Meta, Facebook ve Instagram’da mavi tik doğrulaması satacak

Şub 21, 2023 Facebook, Instagram

Instagram ve Facebook kullanıcıları, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan başlayarak 12 ABD Doları karşılığında mavi tik aboneliği satın alarak hesaplarını doğrulanmış (mavi tikli) hale getirebilecekler. Ücretli mavi tik doğrulama aboneliğinin Türkiye’de de Mart ayında uygulanmaya başlaması bekleniyor.

Meta, Instagram ve Facebook için kullanıcılara aylık ücret karşılığında gıpta ile bakılan mavi bir rozet veren ücretli doğrulamayı başlatıyor . CEO Mark Zuckerberg Pazar günü yaptığı açıklamada , hizmetin yakında ek ülkelere gelmeden önce bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da başlayacağını duyurdu .

Aylık 11,99 dolar

Meta, kullanıcılardan web’de ayda 11,99 ABD doları (9,96 sterlin) veya Apple’ın iOS ve Google’ın Android’inde 14,99 ABD doları (12,45 sterlin) ücret alacaktır. Hareket, en çok sahip olunmak istenen özelliklerinden birine prim vererek Twitter’ı bir bakıma taklit etmiş olacak. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, mavi tik ya da diğer bir ifadeyle doğrulanmış hesaplardan para kazanmanın önünü açmış, ücretli mavi tik uygulamasını ilk başlatan sosyal medya platformu olmuştu.

Facebook ve Instagram doğrulaması daha önce ünlülerin ve yüksek profilli kullanıcıların dahil olduğu önemli hesaplarla sınırlıydı.

“Meta, Facebook ve Instagram’da mavi tik doğrulaması satacak” için bir yorum
  1. Aslında bu kötü birşey olmuş parayla aldıktan sonra zevki yok, artık sosyal mediada haber paylaşarak ve s. Bunlara ihtiyaç kalmadı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir