarında hesap açmak istenildiğinde kimlik bilgisi istenmediğinden istenilen isim ve soyisim ya da firma adı kullanarak hesap açılabilmektedir. Bu durum gerçek kişilerin adını kullanarak paylaşımlar yapılması ya da başka kişilerle irtibata geçilmesi nedeniyle güvenlik problemleri oluşturabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için kişilerin veya kurumların sosyal medya sağlayıcı firmaya hesabını onaylatarak mavi tik işaretini hesabına ekletmesi gerekmektedir. Sosyal medyada mavi tikli hesaba sahip olmak güvenlik sağlamasının yanı sıra zamanla sosyal bir statü haline gelmiştir. Sosyal medyada mavi tikli bir hesaba iseniz güvenilir ve prestij sahibi olarak görünürsünüz. Mavi tik kişilere ya da markalara değer katmaktadır.

Instagram Mavi Tik İşareti

Instagram hesabına daha önce mavi tik almak için başvuru yapmanıza gerek yoktu. Instagram tarafından belirlenen kriterlere sahip olmanız durumunda mavi tik işareti otomatik olarak hesabınıza ekleniyordu. Artık Instagram hesabınızda mavi tike sahip olmak istiyorsanız, profilinizin Instagram tarafından onaylanması gerekmektedir. Profilinizin onaylanması için başvuru yapmanız ve hesabınızı onaylatmanız gerekiyor.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Instagram Mavi Tik İşareti

Youtube Mavi Tik İşareti

Youtube mavi tikli hesaba sahip olmak istiyorsanız öncelikle 100.000 aboneli bir hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız taklit ya da güvensiz bir içerikten oluşmuyorsa Youtube için mavi tik alabilirsiniz. Mavi tik işareti alınabilmesi için Youtube kanal doğrulama başvuru yapılması gerekmektedir.

Youtube onay işareti nasıl alınır?

Youtube Mavi Tik İşareti
Youtube onay işareti

Twitter Mavi Tik İşareti

Twitter mavi tik işareti onayını sadece ünlülere vermekteydi. Twitter’dan yapılan yeni duyuruyla artık herkes mavi tik işareti başvurusu yapabilecek. Twitter’a başvurunuz sonrasında twitter tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hesabınızın davranışlarınızın onaylandığı ve güvenli bir kişi ya da kurum olduğunuza karar verilirse mavi tik onayını alabilirsiniz.

Twitter mavi tik (blue tick) nasıl alınır?

Twitter mavi tik (blue tick) nasıl alınır?

Tiktok Mavi Tik İşareti

Tiktok hesabınıza mavi tik ekletmek istiyorsanız hesabınızın popüler olması ya da ünlü bir kişi olmanız gerekmektedir. Tiktok firmalara mavi tik işareti onayını çok hızlı vermektedir. Eğer bu kriterlere sahipseniz Tiktok’a başvuru yaparak hesabınızı onaylatmanız mümkündür.

Tiktok mavi tik nasıl alınır?

Tiktok Mavi Tik İşareti
Tiktok Mavi Tik İşareti

Facebook Mavi Tik İşareti

Facebook hesabınız için mavi tik işareti onayı almak istiyorsanız, ünlü bir kişi, medya şirketi ya da markanın gerçek sayfası olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip bir hesabınız var ise Facebook’a başvuru yaparak hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir.

Facebook mavi tik işareti nasıl alınır?

Facebook Mavi Tik İşareti
Facebook Mavi Tik İşareti

Twitter retweet hilesi siteleri güvenli mi?

Facebook ve Instagram daha çok kişisel olarak kullanılan, paylaşımlarla gündem belirlemede yetersiz kalan sosyal medya platformları. Ancak Twitter gündem çalışmaları ile dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gündem belirleyebiliyorsunuz. Hem iktidar kanadı hem de muhalefet kanadı Twitter’ın bu etkisini kullanabilmek için sık sık Twitter gündem oluşturma çabasına giriyor ve belirlenen #hashtag etrafında tüm paylaşımların aynı yönde yapılması ile ülke gündemine gelebiliyorlar. Bu da Twitter’ın özellikle retweet arttırma konusunun önemini ortaya koyuyor.

Twitter retweet hilesi siteleri var mı?

Twitter retweet hilesi siteleri tehlikelidir

Twitter retweet hilesi siteleri şeklinde yapılan aramalar her ay 100 bini aşıyor. Bu aramaları fark eden sahte siteler de, sosyal medya kullanıcılarının şifrelerini çalabilmek için türlü yöntemler geliştiriyor. Twitter retweet hilesi siteleri şeklinde arama yapıp da Google sıralamaya giren sitelerin birçoğu hesabınızı ya ele geçirmek ya da size otomatik olarak istedikleri hesapları beğendirmek, onların paylaşımlarını isteğiniz dışında retweet etmek gibi eylemlere zorlayabiliyor. Bu yüzden twitter retweet hilesi siteleri güvenli değildir diyebiliriz.

Twitter retweet hilesi siteleri içinde Rusya ve Japonya menşeli gerçekten çalışan ve günlük 100 ila 500 adet retweet yapabileceğiniz siteler vardı. Ancak 2020 yılı itibari ile bu sitelerin de işlevsiz hale geldiğiniz görüyoruz. twitter retweet hilesi siteleri arayanlara farklı yönde daha gerçekçi paylaşımlarla, daha çok kişiye ulaşmalarını tavsiye ediyoruz.

Öncelikle Twitter retweet ile ilgili şunları bilelim:
Twitter retweet hilesi siteleri ile zaman kaybetmek, hesabınızın çalınmasına hatta kullandığınız tüm şifrelerinizin ifşa olmasına neden olabilecek derecede tehlikeli olan bu kısa yoldan hesabı büyütme fikrinden vazgeçerek, gerçekçi bir biçimde, organik takipçi, beğeni ve retweet alarak hesabınızı büyütün. Bunun için şunları yapabilirsiniz.

Twitter retweet hilesi siteleri güvenli mi?
Öncelikle Twitter retweet ile ilgili şunları bilelim
 • Reklam tweeti atmayan retweet arttırma sitesi bulmak zordur
 • Reklam tweete atmadan retweet kazanmak mantıksız olur
 • Addmefast benzeri sitelerle güvenli retweet kazanabilseniz de sizin de burada onlara bir şeyler vermeniz gerekir.
 • Kısaca, almadan vermek, Allah’a mahsustur. Size bedava bir şey verdiğini söyleyenlerin kesinlikle buradan bir kazancı olmalıdır.
 • Twitter’da organik olarak çok retweet almanın yöntemleri
 • Reklamsız Twitter retweet siteleri aramak yerine, sizin alanınıza uygun bir hesap açın.
 • Sadece bir alana yönelik paylaşımlar yapın.
 • Twitter retweet ederken gündemde ve sizin hesabınıza uygun hashtaglerden en az bir, en fazla 2 hashtag kullanın.
 • Hesabınız her zaman güncel olsun. Günaydın, İyi geceler diyerek başlayan paylaşımlarınız olsun.
 • Twitter retweet hilesi siteleri ile zaman harcamayın.

Bilgi: Twitter retweet ne demek? Twitter retweet, Twitter’da yaptığınız paylaşımların başkaları tarafından da paylaşılması demektir.

Twitter İfşa Ne Demek?

Günümüzde milyarlarca insan akıllı telefon kullanmayı tercih ederken, bu akıllı telefonlar içerisinde de Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanmaktadır. Çok pratik ve rutin bir hale gelen sosyal medya kullanımı ile birlikte aslında siber suçlar yani siber zorbalık gibi önemli sıkıntılar da ortaya çıkmaktadır. Örnek olarak twitter ifşa bugün hem ünlü insanların hem de sade halkın karşılaştığı sıkıntılar arasında yer almaktadır. 

Temel anlamı ile twitter ifşa için bir tanımlama yapılması gerekirse, insanlar ile paylaşılmaması gerektiğini düşündüğünüz ve size özel olan bilgi, belge veya dosyaların Twitter üzerinde paylaşılması şeklinde tanımlanabilir. Yani özel hayatınızda alınmış olan görseller, yapılan yazışmalar veya videolar gibi dosyaların Twitter üzerinde istediğinizden hariç olarak paylaşılması twitter ifşa şeklinde ifade edilebilir. 

twitter ifşa

Twitter İfşa Siber Zorbalık Mıdır?

Siber zorbalık son yıllarda ülkemizde de birçok farklı olay ile birlikte gündeme gelmiş ve önemli bir konu oluşturmaya başlamıştır. Bu bağlamda siber zorbalık, bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılması vasıtasıyla birey veya gruplara teknik anlamda zarar verme davranışı şeklinde ifade edilmektedir. Bu çerçevede twitter ifşa işlemlerinin gerçekleştirilmesi de aslında net olarak bir siber zorbalık yani siber suç olarak görülmelidir. 

Bugün Twitter üzerinde tek bir saniye dahilinde bile yapılan paylaşımlar ile dünyanın dört bir tarafına çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bu durumda isteğiniz dışında ve yasal yollar dışında akıllı telefonlarınız, bilgisayarlarınız veya sabit diskleriniz içerisinde bulunan özel bilgilerinize ve dosyalarınıza ulaşan kişiler, twitter ifşa suçunu işlemeye meylediyor. 

Twitter İfşa Nasıl Gerçekleşiyor?

Kelime anlamı ile ifşa gizli bir şeyin açığa vurulması yani yayılması olarak ifade edilirken, twitter ifşa tanımı ise yine Twitter üzerinde bu gizli bilgilerin ve belgelerin açığa vurulmasını ifade edecektir. Yani size ait cinsel içerikler, özel hayatınızdan içerikler veya tamamen fikirsel bir şekilde belge veya bilgilerin Twitter üzerinde halka yayılması, insanlara ulaştırılması ile siz de bu zor durumla karşılaşabilirsiniz. 

Son yıllarda ülkemizde twitter ifşa gibi sıkıntılar ile mücadele edilmesi için siber suçlar ile mücadele konusunda artış yaşansa dahi yine de birçok işi halen bu tip sıkıntılar ile sıklıkla karşılaşmaktadır. Örnek olarak yakın tarihte Twitter’da bu tür bir suç olarak görülen Ruling olayı günlerce gündemdeki yerini korumuştur. Twitter’da bu ismi kullandığı ve farklı hesapları yönettiği bilinen kişinin, iddiaya göre hesaplarından yardım ve bağış adı altında para toplamak ile birlikte birçok defa twitter ifşa suçunu da işlediği belirtilmişti. 

Instagram mavi tik alma neden bu kadar önemli?

Mavi tik (blue badge) sosyal medya hesabının tanınmış bir kişiye ait olduğunun tescili olarak hak eden kişilere verilen bir simgedir. Özellikle Instagram mavi tik alma son günlerde çok arzulanan bir şey olsa da Facebook, Twitter, TikTok gibi sosyal medya hesaplarının onayında da yine mavi tik kullanılmaktadır.

Mavi tik almak zor mu?

Sosyal medyanın her geçen gün büyümesi ve daha geniş kitlelere hitap etmesi beraberinde birçok soruna da ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin ünlü kişiler adına açılan sosyal medya hesapları sayesinde pek çok insan dolandırılmış ve ciddi maddi kayıplara uğramışlardır. Bu durumun her geçen gün artmasından ve insanların mağdur olmaması adına Instagram, Facebook ve Twitter gibi ünlü sosyal medya şirketleri mavi tik uygulamasını başlatmıştır.

instagram mavi tik
instagram mavi tik

Mavi tik uygulaması sayesinde ünlü kişilerin hesapları doğrulanmış oluyor ve ünlü kişiler adına açılan hesaplar inandırıcılığını büyük bir oranda kaybediyor. Bu şekilde de ünlüler adına açılan hesaplara insanların inanması zorlaşıyor ve dolandırıcılık bir nebze azalıyor. Fakat dolandırıcılık işini uzmanlaştıran birçok kimse mavi tik emojisi ile de birtakım insanları kandırmaktadır.

Mavi tik almış onaylı hesapların avantajları

Mavi tikli hesaplar tanınmış ve ünlü kişilere verildiğinden dolayı sosyal medyada mavi tiki bulunan insanlara olan saygı artmakta ve mavi tiki bulunan kimselerle yapılmak istenen işler artmaktadır. Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyanı ünlü şirketleri herkese mavi tik vermemektedirler. Hal böyle olunca mavi tik almak bazı durumlarda bir hayli zorlaşıyor ve çoğu zaman alınamıyor da.

MAvi tik almış onaylı hesapların avantajları
MAvi tik almış onaylı hesapların avantajları

Eğer sizde alanınızda ünlü iseniz veya tanınmış bir kimse iseniz mavi tik başvurusunda bulunabilir ve yapılan incelemelere göre eğer tanınırlığınız ispatlanır ve bulunur halde ise mavi tik alabilirsiniz. Fakat çoğu zaman bu durum bile yetmemekte ve insanlar mağdur olmaktadır.

Mavi tik alarak hesap onayı yapan partner ajans

Son yıllarda ortaya çıkan mavi tik alma konusunda uzman danışman kişiler ya da ajanslar sayesinde bu işlemi artık kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.  mavitik.net gibi web siteleri sizlere sosyal medya sitelerinden mavi tik alma kolaylıklarını anlatır hatta ve hatta sizlere mavi tik alıyor. instagram mavi tik alma oldukça zorlu bir süreçtir ve bunu yazımızın ilk kısmında söylemiştik. Fakat mavitik.net gibi web siteleri ile yapacağınız görüşmeler sonucunda siz bir şey yapmadan onlar sizin adınıza gerekli çalışmaları yaparak Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden mavi tikinizi almaktadırlar. Google verilerine göre son yıllarda mavi tik nasıl alınır, instagram mavi tik alma, instagram mavi tik nasıl alınır, instagram mavi tik kopyalama ve benzeri araştırmalar artmış ve artacağı ön görülmüştür. Bu verilerin sonucunda ve artan mavi tik talebinden dolayı da sosyal medya şirketleri mavi tik alma sürecini her geçen gün daha da zorlu bir süreç haline getirmektedir.

Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?

Mavi tikin sosyal medya kullanıcılarına şöyle bir avantaj sağlamaktadır; Herhangi bir telif, fake hesap vb. gibi durumlar baz alındığında da İnstagram, Facebok ve Twitter gibi ünlü sosyal medya platformları mavi tiki bulunan kullanıcılarına daha fazla değer ve önem verdiği için mavi tikli hesapların yapmış olduğu şikayetleri daha fazla dikkate almaktadır.

Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?
Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?

Örneğin geçenlerde mavi tikli bir hesabın 1.3 Milyon takipçisi olan ve henüz mavi tik alamamış bir sosyal medya fenomenini şikâyet etmiş ve hesabın askıya alınmasına sebep olmuştur. Hal böyle olunca sosyal medya fenomenleri ve birçok ünlü insan mavi tik almak için pek çok farklı kişi ve şirketle iletişim kurmuştur. Siz de mavi tik ile ilgili detayları öğrenmek istiyorsanız mavitik.net  web sitesini ziyaret ederek mavi tik nasıl alınır? instagram mavi tik alma gibi konuları detaylı olarak öğrenebilirsiniz.