Türkler Facebook’a Girmek İçin Fesbuk Giriş Yazıyor

Mar 25, 2020 Facebook
Türkler Facebook'a Girmek İçin Fesbuk Giriş Yazıyor

Çok uzun yıllardan bu yana İngilizcenin ülkemizde kullanımı sırasında eski nesiller ve yeterli İngilizce eğitimi almamış olan kesimler özellikle telaffuz konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntı farklı bir örnek olarak internet kullanımı sırasında Facebook girişi yapılırken fesbuk giriş ifadesinin yazılması ile de kendini gösteriyor. Özellikle Google istatistiklerine bakıldığında da bu durumun Türkiye’de her ay çok yüksek bir sayıda arama olarak görüldüğü ortaya çıkıyor. 

Türkiye’de 210 Bin Kişi Bu Aramayı Yapıyor

Google istatistiklerine göre Türkiye’de Facebook hesabını açmak isteyen birçok kişi her gün farklı kavramlar kullanarak yanlış bir İngilizce telaffuz ile arama satırına yanlış cümleler yazıyor. Bu yanlış cümlelerden birini ise fesbuk giriş ifadesi oluşturuyor. Çok yüksek bir orana ulaşarak, 210 bin kişi her ay bu şekilde Facebook giriş işlemi gerçekleştirmek için arama satırına bu ifadeyi yazmayı seçiyor. 

Aslına bakılırsa, bu ifadeyi kullanan ve Facebook giriş için yanlış bir şekilde yani Türkçe seslendirilişi olarak fesbuk giriş çevirisini kullanan kişiler büyük çoğunlukla yanlış bilgiye sahip olmalarından dolayı bu ifadeye kullanıyor. Ancak bazı kişiler ise tamamen mizah amaçlı yani keyif amaçlı bir şekilde Google üzerinde bu ifadeyi kullanarak Facebook sosyal medya ortamına ulaşmaya çalışıyor. 

Sosyal Medyada Fesbuk Giriş

Facebook kullanımı açısından birçok kişi fesbuk giriş ifadesini kullanarak bariz bir yanlış gerçekleştirse de aslında yine sosyal medya ortamı Facebook üzerinde de bu isimde kurulmuş bir sayfa ve hatta bir web sayfası dahi yer alıyor. Bugün Dünya genelinde 2 milyar üzerinde kullanıcısı bulunan Facebook çok popüler ve beğenilen bir sosyal medya ortamı oluştururken, bu hatalı giriş de uygulamanın aslında ne kadar geniş bir kitleye ulaştığını net olarak gösteriyor. 

Sosyal Medyada Fesbuk Giriş

Arama Motoruna Fesbuk Giriş Yazmak

Her ne kadar mizahi bir konu olarak görülse dahi ve her ay istatistiklere göre Türkiye’de 210 bin kişi fesbuk giriş yazarak sosyal medya ortamına ulaşmaya çalışsa dahi aslında gerçekten de bu ifade Google için geçerli bir ifade oluşturuyor. Yani bugün bilgisayar veya telefonunuzda internet tarayıcınızın arama satırına veya Google gibi arama motorlarının arama satırına fesbuk giriş yazarak, ilk sırada Facebook sayfasına kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. 

“Türkler Facebook’a Girmek İçin Fesbuk Giriş Yazıyor” hakkında 6 yorum
 1. Merhaba, instagram hesabıma onay alacağıma yardım edeceğinizi hissediyorum, bu yüzden iyiliğe geri dönmek için buraya geldim? Web sitemi iyileştirmek için sorunlar bulmaya çalışıyorum!
  Fikirlerinizden birkaçını kullanmak için yeterli olduğunu varsayıyorum.

 2. Bol miktarda değerli veri içeren bu web sitesi gönderilerine bu bilgileri sağladığınız için teşekkürler.

 3. İyi günler çok heyecanlıyım blog sayfanızı buldum, sizi gerçekten
  yanlışlıkla buldum , Google’da başka bir şey için göz atarken,
  Her neyse şimdi buradayım ve muazzam bir gönderi için çok teşekkür etmek istiyorum. yuvarlak heyecan verici blog (aynı zamanda temayı / tasarımı da seviyorum), her an hepsini gözden geçirmek için vaktim yok ama onu kaydettim ve
  RSS beslemelerini de ekledim, bu yüzden zamanım olduğunda okumaya geri döneceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir