Tiktok Mavi Tik (Onay rozeti) Nasıl Alınır?

Eyl 14, 2021 Tiktok
Tiktok mavi tik

Çin menşeili bir uygulama olmasına rağmen önce Türkiye ve Hinsistan’da ardından da tüm dünyada popülarite kazanan TikTok’ta birçok fenomen mavi tik veya mavi rozet almaya çalışıyor. Fakat TikTok’ta mavi tik alabilmek o kadar da kolay değildir. TikTok mavi tik için yapmanız gereken bir dizi işlem gerekmiyor. Sadece aşağıda sayacağımız maddelere uygun bir profile sahip olmanız yeterli olacaktır.

Tiktok mavi tik için yapmanız gerekenler:

 • Tiktok hesabınızın doğrulanmış bir e-posta adresi ve telefon numarasına bağlı olması şarttır.  
 • Sürekli kullanılan aktif bir hesap olmasının yanında eğlenceli ve daha çok trenlerden seçilen video konseptlerinin yapılmış olması mavi tik almayı kolaylaştırır.
 • Takipçi sayısının fazla olması, mavi tik için dikkat edilen bir başka özelliktir.
 • Videoların düzgün olması, profesyonel ve hashtagli olması da popülerlik açısından önemlidir. 
 • Düzenli olarak her gün içerik paylaşılması da mavi tik almanızı hızlandırır.
 • Videoların beğenilerinin organik ve fazla olması gerekmektedir.
 • TikTok arama kısmında aratılıyor olmanız da mavi tik almak açısından önemlidir.
 • Tanınmış bir isim örneğin şarkıcı, oyuncu, siyasetçi vs gibi ünlü isimler olmak mavi tik almayı kolaylaştırır.
 • Özgün içerikler ve eğlenceli videolar dikkat çekerek popülerliği arttırır.
 • Videoların izlenme sayısının yüksek olması gerekmektedir.

Tüm bu maddelerden hepsi olmasa bile çoğunluğunun sağlanmış olması mavi tik almanızı kolaylaştırır. Saydıklarımızdan özetleyebileceğimiz gibi TikTok’ta mavi tik alabilmek için aranan en önemli kriter gerçek bir kişi olmak ve popüler bir hesaba sahip olmaktadır.

Tiktok Uygulama Logosu

Tiktok mavi tik başvuru işlemi

Bunların ardından TikTok mavi tik almak için yapmanız gereken tek şey TiKTok’a başvuruda bulunmak. TikTok’un ana sayfasında bulunan geri bildirim kısmından veya TikTok’a mail atarak başvuruda bulunabilirsiniz. Yazdığınız yazının İngilizce olması gerekmektedir. Ayrıca mavi tik almak için yazacağınız bu metinde neden mavi tik almanız gerektiği anlaşılır ve güzel bir dille anlatarak metninizi yollayın. Ardından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra mavi tik rozetini almaya hak kazanmanız durumunda mavi tikiniz profilinizde görünecektir.

TikTok’ta PR haberi koşulu var mı?

TikTok mavi tik için ulusal basında haberlerinizin olup olmadığına pek bakmıyor. Ancak Instagram, Twitter ve Facebook’ta hesabınızı onaylatmak (mavi rozet almak) için ulusal ajanslarda ya da sitelerde haberlerinizin olmasına dikkat ediliyor. Böylece sizin toplumda karşılığı olan, tanınmış biri olduğunuza karar verilmiş oluyor. TikTok bu konuda sadece profilinizin uygunluk durumuna ve paylaşımlarınıza göre sizin tanınmış kişi olduğunuza karar veriyor.

“Tiktok Mavi Tik (Onay rozeti) Nasıl Alınır?” için bir yorum
 1. Mavi tik istiyorum tankurt Manas olarak devam etmek istiyorum o ünlü birisi ben onun bütün şarkılarını ezbere biliyorum onun hesabı var fakat aktif bir kullanıcı değil bakabilirsiniz onun izinden gidip güzel şeyler başarabileceğime kesinlikle eminim sizden geri bildirim istiyorum çok teşekkür ler bu platformun üst değerli insanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir