Kategori: Instagram

Meta, İşletmeler İçin Meta Verified’ı Genişletiyor

Meta, Instagram, Facebook ve WhatsApp’taki işletmelere yakında Meta Verified’ı genişletecek. Instagram ve Facebook işletmeleri için testler önümüzdeki haftalarda belirli ülkelerde başlayacak.

WhatsApp işletmeleri için gelecekte genişleye gideceklerini duyuran Meta, bu güncelleme ile bir dizi yenilik de sunacak. Meta Verified işletme aboneliği, işletme doğrulaması ile doğrulanmış bir rozet, sahtekarlık koruması, hesap desteğine erişim ve işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olacak özellikleri içerecek.

Meta Verified’ı bu güncellemeyi ilk olarak Yeni Zelanda’daki Instagram ve Facebook işletmeleriyle test etmeye başlayacak.

İlk olarak bu yıl, influancerler ve içerik üreten diğer kullanıcılar için Meta Verified’ı hayata geçiren Meta, bu kullanıcıların Instagram ve Facebook’taki varlıklarını daha kolay kurmalarına yardımcı olan bir abonelik paketini kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz hafta Mumbai’deki Meta Konuşmaları Konferansı’nda Mark Zuckerberg, Meta Verified’ı yakında Instagram, Facebook ve WhatsApp’taki işletmelere genişleteceklerini duyurdu.

İlk aşamada önümüzdeki haftalarda seçili ülkelerde Instagram ve Facebook işletmeleri için testlere başlanacak ve gelecekte WhatsApp işletmelerini de kapsayacak önemli güncellemeler olacak.

Meta Verified, işletmelerin uygulamalarımızda daha kolay öne çıkmalarına ve müşterileriyle güven inşa etmelerine yardımcı olmak amacıyla inşa edilmiştir; bu, müşterilerine doğru işletmeyle sohbet ettiklerini bildirme olanağı da sunar. İşletmeler, tek uygulamadaki bir abonelik veya Instagram ve Facebook’da paketlenmiş bir abonelik olmak üzere bir abonelik seçip seçmeyeceklerini seçebilirler ve gelecekte WhatsApp da eklenecektir. Aylık bir abonelikle, işletmeler, Facebook sayfaları, Instagram profesyonel hesapları veya WhatsApp telefon numarası için kullanabilecekleri bir araç setine erişim elde edecekler:

Yeni keşfedilme yolları: Instagram ve Facebook’ta aboneler, Meta Verified işletmesi olarak yer alacak, arama sonuçlarının en üstünde veya yakınında görünecek ve beslemelerde takip edilecek önerilen bir doğrulanmış işletme olarak. WhatsApp işletme aboneleri, web araması yoluyla kolayca keşfedilebilen özel bir WhatsApp sayfası oluşturma yeteneği de dahil olmak üzere ek özellikler alacak ve çoklu cihazla sohbet atama desteği sayesinde birden fazla çalışan müşterilere yanıt verebilecekler.

Meta Verified işletme aboneliği, bugün uygulamalarımızdaki işletmelere sunulan ücretsiz ve ücretli araçları tamamlar. Platformdaki en çok istedikleri şeyi elde etmelerine yardımcı olacak abonelik özellikleri ile başlıyoruz: markalarını oluşturmak ve yeni müşterilere ulaşmak. İlk testlerden öğrendikçe, tüm boyutlardaki işletmeler için daha fazla değer eklemek amacıyla iş tekliflerimizi geliştirmeye devam edeceğiz, böylece uygulamalarımızdaki doğrulanmış işletmeleri kolayca keşfetmek ve etkileşimde bulunmak isteyen kişiler için daha fazla araç sunulabilir.

Abonelik fiyatları ne kadar olacak?

Meta Verified işletme abonelikleri, yakında seçili test ülkelerinde Instagram ve Facebook’ta satışa sunulacak.

Aylık abonelikler Facebook sayfası veya Instagram hesabı başına 21.99 ABD doları/ay veya her ikisi için 34.99 ABD doları/ay’dan başlayacak.

WhatsApp’ta, WhatsApp Business uygulamasını kullanan küçük işletmelerde Meta Verified’ı tanıtmadan önce gelecekte testlere başlanacak.

Meta Verified işletmeler için korumalardan oluşuyor. Kullanıcılar için yapıldığı gibi, Meta Verified işletmeler için de korumaları inşa ediliyor. İşletmelerin markalarının uygulamalarımızda korunduğuna ve insanların etkileşimde bulundukları ve mesajlaştıkları doğrulanmış işletmelere güvenebileceklerine dair güven duymaları amaçlanıyor. Bu nedenle, Meta Verified önce, sırasında ve bir işletme abone olduktan sonra çok adımlı bir doğrulama süreci ve çeşitli kontroller içeren bir dizi aşama kullanıma sokuldu.

Instagram ve Facebook abonelikleri için:

İşletmeler, minimum İşletme Hesabı ve belirli Facebook sayfası/Instagram hesabı sahiplik süresi, minimum sayfa/hesap etkinliği ve 2FAC’nin açık olma gibi uygunluk gereksinimlerini karşılamalıdır. İşletme bilgileri doğrulanmalı ve başvuru sahiplerinin işletme ile bağlantılarını telefon numarası, e-posta veya alan doğrulama gibi yöntemlerle doğrulamaları gerekmektedir.

Abonelikler, işletme taklit izlemesi için proaktif izlemeyi içerir. Meta Verified işletmeler hakkında daha fazla bilgi edinin burada.

Instagram’da Meta Verified’a abone olduğunuzda onay rozeti Threads’te de görünecektir, geçerliyse. Facebook’ta Meta Verified’a abone olduğunuzda, rozet Messenger’da da görünecektir, geçerliyse.

Meta ile reklam veren aboneler, Meta Verified Instagram ve Facebook hesabı desteği avantajını zaten almaktadır.

Tüm Meta Verified aboneleri ve içerikleri, Kullanım Koşullarımıza ve Topluluk Kurallarımıza uygun olmalıdır. Aboneler, bir kullanıcının sorgusu kesin bir doğrulanmış işletme adını eşleştirdiğinde arama sonuçlarının en üstünde veya yakınında görünecektir.

Mobil cihazda satın alınan abonelikler, Facebook sayfası veya Instagram profesyonel hesap başına aylık 27.99 ABD dolarıdır. Şu anda mobil cihazda satın alan işletmeler, 1 işletme varlığı aboneliği (Facebook sayfası veya Instagram pro hesap) ile sınırlıdır.

WhatsApp abonelik fiyatlandırması henüz belirlenmedi.

Doğrulandıktan sonra işletmeler işletme adı veya profil resmi gibi işletme detaylarını değiştiremeyebilir. Gelecekte, işletme adlarını değiştirmek isteyen Meta Verified işletmelerinin tekrar doğrulama gözden geçirmesinden geçmesi gerekecektir.

Instagram Hashtag’lerinin Etkili Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hashtag kullanımı, Instagram’da içeriğinizi keşfedilebilir hale getirmenin ve daha geniş bir kitleye ulaşmanın önemli bir yoludur. İçeriğinizi maksimum sonuç elde etmek için hashtag’leri doğru şekilde kullanmanız gerekmektedir. İşte etkili hashtag kullanımı için bazı ipuçları.

Sosyal medya platformları, günümüzün dijital çağında işletmelerin ve girişimcilerin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayan önemli araçlardan biridir. İşletmeler, Instagram gibi görsel tabanlı platformlarda marka bilinirliğini artırmak, hedef kitleleriyle etkileşim kurmak ve potansiyel müşterileri çekmek için etkili stratejiler geliştirmelidir.

Bu stratejilerden biri de Instagram hashtag’lerini kullanmaktır. Instagram hashtag’leri, içerikleri kategorilere ayırmak ve ilgilenen kişiler tarafından keşfedilmeyi sağlamak için kullanılır. Eğer bir emlakçı, komisyoncu veya yatırımcıysanız, Instagram emlak hashtag’lerini kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Hashtag İşareti Nedir? 

Hashtag günümüzde özellikle sosyal medya ortamlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Twitter, Facebook, Instagram, Tumblr, Google Plus gibi mecralarda yapılan paylaşımların vurguladığı mesajı belirtmek için (#) hashtag simgesi kullanılır. Hashtag (heştek) Türkçe karşılığı olarak “Etiket” anlamı taşımaktadır. Bu simgesini yapmak için kelimenin başına # simgesi yazılır.

 ​​​​​Klavye İle Hashtag Nasıl Yapılır?

Hashtag simgesine number sing adı verilmektedir. Akıllı telefon klavyelerinde bu simge ile karşılaşmak mümkündür. Ancak bilgisayar klavyesinde hashtag simgesi tuş kombinasyonu ile yapılabilir. Bunun için Alt Gr+3 birleşimi kullanılır. Hashtag işareti F ve Q klavyede de aynı biçimde yapılmaktadır.

Karakter Eşlem Tablosu ile Hashtag Yapımı

Klavye üzerinde bulunmayan simgelere karakter eşlem tablosu kullanarak ulaşmak mümkündür. Bunun için win+r tuşlaması yapılır ve açılan çalıştır penceresine gelinir. Burada işareti bulmak adına unicode’a git kısmına 0023 kodu yazılır. Böylelikle hashtag işareti çıkmış olur. Seç ve kopyala yaparak istenilen alana yapıştırılır.

MAC ile Hashtag Yapımı 

Teknoloji avantajı ile farklı işletim sistemleri kullanılmaktadır. Bu işletim sistemlerinde ise kendine özgü bazı değişik özellikler bulunmaktadır. Son yıllarda popüler işletim sistemleri arasında Windows olduğu kadar Mac sistemi de yer almaktadır. Windows ve ya Mac klavyelerde hashtag işaretini yapmak genel anlamda aynı olmaktadır. Ancak klavye tuşlarında bazı isim değişiklikleri olduğu görülmektedir. Windows kullanıcıları klavye üzerinde hashtag simgesini Alt + 3 tuşlarına basarak elde edebilmektedir. Mac kullanıcıları ise bu simgeyi Option + 3 tuş kombinasyonu ile gerçekleşmektedir.

Instagram emlak hashtag’lerini en etkili şekilde kullanmak için izlemeniz gereken adımlar:

1. İlgili Hashtag’leri Belirleyin: Instagram hashtag stratejinizin başarısı için ilgili hashtag’leri belirlemek önemlidir. Rakiplerinizin ve popüler emlak hesaplarının hangi hashtag’leri kullandığını araştırabilirsiniz. Ayrıca Instagram’ın arama özelliğini veya üçüncü taraf araçları kullanarak popüler emlak hashtag’lerini bulabilirsiniz. Örneğin, #sahibinden, #satılıkev, #kiralıkdaire, #daire, #villa ve #gayrimenkul gibi popüler emlak etiketleri arasında yer alır. Bu hashtag’leri kullanarak, içeriğinizi hedeflenen kitleye ulaştırabilir ve nişinizle ilgilenen potansiyel müşterileri çekebilirsiniz.

2. Hashtag’lerinizi Karıştırın: Hashtag’lerinizi karıştırmak önemlidir çünkü her gönderide aynı etiketleri kullanmak Instagram tarafından spam olarak algılanabilir. Instagram, spam içerikli gönderileri engeller veya düşük erişim sağlar. Bu nedenle, gönderilerinizde kullanacağınız hashtag’leri çeşitlendirmelisiniz. Her gönderi için en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz, ancak her bir gönderi için farklı kombinasyonlar kullanmak daha iyidir. İlgili, popüler ve nişe özgü hashtag’lerin bir karışımını kullanarak içeriğinizi daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz.

3. Konum Tabanlı Hashtag’ler Kullanın: Eğer bir yerel emlakçı veya komisyoncu iseniz, konum tabanlı hashtag’ler kullanmak önemlidir. Bölgenize veya şehrinize özel etiketler kullanarak, potansiyel müşterilere daha kolay ulaşabilirsiniz. Örneğin, #beyoğlusatılıkev veya #lüksgayrimenkul gibi şehriniz veya bölgenizle ilgili özel etiketleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde, bölgenizdeki gayrimenkule ilgi duyan kişilere ulaşabilir, yerel pazarda daha etkili bir şekilde var olabilir ve yeni müşteriler edinme şansınızı artırabilirsiniz.

4. Kendi Hashtag’lerinizi Oluşturun: Kendi markalı hashtag’lerinizi oluşturmak, markanız etrafında bir topluluk oluşturmanın ve kullanıcılarınızı içeriklerini paylaşmaya teşvik etmenin harika bir yoludur. Marka adınızı veya bir sloganı hashtag olarak kullanarak, takipçilerinizi markanızla ilgili içerik paylaşmaya teşvik edebilirsiniz. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği izlemenize, markanızın yayılmasına ve kullanıcılarınızla daha güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kendi hashtag’inizi kullanarak kullanıcıların paylaşımlarını kolayca takip edebilir ve etkileşime geçebilirsiniz.

5. Hashtag’lerle Etkileşim Kurun: Hashtag’lerle etkileşim kurmak, Instagram’da daha geniş bir kitleye ulaşmanın ve mevcut takipçilerinizle etkileşim kurmanın etkili bir yoludur. İlgili hashtag’leri arayarak ve bu hashtag’leri kullanan gönderilerle etkileşime geçerek, diğer kullanıcılarla ilişkiler kurabilirsiniz. Gönderilere anlamlı yorumlar bırakarak veya beğeni göndererek etkileşimde bulunabilirsiniz. Bu, markanızın görünürlüğünü artırır, takipçi kitlenizi büyütür ve emlak sektöründeki diğer profesyonellerle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

6. Sonuçları İzleyin: Instagram hashtag stratejinizi geliştirmek ve iyileştirmek için sonuçlarınızı izlemek önemlidir. Hangi hashtag’lerin en fazla etkileşimi sağladığını ve hangilerinin daha az etkileşim aldığını takip etmek, stratejinizi optimize etmenize yardımcı olur. Instagram analitik araçlarını kullanarak gönderilerinizin performansını izleyebilir, en iyi sonuçları veren hashtag’leri belirleyebilir ve gelecekteki içerikleriniz için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, Instagram emlak hashtag’lerini etkili bir şekilde kullanmak, daha geniş bir kitleye ulaşmanızı, hedef kitlenizle etkileşim kurmanızı ve takipçi sayınızı artırmanızı sağlar. İlgili hashtag’leri belirlemek için rakiplerinizi ve popüler emlak hesaplarını araştırabilirsiniz. Hashtag’lerinizi çeşitlendirerek tekrarlayan veya spam içerikli olmaktan kaçının.

Konum tabanlı hashtag’ler kullanarak bölgenizdeki potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, markanızı daha da güçlendirmek için kendi markalı hashtag’lerinizi oluşturun ve takipçilerinizi içerik paylaşmaya teşvik edin. Hashtag’lerle etkileşim kurarak diğer kullanıcılarla ilişkiler kurun ve markanızın görünürlüğünü artırın. Son olarak, sonuçlarınızı izleyerek stratejinizi optimize edin ve en iyi sonuçları veren hashtag’leri belirleyin.

Instagram’da emlak hashtag’lerini etkili bir şekilde kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve markanızı güçlendirebilirsiniz. Aşağıda, Instagram’da kullanabileceğiniz popüler emlak hashtag’lerini bulabilirsiniz:

#istanbul #turkey #travel #instagood #photooftheday #photography #love #instagram #travelphotography #nature #picoftheday #fashion #instalike #travelgram #beautiful #photo #türkiye #follow #art #instadaily #instatravel #style #summer #like4like #happy #likeforlikes #amazing #like #followme #tbt

Bu hashtag’lerin yanı sıra, nişinize veya konumunuza özgü diğer ilgili hashtag’leri de kullanabilirsiniz. Örneğin, hedeflediğiniz bir şehir veya bölgeye özgü hashtag’leri ekleyebilirsiniz.

Instagram’da hashtag’leri etkili bir şekilde kullanmak için aşağıdaki SEO uyumlu ipuçlarını göz önünde bulundurun:

1. Hashtag’leri gönderi başlığınıza veya açıklayarak yerleştirin: Hashtag’leri gönderinizin başlığına veya açıklama bölümüne eklemek, içeriğinizi arama motorları için daha optimize hale getirir. Örneğin, bir gönderi başlığına “#SatılıkEv İstanbul’da şehir merkezinde yer alan modern dairelerimiz sizleri bekliyor!” gibi bir şekilde hashtag’i dahil edebilirsiniz. Aynı şekilde, gönderi açıklamasında da hashtag’leri kullanarak içeriğinizi arama sonuçlarında daha görünür hale getirebilirsiniz.

2. Hashtag’leri içeriğinize organik bir şekilde entegre edin: Hashtag’leri içeriğinizle uyumlu bir şekilde kullanmak önemlidir. Gönderinizle ilgili anahtar kelimeleri veya kavramları hedefleyen hashtag’leri seçin. Örneğin, bir evin özelliklerini paylaştığınız bir gönderide #modernev veya #bahçelivilla gibi hashtag’leri kullanabilirsiniz. Bu şekilde, içeriğinizin konusuyla uyumlu hashtag’leri seçerek, doğal ve organik bir şekilde arama sonuçlarında görünebilirsiniz.

3. Niche ve popüler hashtag’leri karıştırın: Hem nişinize özgü hashtag’ler kullanmak hem de popüler hashtag’leri dahil etmek önemlidir. Nişinize özgü hashtag’ler, daha hedefli bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olurken, popüler hashtag’ler daha geniş bir kitleye erişmenizi sağlar. Böylece hem nişinizdeki potansiyel müşterilere ulaşabilir hem de Instagram’ın keşfet bölümünde daha fazla görünürlük elde edebilirsiniz.

4. Hashtag sayısını ve çeşitliliğini optimize edin: Her gönderide en fazla 30 hashtag kullanma imkanınız olsa da, bu kadar fazla hashtag kullanmak zorunlu değildir. Önemli olan, içeriğinize en uygun ve en etkili hashtag’leri seçmek ve bunları doğru bir şekilde kullanmaktır. 10-15 hashtag kullanmak genellikle iyi bir denge sağlar. Ayrıca, sadece popüler hashtag’lerle değil, daha spesifik ve nişe yönelik hashtag’lerle de içeriğinizi etiketlemek önemlidir.

5. Takipçilerinizi hashtag kullanmaya teşvik edin: Kendi markalı hashtag’lerinizi oluşturmanın yanı sıra, takipçilerinizi de hashtag kullanmaya teşvik edebilirsiniz. Örneğin, bir yarışma veya kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kampanyası düzenleyerek, takipçilerinizi markanızla ilgili içeriklerini paylaşırken belirli bir hashtag’i kullanmaya teşvik edebilirsiniz. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği artırmanızı sağlar ve markanızın etkileşimini güçlendirir. Takipçilerinizi hashtag kullanmaya teşvik etmek için yarışmalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik kampanyaları veya müşteri hikayeleri gibi etkileşimli etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz markanızla etkileşime geçerken belirli bir hashtag’i kullanacak ve bu da markanızın görünürlüğünü artıracaktır.

Kısaca, Instagram hashtag’lerini etkin bir şekilde kullanmanın yanı sıra sonuçları da izlemek önemlidir. Analitik araçlar ve Instagram’ın kendi analitik özelliklerini kullanarak hashtag’lerin performansını izleyebilir, hangi hashtag’lerin en fazla etkileşim elde ettiğini ve hangilerinin daha az etkili olduğunu görebilirsiniz. Bu verileri kullanarak hashtag stratejinizi optimize edebilir, daha fazla etkileşim sağlayan hashtag’lere odaklanabilir ve hedef kitlenizin ilgisini çekmek için en etkili hashtag’leri belirleyebilirsiniz.

Instagram’da hashtag’lerin gücünü kullanarak emlak işiniz için daha fazla görünürlük, etkileşim ve takipçi kazanabilirsiniz. İlgili hashtag’leri belirleyin, hashtag’leri çeşitlendirin, konum tabanlı hashtag’ler kullanın, markalı hashtag’ler oluşturun, hashtag’lerle etkileşim kurun ve sonuçları izleyin. Bu stratejileri uygulayarak Instagram’da emlak işinizi büyütebilir ve hedef kitlenizle daha güçlü bir bağlantı kurabilirsiniz.

(Meta) Facebook ve Instagram mavi tik bekleme listesine nasıl girilir?

Facebook ve Instagram kulanıcıları 2023 yılının ilk aylarında ücretli abonelikle mavi tik sahibi olunabileceğini öğrenmiş oldu. Mavi tik bekleme listesi linki haberimizde. Peki Meta üzerinden Instagram ve Facebook hesabınıza mavi tik (hesap doğrulama) alabilmek için bekleme listesine nasıl girilir?

Meta ücretli abonelik sıra alma ya da diğer bir ifade ile meta verified bekleme listesi linkin aşağıdaki URL üzerinden ulaşabilirsiniz. Şu anda Meta Verified yalnızca üç ülkede kullanılabilir: Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri. Ancak, farklı bir ülkede ikamet ediyorsanız, hizmet bölgenizde kullanıma sunulduğunda bilgilendirilmek için bekleme listesine katılabilirsiniz.

(Meta) Facebook ve Instagram mavi tik bekleme listesi linki

Meta Doğrulanmış hesap başvurusu için listesi linki: https://meta.com/verified

Sosyal medyada öne çıkmak ister misiniz? Artık Meta profillerinizi parasını ödeyerek doğrulayabilirsiniz.

Sosyal medya platformlarında yalnızca ünlü statüsüne dayalı olarak doğrulama almak artık mümkün değil, en azından Twitter , Facebook ve Instagram‘da mümkün değil . Bu platformlardan bazılarının ana şirketi olan Meta, geçtiğimiz günlerde ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 18 yaşından büyük Instagram ve Facebook kullanıcılarının abone olmasına izin veren Meta Verified’ın lansmanını duyurdu. 

Kullanıcılar, Meta Verified abonesi olarak ayrıcalıklı özelliklere erişebilir ve Meta hesap desteğinden öncelikli yardım alabilir. İster estetik için gıpta ile bakılan mavi onay işaretini istiyor olun, ister bir sosyal medya fenomeni olarak, Meta Onaylı almak için bilmeniz gerekenler burada.

Meta’da nasıl doğrulanırsınız?

Facebook veya Instagram’da gıpta ile bakılan mavi onay işaretini elde etmek için kullanıcılar artık Meta Verified’a abone olabilir. Kaydolmak için hesap ayarlarınızda Hesap Merkezi’ne gidin ve Meta Onaylı’yı seçin. Meta’ya devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik sağladıktan sonra, doğrulama genellikle 48 saat sürer. Doğrulandıktan sonra premium özelliklere ve Meta hesap desteğine erişebileceksiniz. Meta Verified’ın maliyeti, uygulamada doğrulama için aylık 14,99 ABD Doları ve Facebook’un web sürümünde doğrulama için aylık 11,99 ABD Dolarıdır. Abonelikler, her platform için ayrı olarak satın alınmalıdır ve hem Facebook hem de Instagram doğrulaması için aylık yaklaşık 27 ABD dolarıdır.

(Meta) Facebook ve Instagram mavi tik bekleme listesi

Facebook veya Instagram’da zaten doğrulanmışsanız ne yaparsınız?

Instagram veya Facebook’ta zaten mavi bir onay işaretiniz varsa, bunu korumak için Meta Verified’a abone olmanıza gerek olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak, abonelikle gelen ayrıcalıklı özelliklere erişmek istiyorsanız, dikkate almaya değer olabilir. Abonelik ücretinin Instagram, Facebook veya her ikisinde de doğrulama isteyip istemediğinize bağlı olarak değiştiğini unutmayın.

Meta Onaylı olarak ne elde edersiniz?

Meta Onaylı bir abone olarak kullanıcılara, abone olmayanların erişemeyeceği özel Facebook ve Instagram Stories çıkartmalarına erişim hakkı verilir. Ek olarak, abonelere her ay 100 Facebook Yıldızı verilir ve içerik oluşturucuların Facebook’a özgü dijital para birimini kullanarak canlı yayınlarından para kazanmalarına olanak tanır. Muhtemel kimliğe bürünme girişimlerine karşı proaktif hesap koruması sağlamak için Meta, abonelere sürekli hesap izleme sağlar. Bir kullanıcının Instagram veya Facebook hesabıyla ilgili bir sorun ortaya çıkarsa, Meta Verified aboneleri gerçek bir kişiden doğrudan desteğe erişebilir. En önemlisi, bir kullanıcının Instagram veya Facebook tanıtıcısının yanında bulunan mavi onay işareti, kullanıcının kimliğini topluluğa doğrular.

Meta doğrulama herkes tarafından kullanılabilir mi?

Kesinlikle, en az 18 yaşında olan ve kullanıma sunulduğu ülkelerden devlet tarafından verilmiş bir kimlik fotoğrafı sunabilen kişiler Meta Verified’a abone olabilir.

Meta Verified nerede kullanılabilir?

Şu anda Meta Verified yalnızca üç ülkede kullanılabilir: Avustralya, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri. Ancak, farklı bir ülkede ikamet ediyorsanız, hizmet bölgenizde kullanıma sunulduğunda bilgilendirilmek için bekleme listesine katılabilirsiniz .

Twitter Blue ve Meta Verified arasında hangisi daha iyi?

Nihayetinde sosyal medya stratejinize ve hedeflerinize bağlıdır. Her platformun kendine özgü hedef kitlesi ve içerik türleri vardır. Şu anda Twitter Blue, Twitter içerik oluşturucuları için daha pratik özellikler sunuyor. Ancak Meta Verified, içerik oluşturucuların görünürlüğünü artırabilirse, Instagram ve Facebook etkileyicilerinin sponsorlu gönderilerle daha fazla kişiye ulaşmalarına ve kazançlarını artırmalarına yardımcı olabilir.

Özel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak, bir sosyal medya kullanıcısı olarak Twitter Blue veya Meta Verified aboneliği sizin için daha faydalı olabilir. Her aboneliğin temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

Twitter Mavi özellikleri

 • Fiyat: $8/ay veya $84/yıl.
 • Tweet’leri düzenleyin: Twitter Blue, tweet’leri gönderdikten sonra 30 dakikaya kadar düzenlemenize olanak tanır.
 • Daha uzun tweet’ler: Twitter Blue aboneliği ile 4.000 karaktere kadar tweet gönderebilirsiniz.
 • Daha uzun videolar: Aboneler, 60 dakikaya kadar uzunlukta videolar yayınlayabilir.

Meta (Facebook/Instagram) Doğrulanmış özellikler

 • Fiyat: Uygulama başına ayda 14,99 ABD doları veya yalnızca Facebook web için ayda 11,99 ABD doları.
 • Hesap koruması: Meta Verified, platformlarını olası kimliğe bürünmelere karşı izleyerek proaktif hesap koruması sağlar.
 • Daha Fazla Yıldız: Aboneler, diğer yaratıcılara hediye etmek için Facebook’un dijital para birimi olan 100 Facebook Yıldızı alırlar.
 • Hikaye çıkartmaları: Meta Onaylı aboneler, Facebook Hikayeleri, Instagram Hikayeleri ve Facebook Makaraları için çıkartmalara özel erişime sahiptir.

Bu satın alınabilir doğrulama rozetleri

Son yıllarda, birçok kişinin kişiliklerini ve başarılarını oluşturmak için çevrimiçi varlıklarına güvenmesiyle, sosyal medya insanların yaşamlarında giderek daha önemli bir rol oynadı. Sosyal medya başarısının önemli bir göstergesi, bir hesabın platform tarafından doğrulandığını gösteren aranan mavi onay işareti olmuştur. Ancak ücretli doğrulama hizmetleri sunan şirketlerin ortaya çıkmasıyla birlikte mavi onay işaretinin meşruiyeti inceleme altına alındı.

Önceden, sosyal medyada doğrulanmak, bir kişinin gerçek bir halk figürü veya ünlü olduğu anlamına geliyordu. Ancak şimdi, doğrulama satın alma yeteneği, mavi onay işaretinin değerinin ve prestijinin seyrelmesine neden oldu. Bu, bir bütün olarak sosyal medyanın özgünlüğü ve güvenilirliği hakkında endişeleri artırıyor.

Doğrulama sürecindeki güven kaybıyla birlikte, sosyal medyanın kullanıcıları üzerinde aynı etkiye sahip olmaya devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Doğrulanmış hesaplar artık orijinal veya güvenilir olarak görülmezse, sosyal medya kullanıcıları bir bütün olarak platforma karşı giderek daha fazla şüphe duyabilir. Sektörün bu değişikliklere nasıl uyum sağlayacağını ve sosyal medya doğrulamasının bir kez daha özgünlük ve başarının sembolü olarak kabul edilip edilmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Meta, Facebook ve Instagram’da mavi tik doğrulaması satacak

Instagram ve Facebook kullanıcıları, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan başlayarak 12 ABD Doları karşılığında mavi tik aboneliği satın alarak hesaplarını doğrulanmış (mavi tikli) hale getirebilecekler. Ücretli mavi tik doğrulama aboneliğinin Türkiye’de de Mart ayında uygulanmaya başlaması bekleniyor.

Meta, Instagram ve Facebook için kullanıcılara aylık ücret karşılığında gıpta ile bakılan mavi bir rozet veren ücretli doğrulamayı başlatıyor . CEO Mark Zuckerberg Pazar günü yaptığı açıklamada , hizmetin yakında ek ülkelere gelmeden önce bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da başlayacağını duyurdu .

Aylık 11,99 dolar

Meta, kullanıcılardan web’de ayda 11,99 ABD doları (9,96 sterlin) veya Apple’ın iOS ve Google’ın Android’inde 14,99 ABD doları (12,45 sterlin) ücret alacaktır. Hareket, en çok sahip olunmak istenen özelliklerinden birine prim vererek Twitter’ı bir bakıma taklit etmiş olacak. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, mavi tik ya da diğer bir ifadeyle doğrulanmış hesaplardan para kazanmanın önünü açmış, ücretli mavi tik uygulamasını ilk başlatan sosyal medya platformu olmuştu.

Facebook ve Instagram doğrulaması daha önce ünlülerin ve yüksek profilli kullanıcıların dahil olduğu önemli hesaplarla sınırlıydı.

Instagram’da Hesap Onayı Nasıl alınır(2023)

Pek çok işletme için, sosyal medyada hesaplarının; instagram, facebook, twitter mavi tik alması yani hesapların onaylanmaya yönelik çabaları, iş hayatlarında devasa bir adımdır.

Daha fazla olası satış elde etmek için reklam bütçenizi her zaman artırabilseniz de, Instagram doğrulaması, satın alamayacağınız zor sosyal medya statü sembollerinden biridir ve bu da onu son derece gıpta ile bakılan ve son derece değerli kılan bir sonuçtur. 

Bir  araştırma, bir milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesaplarının %73,4’ünün doğrulanmış bir rozete sahip olduğunu ortaya koydu. Bir sonraki gruptan (100.000 ila bir milyon takipçi), %22,4’ü doğrulanmış hesaplardı. 1.000 ila 5.000 takipçisi olan hesapları incelerken yalnızca %0,87’si doğrulandı.

Basitçe söylemek gerekirse, Instagram’da doğrulanmak, markanızın toplum gözündeki imajı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bu kılavuz, doğrulama süreci, doğrulama isteğinde bulunma ve daha fazlası dahil olmak üzere Instagram’da nasıl doğrulanacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyde size yol gösterecek.

Instagram’da doğrulanmış rozeti nedir?

Instagram onaylı rozet, profil adınızın yanında mavi bir onay işaretidir. Çek, hesabın ünlü veya marka gibi tanınmış bir kişiye ait olduğunu kanıtlıyor. 

Bir işletme olarak kendinize sorabileceğiniz bir soru şudur: “Hesabımı nasıl onaylatırım?” Çoğu sosyal medya hizmetinin, profilinizde yüce mavi onay işaretini almak için bir tür “doğrulama” süreci vardır:

Neden Instagram’da doğrulansın?

Veriler, daha büyük Instagram hesaplarının çoğunun doğrulandığını gösteriyor. Profilinizi büyüttükçe, rekabette öne çıkmak için doğrulanmak isteyeceksiniz. Doğrulanmış hesaplar genellikle doğrulanmamış hesaplara göre daha güvenilir olarak görülür ve  ortalama olarak %30 daha yüksek etkileşim oranına sahiptir .

Doğrulanmanın diğer nedenleri arasında şunlar yer alır:

Kimliğe bürünmeyi durdurur . Doğrulama rozetinin var olmasının ana nedeni, hesap sahiplerinin söyledikleri kişi olduğundan emin olmaktır. Profilinizdeki mavi onay, takipçilerinize ve ziyaretçilerinize sahte bir hesap olmadığınızı gösterir.

Güvenilirlik kazandırır. Instagram kullanıcılarının sizin bir markanın gerçek işletme hesabı olduğunuzu bilmesinin bir yan etkisi olarak daha inandırıcı ve güvenilir olursunuz. Mavi tik aynı zamanda kullanıcılara hesabınızın takip edilmeye değer olduğunu gösteren bir statü simgesidir.

Özel özelliklere erişim elde edersiniz. Örneğin, Hikayelerinde bağlantı paylaşmak, daha fazla katılım ve dönüşüm yoluyla pazarlamanızı geliştirebilir. Normalde en az 10.000 takipçiye ihtiyacınız vardır, ancak doğrulanırsanız, kaç takipçiniz olursa olsun bu özelliği kullanabilirsiniz.

Doğrulanmış hesaplar, aramada daha üst sıralarda görünür. Son olarak, hesabınız doğrulanırsa ve kullanıcılar sizin kategorinizdeki içerik için Instagram’da arama yaparsa, arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünebilirsiniz:

Doğrulanmış bir hesaba sahip olmak, doğrudan arama sonuçlarından (uygulamada) yeni takipçiler çekme ve marka bilinirliğini artırma olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. 

Tüm bu harika avantajlarla, muhtemelen doğrulanmanın oldukça zor olacağını düşünüyorsunuz. Ama öyle mi? Hadi bir bakalım.

Instagram’da onaylanmak zor mu?

İyi haber şu ki, Instagram’da doğrulanmak için başvurmak çok kolay (aşağıdaki eğitimde göreceğiniz gibi). O kadar da iyi olmayan haber şu ki, gerçekten onay almak zor olabilir.

Instagram’ın hesapları nasıl doğruladığı bir sır değil. Yönergeleri, hesabınızın karşılaması gereken uygunluk gereksinimlerini belirtir :

Otantik. Gerçek bir kişi, halka açık bir kişi veya tescilli bir ticari kuruluş olmanız gerektiği gibi. Bunu kanıtlamak için resmi iş belgelerine ve kimliğine ihtiyacınız olacak.

Benzersiz. Aynı kişi veya işletme için birden fazla hesabınız olamaz (dile özgü hesaplar olmadıkça). Ayrıca genel ilgi alanlarını (mem’ler gibi) veya hayran hesaplarını doğrulamaz.

Tamamlamak. En azından, profilinizin herkese açık olması, bir  Instagram biyografisine ve bir profil resmine sahip olması ve başvururken aktif olması gerekir. “Aktif ol” tanımlı değildir, ancak bunu düzenli olarak içerik yayınlamanız, paylaşmanız veya içerik hakkında yorum yapmanız anlamına gelebilir.

Dikkate değer. Bu, çoğu kişinin mücadele ettiği daha zor kısımdır. Kayda değer olmak, hesap adınızın “tanınmış, çok aranan” bir kişiyi veya markayı temsil ettiği anlamına gelir. Birden fazla haber kaynağında yer alan ancak ücretli veya promosyon içeriği olmayan hesapları inceler.

Bunlar, topluluk kurallarına ve Instagram’ın kullanım koşullarına uymanın temel kurallarının başında gelir. Bonus iyi haber olarak, bu kriterler aynı zamanda, doğrulanmak için belirli sayıda takipçinizin olması gerekmediği anlamına gelir; kaydolur ve profilinizi tamamlar tamamlamaz doğrulama talebinde bulunabilirsiniz.

Instagram’da doğrulanmış rozeti nasıl alınır?

1. İsteğinizi başlatın

Uygulamayı açın ve profilinize gidin. Profil sayfanıza girdikten sonra, sağ üst köşedeki hamburger simgesine (üç çizgi) dokunun ve Ayarlar’ı seçin . Ayarlar sayfanızın alt kısmına doğru Doğrulama İste seçeneğini göreceksiniz. Ona dokunun ve 2. adım için hazırsınız.

2. İşletme ayrıntılarınızı ekleyin

Oradan, işletmenizle ilgili aşağıdaki gibi ayrıntıları doldurmanız gerekir:

Tam adınız (veya ticari adınız), sürücü belgesi gibi bir fotoğraflı kimlikle veya işletme kayıt belgeleri veya elektrik faturaları (fiziksel mağazalar için) gibi ticari belgelerle yedeklemeniz gerekecek.

Sektör kategorinizi ve hedef kitlenizi seçerek onaylanan itibar . Ayrıca, sizin de bildiğiniz veya başka bir şekilde bilinebileceğiniz marka adlarını da listelemeniz gerekecek.

Instagram Video indirme ve Instagram Story indirme Nasıl Yapılır?
Instagram Video indirme ve Instagram Story indirme Nasıl Yapılır?

Ünlülüğünüzü doğrulamanıza yardımcı olacak destekleyici bağlantılar. Burada, varsa diğer doğrulanmış sosyal medya hesaplarına, markanızın yer aldığı haberlere veya basın bültenlerine, web sitenize veya alakalı olabileceğini düşündüğünüz diğer (promosyon amaçlı olmayan) bağlantılara bağlantı verebilirsiniz.

3. Başvurunuzu yapın

Doğrulama başvurusu ayrıntılarını doldurduktan sonra Gönder’e basın ve tebrikler: İsteğinizi gönderdiniz.

Genellikle yaklaşık 30 gün içinde, başvurunuzun başarılı olup olmadığını Etkinlik akışınızda size bildirir. Öyleyse, Instagram doğrulama rozetini hemen alacaksınız.

Doğrulanmaya yönelik ipuçları

Devam etmeden ve gıpta ile bakılan mavi rozet için başvurunuzu göndermeden önce, doğrulanmış bir Instagram hesabı alma şansınızı artırmanıza yardımcı olacak aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun:

Rozet satın almayın

Gerçek takipçiler edinin

Profilinizi tamamlayın

Topluluk kurallarına uyun

Tanıtım alın

Instagram, hiçbir koşulda kullanıcıların doğrulanmış rozetlerini satın almalarına, satmalarına veya başka bir şekilde devretmelerine izin vermez. Aşağıdaki gibi, size ücretsiz veya “küçük bir ücret” karşılığında bir tane alma yeteneğinin reklamını yapan bir hesap görürseniz, dolandırıcılığa kanmayın.

Instagram’ı sorumlu bir şekilde kullanın. Rozet, takipçi, beğeni veya yorum satın almak gibi gölgeli taktikleri denemeyin. Aksi takdirde, hesabınızın yasaklanmış olduğunu görebilirsiniz.

Gerçek takipçiler edinin

Instagram takipçi satın almayın. Hesabınızın gerçek, organik büyümesine odaklanın. Bir kişinin ne zaman takipçi satın aldığını anlamak kolaydır çünkü o kişinin hesabında çok sayıda takipçi olmasına rağmen katılım düşüktür. Bu “takipçiler” genellikle botlar veya etkin olmayan hesaplardır, bu nedenle markanızla etkileşime girmezler. Etkileşim eksikliği, yayınlarınızın keşif sayfalarında veya hedef kitlenizin akışlarında görünmeyeceği anlamına gelir.

Doğrulama söz konusu olduğunda takipçi sayınız önemli olmasa da, yüksek etkileşimli bir takip yardımcı olabilir. Daha fazla Instagram takipçisi edinmenin bazı yolları şunlardır:

 • Profilinizi hedeflenen kitlelerin önüne çıkarmak için doğru hashtag’leri kullanmak
 • Instagram Stories , Reels ve akış gönderilerinin bir karışımını yayınlama koşu eşantiyonları 
 • Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği teşvik etme 
 • Profil ızgaranızı düzenleme 
 • Paylaşılabilir içerik oluşturma

Instagram takipçileri bir sayıdan daha fazlasıdır, onlar sizin topluluğunuzdur. Doğrulanmasanız bile, gerçek takipçiler sitenize gelen trafiği artırmanıza, daha fazla satış yapmanıza ve alanınızda etki yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Profilinizi tamamlayın

Tüm doğrulanmış hesapların ortak bir noktası vardır: eksiksiz profiller. Her birinin özlü ve etkili bir biyografisi, güçlü bir profil fotoğrafı, harici bir bağlantısı (web sitelerine veya birden çok siteye bağlanan bir Linktree’ye) ve iyi tasarlanmış Öne Çıkan Hikayeleri vardır.

Elbette, Instagram profili her hesap için aynı yapıya sahiptir. Ancak, kullanıcı adının altındaki küçük özet olan her Instagram biyografisi benzersizdir. Kullanıcılar sizi Instagram’da takip edip etmemeye karar verirken biyografinize bakar, bu yüzden bunu değerlendirmelisiniz.

Doğrulanmış hesapların biyografileri bir dizi şeyi başarır:

 • İşletmeyle ilgili temel bilgileri vurgulayın (marka adı, kategori, şirkete genel bakış)
 • Kullanıcıların iletişim kurması için bir yol sunun
 • Markaların kişiliğini sergileyin 
 • Benzersiz bir satış teklifi oluşturun 
 • Harekete geçirici mesajla bir yanıtı teşvik edin
 • Güçlü bir profil, markanız adına iyi bir ilk izlenim bırakabilir ve insanları sizi takip etmeye ikna edebilir. 

Topluluk kurallarına uyun 

Markanız tutarlı olduğu ve yalnızca kendi içeriğinizi (herkesin görüntülemesi için güvenli olan içerik) yayınladığınız sürece, büyük olasılıkla zaten topluluk yönergelerini takip ediyor ve doğrulama için bu kutuyu işaretliyorsunuz.

Daha spesifik olmak gerekirse, Instagram, topluluk yönergelerinin kapsadığı konuların kısa bir versiyonu

Instagram’ın ilham ve ifade için özgün ve güvenli bir yer olmaya devam etmesini istiyoruz. Bu topluluğu geliştirmemize yardım edin. Yalnızca kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı yayınlayın ve her zaman yasalara uyun. Instagram’daki herkese saygı gösterin; insanlara spam göndermeyin veya çıplaklık göndermeyin.

Küresel bir marka veya ortalama bir Joe olmanız fark etmez, Instagram bu temel yönergelere uymayan hesapları cezalandırabilir (ve cezalandırmaktadır).

Tanıtım alın, haber yayınlayın, PR oluşturun

Adınızı duyurmanıza yardımcı olabilecek bir halkla ilişkiler temsilcisi veya ajansı veya hatta bir gazeteci ile ekip kurun. Bazı ajanslar ayrıca Facebook’un Medya İş Ortağı Desteği araçlarına erişime sahiptir ve burada portal aracılığıyla talep gönderebilecekleri ve hesapları doğrulayabileceklerdir. 

Tanıtım almak için haber değeri taşıyan şeyler yapmanız gerekecek. Neyin haber değeri taşıdığı niş alanınıza bağlıdır, ancak işte başlamanıza yardımcı olacak birkaç fikir:

 • Yerel bir etkinliğe katılın veya oluşturun (hayır kurumu için veya başka bir şekilde)
 • Bir podcast’te veya başka bir medya kanalında konuk olarak görünün
 • Bir defaya mahsus veya süresiz olarak ilgili bir amaca bağış yapma taahhüdü 
 • Hedef kitlenizle alakalı bir teknik inceleme veya diğer orijinal verileri yayınlayın

Markanızın dışındaki faaliyetlere dahil olmak, nasıl farkındalık oluşturduğunuzu ve medya kuruluşlarına nasıl girdiğinizi gösterir. Instagram doğrulama ekibi, dikkat çekici olup olmadığınızı kontrol ettiğinde sizi bu haber kanallarında bulacaktır.

Doğrulanmazsanız ne yapmalısınız?

Yukarıdaki tüm ipuçlarını uygulasanız bile, Instagram’ın başvurunuzu onaylamama ihtimali vardır. Peki o zaman ne olur? Aşağıdaki işlemlerden birkaçını deneyin:

Doğrulama gereksinimlerini tekrar kontrol edin

Kulağa ne kadar basit gelse de, daha önce gördüğümüz dört ana gereksinimi iki kez kontrol etmeye değer: otantik, benzersiz, eksiksiz ve dikkate değer. 

Gerçekliği kanıtlamak için en uygun iş belgesine sahip olduğunuzdan emin olun. Kurmuş olabileceğiniz tüm eski hesapları kaldırdığınızdan/sildiğinizden emin olun. Profil eksiksizlik düzeyinizi zaten doğrulanmış olanlarla karşılaştırın. 

Son olarak, markanızla ilgili bir Google araması yapın. Kendi web sitenizin dışında herhangi bir söz görmüyorsanız, sorun bu olabilir.

Bekle ve tekrar başvur

Doğrulama isteğiniz Instagram tarafından reddedilirse her şey bitmiş sayılmaz. 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz. Yine de sabırlı olun; 30 gün içinde tekrarlanan başvurular, talebin iptal edileceği anlamına gelir.

Önümüzdeki 30 gün içinde herhangi bir değişiklik yapmadan onaylanacağınızı ummak yerine, yukarıdaki ipuçlarını kullanarak şansınızı artırmanın yollarını bulmak için kendinize o ayı verin.

Özgünlüğü başka şekillerde gösterin

Mavi çek için hâlâ onay alamıyorsanız, markanızın orijinalliğini onsuz göstermenin başka yolları da vardır.

Instagram, hesabınızı resmi web sitenize, Facebook sayfanıza, YouTube kanalınıza bağlamanızı önerir. Özgünlüğünüzü göstermenin bir başka yolu da sizin veya ekibinizin perde arkasında video içeriği oluşturmaktır.

İşletmenizin günden güne nasıl göründüğünü göstermek, güven kazanmanın harika bir yoludur, ancak aynı zamanda takipçileri artırmak için çok formatlı içerik önerilerini takip edin.

Instagram Üyesi Kaç Kişi Var 2020
Instagram Üyesi Kaç Kişi Var 2020

Doğrulanamıyorsanız stres yapmayın

Instagram’da veya bu konuda herhangi bir sosyal medyada) doğrulama rozeti almak, işletmeniz için büyük bir kilometre taşıdır. Hesabınızın izlemeye ve etkileşime geçmeye değer olduğunu kanıtlar. Bununla birlikte, tüm avantajlar bir zorlukla birlikte gelir – onaylanması zor olabilir.

Temel bilgileri doğru bir şekilde almak önemlidir ve markanızı anlık sosyal balonunuzun dışında oluşturmak da önemlidir. Bu kılavuzdaki ipuçlarını takip etmek, bu gereksinimleri karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Instagram mavi tik emoji ☑️

Instagram kullanıcılarının üzerinde durduğu konulardan biri instagram mavi tik emoji ekleyerek profillerinin daha kurumsal ve resmi bir görünüm kazanmasını sağlamak. Instagram mavi tik emoji indirmek ve profillerine bu sembolü eklemek, arkadaş çevrelerinde biraz olsun onaylı bir hesap sahibi gibi algılanmalarını sağladığından instagram hesaplarını onaylatıp mavi tik alamayanlar bu yöntemle profillerine sahte mavi tikler ekleyebiliyorlar. Bu yöntem, sosyal medyayı etkili kullananlar tarafından hemen anlaşılsa da, instagram sık kullanmayanlar mavi tik simgesi ile hileli yollara başvuranları kolay kolay fark edemiyor.

Instagram mavi tik emoji indir

Bu konuda resmi mavi tik benzeri bir çok sembol sanki instagram mavi tik sembolü gibi Google görsellerde bulunabiliyor. Bu yüzden İnstagram mavi tik hangisi olduğunu sizler için paylaşalım. Instagram tarafından onaylı hesaplara eklenen mavi tik sembolü yani Instagram mavi tik görseli şudur:

İnstagram mavi tik emojisi
İnstagram mavi tik emoji

İnstagram mavi tik emojisi kopyala

Instagram kullanıcıları mavi tik sembolünü sadece görsel icon olarak kullanmıyorlar. Bunu karakter olarak da profillerinde kullananlar var. Renk bazı tarayıcılarda ve cihazlarda görünmese de instagram gri ikon kullanmak isteyenler bu karakteri ile emojiyi kopyala yapıştır yolu ile profillerinde taşıyabiliyorlar. Instagram mavi tik ikonu kopyala yapıştır gibi basit bir yollar hesabınızın kurumsal ve özel olduğu hissini uyandırabilirsiniz. Siz de hesabınızın daha resmi görünmesini isterseniz şu karakteri kopyalayarak instagram profilinizde kulanın.

Tik İşareti (✓)
Instagram mavi ikon ☑️

İnstagram mavi tik emojisi klavye

Instagram kullanıcıları bilgisayardan direkt klavye tuşlarını kullanarak da instagram mavi tik emojisi elde edebiliyorlar. bunu oluşturmak çok basit olsa da bazı klavyelerin bu iconu oluşturma özelliği taşımamasından dolayı istenen tuşlara bassanız da bu emojiyi göremeyebilirsiniz.

İnstagram mavi tik emojisi klavye ile elde edebilmek için yapmanız gereken burada tarif ettiğimiz yolu izlemek ve böylece instagram tik simgesini gösterebilirsiniz; Klavyeden [ALT] tuşuna basılı tutun ve nümerik tuşlardan [0252] sayısını girin. Yani [ALT] + [0252] = √ olarak tik onay işareti oluşturmuş olacaksınız. İnstagram mavi tik sembolü konusunda ısrar etmek yerine direkt instagram mavi tik de almanız mümkün. Hesap onayı hileleri ile değil de PR çalışmalarımız ya da ücretli mavi tikli hesaplarımız için iletişim kurabilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır?

Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram’da her gün milyonlarca görsel paylaşılmaktadır. Sosyal medya platformunda günde 100 milyon civarında görsel paylaşıldığı bilinmektedir. instagram fotoğraf indirme uygulama ve programları sayesinde bu görselleri indirmek mümkün hale gelmiştir. 

Instagram’ın en popüler uygulamalar arasında olma nedenleri; Anlık hikaye paylaşımları, canlı yayınlarlar, fotoğraf ve videolarda sunduğu düzenleme seçenekleri ile eğlenceli hale gelmesidir. Instagram’ın sunmuş olduğu, fotoğraflarda hızlı düzenleme özelliği ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Peki, instagram üzerinden fotoğraf nasıl indirilir?

Instagram tanınmış kişiler, markalar, firmalar, sanatçılar, mağazalar gibi kullanıcıları sayesinde geniş bir kullanıcı kitlesini barındırmaktadır. Instagram üzerinden yayınlanan fotoğrafları, instagram fotoğraf indirme uygulamaları ile kolaylıkla indirebilmeniz mümkündür. Instagram’ın sunduğu özelliklerde en çok kullanılan fotoğraf düzenleme özelliğidir. Fotoğraf düzenleme özelliği ile fotoğraflarda; kırpma, renk değiştirme, efekt ve yazı ekleme, fotoğraflara müzik eklemedir. Sosyal medya uygulaması Instagram birbirinden güzel ve eğlenceli efektlerine sürekli yenilerini eklemektedir.

Instagram resim indirme nasıl yapılır?

Kullanıcıların anlık olarak çekip, ya da var olan fotoğrafları düzenleyerek profil ve hikayelerine eklediği fotoğrafları instgram fotoğraf indirme uygulamaları ile kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğrafları indirebilmek için sadece telefonunuz olması yeterlidir.

Instagram kullanıcıları, Instagram’da gezinirken gördüğü fotoğrafları indirmek ve alıp, düzenleyerek profillerinde kullanmak istiyor. Bu nedenle de instagram foto indir programlarına ihtiyaç duyuyor.

Instagram resim indirebileceğiniz siteler

 1. instagramresim-indir.com
 2. save-free.com
 3. videoindirme.com/
 4. instaview.me/tr
 5. instadownloader.co/tr/private.php
 6. instagram.papik.net/
Instasave For Instagram ile instagram fotoğraf indirme Nasıl Yapılır?

Instasave For Instagram ile instagram fotoğraf indirme;

Instasave For Instagram uygulamasını kullanarak, instagram resim yükleme özelliği sayesinde kolaylıkla indirebilirsiniz. Uygulama Instagram’da yayınlanan fotoğrafları telefonunuza kaydetmek için özel olarak geliştirilmiştir. İstediğiniz fotoğrafı telefonunuza yüksek kalite ve orijinal boyutlarıyla indirebilirsiniz. Instagram fotoğraf indirme uygulaması, hem Android, hem de IOS cihazlarda kullanılabilmektedir. intagram resim yükleme uygulaması Instasave For Instagram’ı Android cihaz kullananlar Google Play üzerinden, IOS cihaz kullananlar ise Apple Store üzerinden instagram resim indirme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Oldukça popüler olan bu uygulamayı kullananlar, uygulamanın basit ve hızlı olmasından oldukça memnundur.

Instasave For Instagram ile instagram fotoğraf indirme Nasıl Yapılır?

Instagram resim indirmek istiyorsanız;

 • Uygulamayı telefonunuza indirin ve programı açın,
 • Instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın,
 • Instagram hesabınıza Instasave For Instagram üzerinden açmış olacaksınız,
 • İndirmek istediğiniz fotoğrafı açarak, disket şeklinde olan butona tıklayın.
 • Resim telefonunuza indirilecektir.

Yukarıdaki adımları izleyerek, istediğiniz instagram resim indirme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Çekiliş Instagram Takipçi Nasıl Alınır?

Çekiliş Instagram takipçisi kazanma uygulaması, organik ya da bot takipçi satın alınmasından farklı bir uygulamadır. Genel uygulama, bu işler için aracılık yapan çeşitli internet sitelerinden istediğiniz takipçi sayısını içeren paketi satın alarak Instagram kullanıcı adınızı ilgili siteye bildirmektir.

Bu adımı tamamladıktan sonra ilgili site, takipçi sayınızı ve talep ettiğiniz takipçi sayısını göz önünde bulundurarak bünyesinde bulunan hesaplardan uygun olan bir ya da bir kaçının üzerinden bir çekiliş kampanyası başlatıyor. Tabi çekiliş şartlarından birisi de sizin hesabınızın da takip edilmesi.

Böylelikle çekilişin başlaması ile birlikte organik takipçi akışı da başlamış oluyor ve siz hiçbir işe karışmadan takipçi sayınızı arttırmış oluyorsunuz. Kısaca yukarıdaki şekilde özetlemeye çalıştığımız işlemlerin detayına girecek olursak:

Çekiliş Yoluyla Instagram Organik Takipçi Satın Almak Ne Demek?

Instagram hesaplarını doğal yollar ile büyütmek isteyen herkes için en iyi alternatiflerden birisi olan Instagram takipçi çekiliş satın alma işlemi, Instagram’daki yüksek takipçili hesaplar üzerinden gerçekleştirilen işlemler vasıtası ile güvenilir ve kaliteli bir takipçi yükselişi sağlayan bir işlemdir.

Instagram Organik Takipçi Satın Al

Tamamen doğal yollar ile gerçekleştirildiğinden hesabınıza herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte bilakis fayda da sağlamaktadır. İşin özü, takipçi satan sitelerin bünyelerinde bulunan yüksek takipçili hesaplardan hesaplarınıza takipçi yönlendirilmesinin yapılmasıdır. Bu hizmetin tercih edilmesi ile yerli takipçiler vasıtası ile etkileşiminizi artırmanız mümkün olmaktadır.

Instagram Takipçi Çekilişi Ne Şekilde Gerçekleştirilir?

Oldukça basit bir işlem olan çekiliş Instagram takipçi satın alma işleminde tek yapmanız gereken istediğiniz takipçi sayısını içeren paketi satın almak ve arkanıza yaslanıp beklemek.

Gereken bütün işlemler ilgili site tarafından gerçekleştirilecektir. Öncelikle kullanıcı adınız kontrol edilerek, bir yanlışlık olması durumunda ya da hesabınızın gizli olması durumunda sizinle iletişime geçilerek durum düzeltilir. Herhangi bir sorun olmaması durumunda müşteri hesabı, sitede bulunan en uygun hesap ile eşleştirilerek çekiliş için sıraya alınır.

Genel olarak sıraya alınan hesaplar 12- 24 saat içerisinde çekilişe alınarak takipçi akışı başlatılır. Talep edilen takipçi sayısına göre bir ya da birkaç çekiliş ile takipçi sayısı tamamlanır.

Organik Instagram Takipçi Satın Almak Güvenilir mi?

Gerçekleştirilen işlemlerin tamamen doğal olması nedeni ile yapay ve hesabınıza zarar verecek herhangi bir uygulamadan kaçınılmaktadır. Büyük hesapların, müşteri hesaplarını etiketlemesi ya da takip edilmesini istemesi yolu ile gerçekleştirilen uygulama tamamen organik ve etkileşimi artırıcı olduğundan oldukça güvenilirdir.

Takipçi Çekilişine Katılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Instagram’da birbirine benzeyen pek çok kullanıcı olduğu için kullanıcı adının doğru yazılması ve gizli hesaplara işlem yapılamadığı için hesabın gizli olmaması önem taşımaktadır. Şirketler Instagram kurallarını ihlal eden hesaplar için çekiliş düzenlemediği için hesabın Instagram kurallarını ihlal etmediğinden emin olunması gerekir. Ayrıca çekiliş başladıktan sonra hesabın gizli hesap yapılması işlemlerin yarım kalmasına sebep olacaktır.

Çekiliş ile Satın Aldığımız Takipçiler Gerçek Kişiler mi?

Çekiliş takipçi Instagram kazanmak için yapılan çekilişlere katılanlar gerçek mi? Diye bir soru akla gelebilir. Evet! Gerçek hesaplar tarafından organik takipçilerin hesabınıza yönlendirilmesi ile oluşturulan takipçileriniz gerçek kişilerden oluşmaktadır.

Herhangi bir program ile bot ya da yapay takipçi vb. uygulamaların kullanılması kesinlikle söz konusu olmamaktadır. Bu tür çekilişlerde şansını artırmak için birden fazla hesap ile çekilişe katılanlar olmakla birlikte hepsi de gerçek kişilerdir.

Çekilişle Alınan Organik Takipçiler Takipten Çıkar mı?

Çekilişe katılarak Instagram takipçi kazanmak nasıl oluyor, organik takipçi satın alma sürecinde gerçekleştirilen tüm bu işlemlerin ardından tamamen organik takipçilere sahip olursunuz. Ancak her hesapta olduğu gibi hesabınıza ilgi duymayan ve bu sebeple takibi bırakanlar da olması muhtemeldir.

Yerli takipçide genel olarak aşırı düşme ve silinme gibi olaylar ile karşılaşılmamaktadır. Her ne kadar bir miktar takipçi azalsa da kalanlar sürekli takipçiniz olmaktadırlar. Gerçekleştirilen çekilişte müşteri hesabına ilginin az olması ya da gelen takipçinin %40 , %50 gibi bir kısmının takibi bırakması nedeni ile ilgili şirketler bir defaya mahsus telafi imkânı tanımaktadırlar.

Mavitik.net tarafından yapılan çekilişlerde takibi bırakmama koşulu ile çekilişe katılım sağlandığından, organik takipçilerinizde düşüş minimum seviyede kalır. Çekilişe katılarak organik takipçi kazanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesap onayı (mavi rozet) isteyenlere müjde!

Instagram account verification, diğer adıyla Instagram mavi tik almak için yapılacak başvurularda yeni uygulamaya geçildi. Artık ulusal haberleri de başvuru sırasında Instagram yetkililerine gönderebileceksiniz.  

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram’da tanınmış kişi ya da işletmelere verilen mavi rozet için artık dolandırılmaya son. Çünkü Instagram başvurularınızda ulusal basında yayınlanmış haberlerinizi medya panellerine ihtiyaç duymadan kendiniz başvuru sırasında gönderebileceksiniz. Kullanıcıların Instagram hesaplarının onaylanması sürecinde en çok itiraz ettiği konuların başında geliyordu ulusal haberlerin linklerinin forma eklenememesi konusu. Nihayet Facebook çalışanları Instagram başvurularında yapılan itirazları dikkat aldı ve bazı ülkelerde yeni başvuru formu ile onay başvurularını almaya başladı.

Türkiye’de henüz eski sistem devam ediyor

Mavi tik almak için son 6 ay içinde ulusal basında yeteri kadar haberiniz olması şartı vardı. instagram hesap onayı için mutlu edecek bir haber geldi. Bu şart hala devam ediyor. Haber sayısı konusunda muhtelif iddialar olsa da ortalama 10 haberi olan, eğer profili de yeterliyse mavi tik alabiliyordu lakin ulusal haber sitelerinde yayınlanan haberler bir süre sonra Google haberler sekmesinden ya da Google arama sayfasından geri sayfalara düşebiliyor ve haberlerin linkleri ile kontrol edilmeden Facebook “Account Verification” ekibinin sizin hakkınızda ulusal haberleri görmesi mümkün olmuyordu. Bu durumu fırsat bilen bir takım kişiler ya da işletmeler, medya paneli üzerinden başvuru yaptıklarını iddia ederek sizden yüklü miktarda para alabiliyordu. Artık haberlerinizi kendiniz gönderebileceksiniz.

Yeni doğrulama formu

Instagram doğrulama talep formu önümüzdeki aylarda Türkiye’de de aşağıdaki gibi görünecek.

Tek yapmanız gereken ulusal basında haberlerinizi yayınlayacak güvenilir bir PR ajansı ile iletişime geçmek.

Ulusal PR haberleri önemli

TikTok dışında kalan Instagram, Facebook ve Twitter yetkilileri toplumda karşılığı olan kişilerin ve şirketlerin hesaplarının onaylanması sürecinde ulusal haberlerde çıkan haberlere itibar ediyor. Yapılan haberlerin ücretli haberler olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor ama kullanıcılar buna pek dikkat etmiyorlar. Reklam içeriği şeklinde yapılan dijital haber linklerini başvuruda forma ekleseniz de hesabınızın onaylanmaması olasıdır. Çünkü sosyal medyada tanınmış olabilmenin koşulu olarak kabul edilen ulusal haberlerin doğal haberler olması şartı vardır. Zorlama ve reklam içerikleri, hesabınızın onaylanmasını engelleyeceğinden, böyle haberler yaptırmamanızı tavsiye ederiz.  

Türkiye’de dijital basında en kapsamlı PR çalışması yapan Ajans PR yetkilileri ile iletişime geçerek Instagram, Facebook, Twitter hesap onayları için ulusal PR çalışmaları hakkında 0850 304 17 28 numaralı telefon hattından bilgi alabilirsiniz.

En İyi Gerçek Türk Takipçi Siteleri Hangileri?

En iyi gerçek Türk takipçi sağlayan sitelerinin hangiler? Bunu öğrenmeden önce Türk ve yabancı takipçi arasındaki farkın sosyal medya hesabınızı nasıl etkileyeceğini bilmek gerekir.

Instagram, bugün milyonlarca kullanıcı hesabına sahip bir sosyal medya platformudur. Ötesinde markaların milyonları bulan reklam yatırımı yaptığı bir pazarlama alandır. Bu büyük pazarlama alanında kendisine bir yer edinmek isteyen bireyler ve firmalar vardır. Bunlar takipçi sayılarını güçlendirmek amacı ile takipçi satın alma yoluna gitmektedirler. Organik takipçi edinmenin oldukça meşakkatli ve zaman alıcı bir uğraş olmasının yanında her zaman istenilen sonucu vermemesi de bireyleri ve firmaları takipçi satın almaya yönelten nedenlerden birisi olmaktadır.

Neden Takipçi Satın Alınır?

Takipçi ve beğeni sayısını artırmak sosyal medyada güçlü bir başlangıç yapmak isteyenler ne yapar? Tabi ki tercihini takipçi satın alma sitelerinden yana kullanıyorlar. Bugün sayı itibari ile yüzleri hatta binleri bulan bu sitelere nasıl güvenebiliriz?. Bu derece yoğun bir işleyişin hüküm sürdüğü takipçi satın alma sektörü ne kadar güvenilir? En iyi gerçek Türk takipçi satın alma siteleri büyük önem arz etmektedir. Kullanıcılar, yalnızca takipçi satın almakla firmalar ise sadece takipçi satmak ile bu işlerden kurtulamıyorlar.

Artık bireyler ve firmalar, satın aldıkları takipçilerin Türk takipçi, kalıcı takipçi, düşmeyen takipçi, gerçek takipçi gibi özelliklere sahip olmasını istedikleri gibi takipçi satışı gerçekleştiren firmalar da sektörün bu taleplerini çekiliş ile takipçi kazandırma vb. yollar ile karşılamaya çalışmaktadır. Bugün herkesin üzerinde hemfikir olduğu bir gerçek vardır ki kimse bot ya da yapay takipçiler ile bir etkileşim alamayacağını bu tür takipçilerin sayıdan daha fazla bir anlamı olmayacağının farkında.

En İyi Gerçek Türk Takipçi Sitelerini Nasıl Seçebiliriz?

Peki, takipçi satın alabileceğimiz en iyi gerçek Türk takipçi siteleri hangileri? İşte bu soruya verilebilecek net bir cevap bulunmamakta, takipçi satın alma sektörü içerisinde pek çok değişkeni aynı anda barındıran bir sektör olduğu için en iyi denildiği zaman kesin bir adres vermek mümkün olmamaktadır. Bireyler ya da firmalar yapacakları küçük araştırmalar ile kendileri açısından en iyi olan takipçi satın alma sitelerini kolaylıkla bulabileceklerdir. Ajans PR Medya üzerinden yapılan siparişlerde gerçek, organik Türk takipçi kazanabilirsiniz. Fenomen sitelerde yapılan çekilişlerden edinilen takipçilerde düşüşün minimum olacağının garantisini veriyoruz.

Organik Türk gerçek takipçi satın alma ile ilgili izlemeniz gereken yollar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

Öncelikle siteyi bir inceleyin zira bazı siteler arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için arama motorları için bir tasarım yapmakta, site baştan aşağı birbiri ile alakasız ve anlamsız anahtar kelimeler ile doldurulmakta ve herhangi bir iletişim numarası da yer almamaktadır.

Takipçi satın ama sitelerinin paketleri titizlikle incelenmeli, takipçilerin tamamının Türk takipçi olarak verileceğinden emin olunmalıdır. Çünkü bazı sitelerin her ne kadar Türk takipçi paketleri sunulsa da %80 Türk %20 yabancı vb. oranlarda takipçi sattıkları bilinmektedir. Yabancı bir takipçinin hesabınız ile etkileşime girmesi düşük bir ihtimal olduğundan bu tarz sitelerden ve paket içeriklerinden de uzak durulmalıdır.

Takipçi satın almayı düşündüğünüz siteler hakkında, farklı forum sitelerinde ve şikâyet sitelerinde bir araştırma yapmanız site hakkında bir fikir edinmeniz açısından faydalı olacaktır.

Bir site hakkında en iyi fikri daha önce o site ile çalışmış bireyler ya da firmalar verebileceği için çalışmayı düşündüğünüz siteler ile daha önce çalışanların vereceği fikirler büyük oranda önem taşımaktadır.

Bir takipçi satın alma sitesinin güvenilirliğini ortaya koyan bir başka faktör fiyat politikasıdır. Piyasa ortalamalarının altında fiyatlar ile hizmet sunan firmaların gerçekten istenilen nitelikteki takipçileri sağlayıp sağlayamayacakları, takipçi kayıplarını telafi edip edemeyecekleri konusunda şüphe duyulmalıdır.

Yüzlerce belki de binlerce takipçi satın alma sitesi arasından en iyi gerçek Türk takipçi siteleri hangileri? Sorusuna cevap aradığımız bu yazımızda özet olarak bu sorunun net bir cevabı olmadığını dolaysı ile herhangi bir site adı tavsiye edemeyeceğimizi belirtmek uygun olur.

Ajans PR Medya’da organik çekiliş takipçisi ve organik beğeni fiyatları için tıklayın..