Instagram Üyesi Kaç Kişi Var 2020

Mar 25, 2020 Instagram
Instagram Üyesi Kaç Kişi Var 2020

Dünyanın en popüler görsel paylaşım platformu ve story paylaşım platformu olarak kullanılan ınstagram hem dünyada hem de Türkiye’de çok yüksek bir kullanıcı sayısına sahiptir. Bu kapsamda uygulama kullanıcı sayısı her yıl güncel bir şekilde takip edilirken, bilhassa birçok farklı bilimde inceleme yapılması veya insanlar arasında istatistikler elde edilmesi açısından da kullanıcı sayısı önemli bir nokta oluşturmaktadır. 

Dünyada Instagram Kullanıcı Sayısı 2020

Dünya genelinde ınstagram uygulamasını kullanan kişi sayısı her yıl giderek artarken, 2020 yılı bağlamında da bu rakam çok yüksek bir noktaya ulaşmayı başarmıştır. Yılın ilk aylarında gerçekleştirilen bir araştırma sayesinde küresel internet ve sosyal medya kullanıcı sayılarını içeren bir rapor kapsamında bu rakam net olarak görülmektedir. Bu bağlamda 2020 yılında ınstagram kullanıcı sayısı, 1 milyar gibi bir rakam oluşturmaktadır. Platform, kullanıcı sayısı ile birlikte uygulama sosyal medya platformları arasında 3. sırada yer alırken, en çok kullanıcı 120 milyon ile Amerika Birleşik Devletleri ve sonrasında Hindistan ile Brezilya’da görülmektedir. 

Dünyada Instagram Kullanıcı Sayısı 2020

Türkiye’de Kaç Instagram Kullanıcısı Var?

Dünya genelinde yer alan 1 milyar kullanıcı ve bu 1 milyar kullanıcı içerisinde ABD’ye yer alan 120 milyon kullanıcı sonrasında Türkiye istatistiklere göre 6. sırada yer almaktadır. Bu kapsamda Türkiye’de ınstagram sosyal medya platformunu kullanan kişi sayısı 38 milyon olarak belirlenmiştir. Yapılan istatistik inceleme çalışmalarına göre sadece 2019 yılından 2020 yılına kadar 1 yıllık süreçte %2,7 artış görülmesiyle 1 milyondan fazla daha ınstagram kullanıcısı daha eklendiği görülmüştür. 

Instagram Silenleri Görmek Mümkün Mü?

Popüler sosyal medya uygulamasında kullanıcı sayıları ve istatistikler bir yana ayrı bir nokta olarak en çok merak edilen ayrıntılardan birisini de ınstagram üzerinde silenleri görmenin mümkün olup olmadığı oluşturmaktadır. Bu amaç ile Android ve iPhone telefonlarınızda takip etmeyenleri bulma yöntemi sağlayan uygulamaları tercih edebilirsiniz. 

Seçebileceğiniz uygulamalar genellikle güvenilir kişiler tarafından veya güvenilir kaynaklar tarafından sunulmadığı için üçüncü kişiler tarafından bilgilerinizin çalınması gibi sıkıntılar yaşamanız durumu bulunmaktadır. Ancak bu riski göz önünde bulundursanız, ınstagram üzerinde silenleri görmek amacıyla Follow Merter, Followers Tracker Pro ve Follow Cop gibi uygulamalar tercih edilebilir. 

“Instagram Üyesi Kaç Kişi Var 2020” için bir yorum
  1. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Konuyu bu kadar detaylı başka yerde bulamamıştım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir