Twitter artık 1 milyon takipçisi olan herkese mavi tik veriyor

Nis 23, 2023 Twitter

Çılgın milyarder Elon Musk bunu da yaptı. Mavi tik için adeta kullanıcıları haraca bağladı. Twitter Mavi tik doğrulaması için güncelleme yayınladı. Twitter artık 1 milyon takipçisi olan herkesi doğruluyor. Daha az takipçisi olan habercilerden ise daha fazla harcama yapanları doğrulayacak.

Onaylı hesaplarınıza sahip çıkın. Her an onaylı hesabınızın göstergesi olan mavi tik simgelerini kaybedebilirsiniz! Anlaşılan Twitter bir milyon takipçi çılgınlığı ortaya çıktıkça aklını yitirdi. Spor yapan daha fazla meme hesabıyla haber yapımcılarından çok, Twittersphere resmen çıldırdı.

Popülerliğin Bedeli

Şaşırtıcı bir şekilde, Twitter’ın Mavi tikleri, ayda 8 dolarlık premium hizmete abone olup olmadıklarına bakılmaksızın, bir milyondan fazla takipçisi olan hesaplarda ortaya çıkıyor. Bu korkunç aksaklık, kullanıcıları şaşkına çevirdi ve bir zamanlar özel doğrulanmış statüden hoşlananlar, şimdi kendilerini tuhaf bir kulübün parçası olarak buluyorlar.

Twitter’ın maskaralıkları bununla da bitmiyor! Hatta Anthony Bourdain, Chadwick Boseman ve Kobe Bryant rezil ile görüldü. Açıkça görülüyor ki, bu garip yeni Twitter evreninde artık onay gerekmiyor.

Yeni Doğrulanmış Zenginler

@TheTweetofGod gibi meme hesapları ve sayısız kedi hesabı, Twitter’ın herkes için ücretsiz milyon takipçisi sayesinde artık doğrulama avantajlarından yararlanıyor. Artık doğrulanmış bu kadar çok hesap varken merak etmeden edemiyoruz: Bu, Twitter hiyerarşisinde yeni bir çağın şafağı mı?

Mavi tikli hesaplar kulübüne katılmak için gereken takipçi sayısı için sihirli sayının ne olduğundan kimse tam olarak emin değil. Ancak kesin olan bir şey var, Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey 6.5 milyon takipçisi olmasına rağmen hala mavi tiksiz olarak ortada kalıyor.

Elon Musk kendini rezil ediyor

Twitter artık bir basın ekibi olmadan çalıştığından, bu tuhaf fenomenle ilgili soruşturmalara yanıt olarak tek bir kaka emojisinden başka bir şey gelmiyor. Görünüşe göre Twitter kendi oyun kitabından bir sayfa çıkarıyor: şüpheye düştüğünüzde emojilere başvurun. Bu tuhaf fiyasko, Elon Musk‘ın eski Blue Check onaylı hesapları tasfiye etmesi, pek çok kişinin bunun eksantrik milyarderin Twitter’ın doğrulama sürecini yenileme girişiminin istenmeyen bir yan etkisi olup olmadığını merak etmesine neden oldu.

İşte burada kullanıcılar hesaplarının ve ölen ünlülerin Blue Tick (Mavi rozet doğrulaması) kulübünde güçlerini birleştirdiği bir dünyada, Twitter için sırada ne olacağını merak etmekten kendimizi alamıyoruz. Kemerlerinizi bağlayın ve sürüşe hazırlanın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir