Kategori: Tiktok

Tiktok Mavi Tik (Onay rozeti) Nasıl Alınır?

Çin menşeili bir uygulama olmasına rağmen önce Türkiye ve Hinsistan’da ardından da tüm dünyada popülarite kazanan TikTok’ta birçok fenomen mavi tik veya mavi rozet almaya çalışıyor. Fakat TikTok’ta mavi tik alabilmek o kadar da kolay değildir. TikTok mavi tik için yapmanız gereken bir dizi işlem gerekmiyor. Sadece aşağıda sayacağımız maddelere uygun bir profile sahip olmanız yeterli olacaktır.

Tiktok mavi tik için yapmanız gerekenler:

 • Tiktok hesabınızın doğrulanmış bir e-posta adresi ve telefon numarasına bağlı olması şarttır.  
 • Sürekli kullanılan aktif bir hesap olmasının yanında eğlenceli ve daha çok trenlerden seçilen video konseptlerinin yapılmış olması mavi tik almayı kolaylaştırır.
 • Takipçi sayısının fazla olması, mavi tik için dikkat edilen bir başka özelliktir.
 • Videoların düzgün olması, profesyonel ve hashtagli olması da popülerlik açısından önemlidir. 
 • Düzenli olarak her gün içerik paylaşılması da mavi tik almanızı hızlandırır.
 • Videoların beğenilerinin organik ve fazla olması gerekmektedir.
 • TikTok arama kısmında aratılıyor olmanız da mavi tik almak açısından önemlidir.
 • Tanınmış bir isim örneğin şarkıcı, oyuncu, siyasetçi vs gibi ünlü isimler olmak mavi tik almayı kolaylaştırır.
 • Özgün içerikler ve eğlenceli videolar dikkat çekerek popülerliği arttırır.
 • Videoların izlenme sayısının yüksek olması gerekmektedir.

Tüm bu maddelerden hepsi olmasa bile çoğunluğunun sağlanmış olması mavi tik almanızı kolaylaştırır. Saydıklarımızdan özetleyebileceğimiz gibi TikTok’ta mavi tik alabilmek için aranan en önemli kriter gerçek bir kişi olmak ve popüler bir hesaba sahip olmaktadır.

Tiktok Uygulama Logosu

Tiktok mavi tik başvuru işlemi

Bunların ardından TikTok mavi tik almak için yapmanız gereken tek şey TiKTok’a başvuruda bulunmak. TikTok’un ana sayfasında bulunan geri bildirim kısmından veya TikTok’a mail atarak başvuruda bulunabilirsiniz. Yazdığınız yazının İngilizce olması gerekmektedir. Ayrıca mavi tik almak için yazacağınız bu metinde neden mavi tik almanız gerektiği anlaşılır ve güzel bir dille anlatarak metninizi yollayın. Ardından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra mavi tik rozetini almaya hak kazanmanız durumunda mavi tikiniz profilinizde görünecektir.

TikTok’ta PR haberi koşulu var mı?

TikTok mavi tik için ulusal basında haberlerinizin olup olmadığına pek bakmıyor. Ancak Instagram, Twitter ve Facebook’ta hesabınızı onaylatmak (mavi rozet almak) için ulusal ajanslarda ya da sitelerde haberlerinizin olmasına dikkat ediliyor. Böylece sizin toplumda karşılığı olan, tanınmış biri olduğunuza karar verilmiş oluyor. TikTok bu konuda sadece profilinizin uygunluk durumuna ve paylaşımlarınıza göre sizin tanınmış kişi olduğunuza karar veriyor.

TikTok Üyelerinin Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Tiktok üyelerinin kayıt olurken verdiği telefon numaralarına ulaşabilir miyiz? 2020’de TikTok hesabının telefon numarasının nasıl bulunacağına dair eksiksiz bir kılavuzdur.

Bunlar, bilinmeyen bir kişinin TikTok’tan telefon numarasını almak için kullanabileceğiniz stratejilerle aynıdır. Yani instagram kayıtlı telefon bulma, Facebook kayıtlı telefon bulma ya da Twitter üyelerinin telefon numaralarını bulma prosedürü ile aynıdır.

Öyleyse, TikTok hesabının telefon numarasını bulmak istiyorsanız, o zaman bu kılavuzu seveceksiniz. TikTok, internetteki en popüler ve en çok indirilen sosyal ağ uygulamalarından biri oldu. Şu anda, platformun milyonlarca aktif kullanıcı hesabı var. Araç, kullanıcıların videoları farklı seslerde çekmelerine ve bunları siteye yüklemelerine olanak tanır.

İzleyiciler yorum göndererek veya düet yaparak videoya yanıt verebilir. Şu an itibariyle, TikTok’un (Tiktok üyesi kaç kişi var toplam 2020) 800 milyondan fazla aktif kullanıcı hesabı var. TikTok’ta zaten bir hesabınız varsa, platformda bir hesap oluşturmak için cep telefonu numaranızı girmiş olmanız gerekir. Her kullanıcının TikTok’a erişmek için cep telefonu numarasını paylaşması ve platformda video paylaşabilmesi gerekiyor.

TikTok’un cep telefonu numarası kayıt süreci yoksa kullanıcılar birden fazla hesap oluşturabilir. İnsanlar beğenilerini, takipçilerini artırmak ve profillerinin bir otorite figürü olarak görünmesini sağlamak için sahte hesaplar oluşturur. Bu tür istenmeyen postalardan kaçınmak için TikTok, TikTok’a kaydolmayı planlayan her kullanıcının geçerli bir telefon numarası sunması gereken güvenli ve yasal bir kayıt süreci başlattı.

TikTok Telefon Numarası Bulucu

TikTok Telefon Numarası Bulucu, herhangi bir TikTok hesabının telefon numarasını bulmanızı sağlar. Birinin TikTok hesabının Telefon numarasını almak için kullanıcı adını yazın ve Bul düğmesine tıklayın.

TikTok Kullanıcısının Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Geçerli bir nedenle bir TikToker’in telefon numarasını bulmaya çalışıyor olsanız bile, bunu yapamazsınız. TikTok’un katı bir gizlilik politikası vardır. TikTok’taki kayıt işlemi, diğer sosyal ağ sitelerindeki hesap kurulum prosedürüne benzer. Başarılı bir kayıt işlemi için telefon numarası ile birlikte kullanıcının doğum tarihini, adını ve e-posta adresini paylaşması gerekir. Bu ayrıntılar, gerçek adınız ve kimliğinizle kayıt olduğunuzdan emin olmak için zorunludur.

Ancak TikTok bu bilgileri% 100 gizli ve güvenli bir şekilde saklar. Bir kullanıcının TikToker’in iletişim numarasını bulması mümkün değildir.

İetişim Numarasını TikTok’ta Paylaşmak Güvenli mi?

Evet! Her kullanıcı bu video paylaşım sosyal uygulamasında bir hesap oluşturmak için kişisel bilgilerini paylaştı. TikTok tüm verilerinizi güvende tutar. Bu bilgiler yalnızca kimliğinizi doğrulamak ve her kullanıcının yalnızca bir hesap oluşturmasını sağlamak için kullanılır. Daha fazla güvenlik için, kullanıcılar genel hesaplarını Gizli hale getirebilir ve içeriği görüntüleyen kişilere kısıtlamalar getirebilir.

Gizlilik ayarlarınızın yalnızca paylaştığınız içeriğin gizliliğini belirlemek için kullanıldığından emin olun. Hesabınız ister genel ister özel olsun, TikTok bir kullanıcının kişisel bilgilerini asla biyografi bölümünde veya başka bir yerde göstermez.

Sosyal medya hesaplarına nasıl giriş yapılır?

Mobil uygulamalarla giriş yapmaya alıştığımız sosyal medya platformları Facebook giriş, Twitter giriş, Instagram giriş, Tiktok giriş ve Youtube giriş yapmak için hangi linkler kullanılmalı? Web üzerinden bazı linklerin artık Google SERP’te otomatik sıralanmasından dolayı başlığa tıklasanız da gitmek istediğiniz sayfaya ulaşamayabiliyorsunuz. Bu yüzden en fazla giriş yapılmak için Google’a yazılan ifadelerin hangileri olduğunu tespit edip kısa sürede ve tek sayfada giriş yapmanıza imkan sağlamaya karar verdik.

Web üzerinden girişi en çok aranan sosyal medya ve kurum aramaları

 1. Facebook Giriş
 2. Instagram Giriş
 3. Twitter Giriş
 4. Tiktok Giriş
 5. Whatsapp Giriş
 6. Youtube Giriş
 7. Hotmail Giriş
 8. Outlook Giriş
 9. MSN Giriş
 10. Eba Giriş
 11. Edevlet Giriş
 12. E Posta Giriş
 13. Gmail Giriş
 14. Ösym Giriş
 15. Zula Giriş
 16. İşkur Giriş
 17. Icloud Giriş
 18. Mebbis Giriş
 19. AÖF Giriş

Instagram hesaplarının daha da popüler hale gelmesinin ardından Facebook kullanımı azalsa da kırsalda hala kullanımı en fazla olan sosyal medya platformu Facebook. Bu platformu kullananların birçoğu da aynı zamanda Tiktok uygulamasını kullanıyor.

Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın

Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın
Facebook giriş ile web üzerinden Face giriş yapın

Facebook hesaplarına girilmesi için Google arama bölümüne facebook giriş yazan kullanıcılar bunun yanında facebook giriş yap, fesbuk giriş, feysbuk giriş ve face giriş gibi ifadeleri de kullanıyorlar.

Facebook giriş linki

Instagram giriş ile web üzerinden instagram kullanımı

Instagram giriş ile web üzerinden instagram kullanımı

Instagram giriş diğer bir önemli aranan kelime grubu oldu. Instagram kullanıcıları sadece uygulama üzerinden değil de web üzerinden de instagram giriş yaparak buradan paylaşımlarda bulunmayı düşünebiliyor. instagram giriş sadece web instagram giriş şeklinde ulabileceği gibi Chrome eklentisi ile de hem fotoğraf paylaşımı yapabilir hem de kolaylıkla instagramı buradan kullanabilirsiniz. instagram web chrome eklentisi indirmeniz için aşağıda bu eklentinin linkini ve instagram giriş linkini de paylaşacağız.

Instagram giriş linki

Instagram web chrome eklentisi linki

Twitter giriş yaparak web üzerinden Twitter kullanın

Twitter giriş yaparak web üzerinden Twitter kullanın

Twitter giriş sosyal medya platformları içinde web alanında en az araması yapılan anahtar kelimeler arasında. Daha çok siyasi gündem için tercih edilen twitter giriş yapanların büyük ir kısmı daha çok kamu kurumlarında olanları ve gündem haberlerini takip eden kesim. Instagram ve Facebook kullanıcıları daha çok gündeme bu kadar takılmayan kesim. Bu yüzden Twitter kullanıcı kitlesi özellikle Türkiye’de daha az. Web üzerinden twitter giriş yapmak üzere kullanabileceğiniz linki paylaşalım.

Twitter giriş linki

Tiktok giriş web üzerinden nasıl yapılıyor?

Tiktok giriş web üzerinden nasıl yapılıyor?

Tiktok kullanıcıları ve Tiktok fenomenlerinin videolarını izlemek için girenler masaüstünden Tiktok giriş yapmak için web uygulamasını kullanıyor. Tiktok henüz Chrome ya da Mozilla gibi tarayıcılar için eklenti geliştirmedi. O yüzden Tiktok giriş yapanlar eğer web üzerinden kullanacaklarsa bu siteyi epey zorlanıyorlar. Sizler için Tiktok giriş yapabileceğiniz web linkini paylaşalım.

Tiktok giriş linki

Whatsapp web giriş yapmak

Whatsapp web giriş yapmak

Whatsapp giriş yapmak isteyenler web üzerinden uygulamayı kullanacaklarsa çok harika bir sistemler mobil üzerinden yapabildikleri birçok eylemi web whatsapp giriş yaparak da kullanabiliyorlar. Fotograf gönderme, ses gönderme, dosya paylaşma ya da daha birçok konuda etkin bir kullanım imkanı sağlayan web whatsapp giriş yapabileceğiniz linkleri de paylaşalım.

Whatsapp web giriş linki

Youtube giriş yapmak için

Youtube giriş yapmak için
Youtube giriş yapmak için

Youtube videoları hazırlayıp bunları Youtube kanalınızda yayınlayarak para kazanabiliyor olmanız Youtube hesaplarına web üzerinden girişi daha avantajlı hale getiriyor. Mobil youtube giriş yapanlar video hazırlamakta daha amatör bir video ortaya koyabilirken, web youtube giriş yaparak daha profesyonel, etkileyici videolar hazırlayabiliyorsunuz. Web youtube giriş yapmak için aşağıda vereceğimiz linki kullanarak Youtube hesabınız giriş sağlayabilirsiniz.

Youtube giriş linki

Maillere giriş yaparak e-postalarınızı kontrol edin

Türkiye’de son yıllarda en çok kullanılan mail hesapları Google şirketine ait olan Gmail hesapları. Piyasaya daha önce giren Hotmail kendini güncellemek adına Outlook uygulamasını geliştirse de Gmail’in gerisinde kaldı. E posta giriş yapmak için konumuzu takip edebilirsiniz. Gmail giriş yapabilmek için aşağıda vereceğimiz Gmail giriş linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca hotmail giriş (hotmail giriş sign), outlook giriş ve msn giriş yapmak için gerekli olan linkleri paylaşacağız. Buradan mail giriş yaparak hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

Diğer kurumlara giriş yapmak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın online ders sitesi EBA’ya giriş yaparak buradaki materyalleri kullanabilirsiniz. Eba giriş linkini aşağıda paylaşıyoruz ve buraya tıklayarak EBA eğitim konularını gözden geçirebilirsiniz. Özellikle öğrenciler tarafından kullanılan eba giriş linkine tıklayarak sisteme giriş yapın.

Tiktok onaylanmış hesap nasıl yapılır? ✅

Dünyada nüfusuna oranla en fazla kullanıcı sayısına Türkiye’de ulaşan Tiktok fenomenleri son aylarda hesaplarına mavi tik almanın yollarını arıyor. Tiktok mavi tik almak için neler yapılabilir gibi soruları arama motoru Google üzerinden araştıran Tiktok kullanıcıları en fazla “tiktok onaylanmış hesap nasıl yapılır”, “tiktok onaylanmış hesap başvurusu”, “tik tok onaylanmış hesap nedir” gibi sorulara yanıt arıyor.

Milyonlarca kullanıcısı olan Tiktok’ta hesapların onaylanması için ödeme yapılması gerekiyor mu? Ajanlarla çalışarak tiktok profillerinin onaylanması aslında mümkün. Tiktok’ta da diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi belli başlı kıstasların yerine getirilmesi sonrasında hesap onaylanıyor ve mavi tik veriliyor. sizlere bu yazımızda Tiktok uygulaması ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan “Tiktok onaylanmış hesap nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arayacağız.

Tiktok onaylanmış hesap nasıl yapılır?

Tiktok indir ve kullanmaya başla

Tiktok Çinliler tarafından geliştirilmiş ve dünya pazarında en hızlı yayılmış sosyal medya platformudur. Hazır seslere görüntü ile eşlik edilerek oluşturulan videoların paylaşıldığı ve herkesi fenomen yapma amacına yönelik bir uygulama olan Tiktok indirmek için Android telefonlarda Google Playstore üzerinden, Apple Iphone telefonlarda da App Store üzerinden indirilebilir. Uygulamanın kapsamlı kullanımı mobil üzerinden olduğundan, web üzerinden sınırlı bir kullanım mevcuttur. Tiktok indirmek ve kendinizi sosyal medya fenomeni yapmak için hemen uygulamayı indirin.

Tiktok hesap açma işleminin ardından Tiktok giriş yaparak binlerce şablon sesi videonuzla özgün bir hale getirebilirsiniz. Tiktok giriş sayfası web üzerinde de olmasına rağmen buradan detaylı işlemler yapılamıyor. Sadece videoların izlenmesi ve birkaç özelliği buradan kullanabiliyorsunuz. Tiktok videoları son yıllarda Türkiye’de çok daha popüler bir hale geldi.

Tiktok CEO’sunun da Türkiye’ye ayrı bir önem verdiği geçtiğimiz yıl medyaya da yansımıştı. Daha çok ergen olarak nitelenen yaş grubu tarafından yoğun olarak kullanılan tiktok videoları, Youtube ya da Dailimotion gibi video paylaşım siteleri için oluşturulanlardan biraz daha farklı. Bu yönüyle tiktok şarkıları kullanıcılar tarafından da oluşturulabilir hale getirildikten sonra Türkiye’de Yeşilçam filmlerinden en bilinen sesler de tiktok videoları arasına girmiştir.

Tiktok izlemek mümkün mü?

Bilgisayar ya da tabletleriniz üzerinden tiktok izlemek isteyenler buradan fenomen videolarına ulaşabiliyor ve profillerde paylaşılanlarla trend videoları görebiliyor. Tiktok fenomenleri, Youtube ya da Instagram fenomenleri kadar rağbet görmese de, uygulamayı yoğun kullanan kullanıcılar arasında popüler kişiler olarak takip ediliyor.

Uygulamanın küçük yaştaki çocuklar tarafından da kullanılmasında sakınca olmasa da tiktok ifşa videolarının yaygın olmasından dolayı, ailelerin bu platforma mesafeli olduğunu da belirtelim. Tiktok müzikleri ile efsaneleşen isimler belli bir seviyeye geldikten sonra hesaplarının onaylanmasını talep ediyorlar.

Tiktok Mavi Tik Rozeti Nasıl Alınır?

Tiktok mavi tik alma yöntemlerini ve şartlarını arayan fenomenlerin bazılarının yetkililer tarafından direkt hesap onaylarının gerçekleşmesine rağmen, bazılarının hala tiktok mavi tik alamaması dikkat çekiyor. Tiktok hilesi ile hesaplarını onaylı gibi gösteren tiktok emojilerini kullananların genellikle çok az sayıda takipçisi olan tiktok kullanıcıları olduğu görülürken, milyonu bulan takipçi sayıusına ulaşanların hesap onayları için daha ciddi çalışmalar yaptığı görülüyor. Tiktok mavi tik için gerekli olan koşulları sizler için araştırdık. İşte Tiktok mavi tik almak için yapılması gerekenler.

Bir hesabın TikTok’ta doğrulanıp doğrulanmadığı nasıl anlaşılır?

TikTok, tüm haritadaki insanların eğlenceli kısa videolar oluşturması, paylaşması ve izlemesi için bir topluluktur. İster en sevdiğiniz şarkıcıyı, markayı, ünlüyü, ister profesyonel spor takımını TikTok’ta takip ediyor olun, kulplarının yanında mavi bir onay işaretinin görüntülendiğini fark etmiş olabilirsiniz. Tik Tok , kullanıcıların takip etmeyi seçtikleri hesaplar hakkında bilinçli seçimler yapmasına yardımcı olmak için doğrulanmış rozetler sunar. Kullanıcılarımız hayatın her kesiminden geliyor ve doğrulanmış rozet , sahte veya hayran hesabı yerine gerçek anlaşmayı takip ettiğinizi bildirmenin hızlı ve net bir yoludur.

Bir hesabın TikTok'ta doğrulanıp doğrulanmadığı nasıl anlaşılır?

Doğrulanmış rozet nedir?

Bir rozet doğrulanmadı olduğu anlamına gelir TikTok hesabı, temsil ettiği kullanıcıya ait onaylamıştır. Arama sonuçlarında ve profilde Tik Tok kullanıcısının hesap adının yanında görünür mavi bir onay işareti olarak görünür.

Tiktok hesap doğrulaması

Bir profilin kullanıcı adının altında rozeti yoksa ancak profilinde başka bir yerde (biyografilerinde olduğu gibi) görüntüleniyorsa, bu doğrulanmış bir hesap değildir. Doğrulanmış rozetler yalnızca TikTok tarafından uygulanabilir ve her seferinde aynı yerde görünecektir.

TikTok’un onaylı rozeti , önemli kişilerin kullanıcılara gerçek içerik gördüklerini bildirmeleri için kolay bir yoldur ve yüksek profilli hesaplar ve takipçileri arasında güven oluşturmaya yardımcı olur. Ünlüler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya resmi marka sayfaları için bu rozet, TikTok topluluğuyla önemli bir açıklık katmanı oluşturur.

Doğrulanmış rozetler nasıl verilir?

Doğrulanmış bir rozet verme konusunda dikkate değer bir hesabın orijinal, benzersiz, etkin ve tabii ki Topluluk Kurallarımıza ve Hizmet Şartlarımıza uygun olup olmadığı da dahil olmak üzere bir dizi faktör vardır .

Bununla birlikte, doğrulanmış bir rozet, TikTok tarafından onaylandığı anlamına gelmez. Tik Tok’un herkes için güvenli, eğlenceli bir platform olarak kalmasını ve doğrulanmış kullanıcıların bunun bir istisnası olmamasını sağlamak için kullanıcıların yönergelerimize uyması önemlidir.

TikTok onaylı hesap nasıl alınır?

TikTok onaylı hesap nasıl alınır?

Eğer bilmiyorsanız o zaman bu yazıyı tamamen okuyabilirsiniz çünkü bu yazıda size TikTok doğrulanmış hesabını nasıl alacağınızı anlatacağım.

TikTok adı daha önce müzikaldi. Daha sonra üzerine taç rozetleri almak için kullanılır, ancak şimdi bunun yerine doğrulanmış bir hesap veya popüler içerik oluşturucu rozetleri alıyorsunuz.

Popüler İçerik Oluşturucu ile Doğrulanmış Hesap rozeti arasındaki fark
Bazı insanlar popüler İçerik Oluşturucu ve doğrulanmış hesabın aynı olduğunu düşünürken, bu ikisi biraz farklı anlamına gelir, Her ikisini de bize bildirin.

Popüler Yaratıcı:

TikTok adının daha önce müzikal olduğunu bilmeliydin. O zaman, çok fazla içerik oluşturucu çok meşhurdu. Bundan sonra, Musicly’nin adı TikTok olarak değiştirildiğinde, çok sayıda takipçisi ve beğeni nedeniyle TikTok tarafından popüler Yaratıcı rozeti aldılar ve videoları daha fazla görüldü.

Onaylanmış Hesap:

Günümüzde birçok ünlü TikTok’ta hesaplarını yapıyor. Cardi B., Jonas Brothers, Hintli şarkıcı Neha Kakkar gibi büyük ünlüler TikTok’ta çok ünlüdür ve hesaplarını her açtığınızda, orijinal hesap olduğu için doğrulanmış hesap rozetleri göreceksiniz. Tıpkı bunun gibi, TikTok’ta çok ünlü olursanız, TikTok’tan doğrulanmış bir hesap rozeti de alırsınız.

TikTok onaylı hesabı nasıl edinilir

TikTok hesap doğrulama rozeti almak istiyorsanız, iki seçeneğiniz vardır. Doğrulanmış Hesap Rozeti ve Popüler İçerik Oluşturucu

Doğrulanmış Hesap rozeti nasıl alınır?

Hesapları TikTok’ta rozeti doğrulayanların aktör, şarkıcı, büyük etkileyiciler vb.

Popular Creator rozeti nasıl alınır?

Popular Creator rozeti nasıl alınır?

Herkes TikTok’ta iyi bir takipçisi olan popüler bir yaratıcı rozeti alabilir.

Ancak burada sadece takipçiler önemli değil, videolarınızın kaç kez görüntülendiğini ve TikTok’ta her gün ne kadar aktif olduğunuzu fark ediyor.

TikTok’ta daha popülerseniz veya videolarınız hakkında daha fazla yorum alırsanız, büyümeniz maksimum olur ve yakında TikTok’tan popüler yaratıcı rozeti alırsınız.

Bu nedenle, TikTok’ta henüz popüler bir içerik oluşturucu rozetine sahip değilseniz, videolarınıza daha fazla yorum ve daha fazla görüntüleme gelene kadar kaliteli içerikli videoları sürekli olarak koymaya devam etmelisiniz ve bu, popüler içerik oluşturucu rozetinin gerçek yoludur.

Videolarınız daha fazla görüntüleme aldığında ve iyi bir takipçi kazandığınızda , TikTok ekibi popüler hesabı sürekli olarak kontrol edersiniz çünkü uygun olacağınız zaman popüler hesabı otomatik olarak alırsınız. Popüler içerik oluşturucu rozeti için istekte bulunma seçeneği yoktur.

Tik işareti ne işe yarar?

Sosyal medya uygulamalarında hesap açmak istenildiğinde kimlik bilgisi istenmediğinden istenilen isim ve soyisim ya da firma adı kullanarak hesap açılabilmektedir. Bu durum gerçek kişilerin adını kullanarak paylaşımlar yapılması ya da başka kişilerle irtibata geçilmesi nedeniyle güvenlik problemleri oluşturabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için kişilerin veya kurumların sosyal medya sağlayıcı firmaya hesabını onaylatarak mavi tik işaretini hesabına ekletmesi gerekmektedir. Sosyal medyada mavi tikli hesaba sahip olmak güvenlik sağlamasının yanı sıra zamanla sosyal bir statü haline gelmiştir. Sosyal medyada mavi tikli bir hesaba iseniz güvenilir ve prestij sahibi olarak görünürsünüz. Mavi tik kişilere ya da markalara değer katmaktadır.

Instagram Mavi Tik İşareti

Instagram hesabına daha önce mavi tik almak için başvuru yapmanıza gerek yoktu. Instagram tarafından belirlenen kriterlere sahip olmanız durumunda mavi tik işareti otomatik olarak hesabınıza ekleniyordu. Artık Instagram hesabınızda mavi tike sahip olmak istiyorsanız, profilinizin Instagram tarafından onaylanması gerekmektedir. Profilinizin onaylanması için başvuru yapmanız ve hesabınızı onaylatmanız gerekiyor.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Instagram Mavi Tik İşareti

Youtube Mavi Tik İşareti

Youtube mavi tikli hesaba sahip olmak istiyorsanız öncelikle 100.000 aboneli bir hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız taklit ya da güvensiz bir içerikten oluşmuyorsa Youtube için mavi tik alabilirsiniz. Mavi tik işareti alınabilmesi için Youtube kanal doğrulama başvuru yapılması gerekmektedir.

Youtube onay işareti nasıl alınır?

Youtube Mavi Tik İşareti
Youtube onay işareti

Twitter Mavi Tik İşareti

Twitter mavi tik işareti onayını sadece ünlülere vermekteydi. Twitter’dan yapılan yeni duyuruyla artık herkes mavi tik işareti başvurusu yapabilecek. Twitter’a başvurunuz sonrasında twitter tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hesabınızın davranışlarınızın onaylandığı ve güvenli bir kişi ya da kurum olduğunuza karar verilirse mavi tik onayını alabilirsiniz.

Twitter mavi tik (blue tick) nasıl alınır?

Twitter mavi tik (blue tick) nasıl alınır?

Tiktok Mavi Tik İşareti

Tiktok hesabınıza mavi tik ekletmek istiyorsanız hesabınızın popüler olması ya da ünlü bir kişi olmanız gerekmektedir. Tiktok firmalara mavi tik işareti onayını çok hızlı vermektedir. Eğer bu kriterlere sahipseniz Tiktok’a başvuru yaparak hesabınızı onaylatmanız mümkündür.

Tiktok mavi tik nasıl alınır?

Tiktok Mavi Tik İşareti
Tiktok Mavi Tik İşareti

Facebook Mavi Tik İşareti

Facebook hesabınız için mavi tik işareti onayı almak istiyorsanız, ünlü bir kişi, medya şirketi ya da markanın gerçek sayfası olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip bir hesabınız var ise Facebook’a başvuru yaparak hesabınızı onaylatmanız gerekmektedir.

Facebook mavi tik işareti nasıl alınır?

Facebook Mavi Tik İşareti
Facebook Mavi Tik İşareti