Instagram Ünlü Hesapları Nasıl Onaylanır?

Kas 13, 2019 Instagram
instagram mavi tik alma

Sosyal medya kullanıcılarının artması ile birlikte sahte hesaplarda da bir artış söz konusu olmaya başlamıştır. Bu sahte hesaplar herhangi bir kişinin olabileceği gibi ünlüler adına açılan sahte hesapların çokluğu da bir hayli fazladır. Bu durum da gerek ünlüleri gerekse global marka ve şirketleri mavi tik işareti alma da dediğimiz hesap onaylatma işlemlerine yöneltmiştir. Gerçek olmayan hesapların yarattığı karışıklık hem bu tanınmış kişiler zor durumda bırakırken hem de diğer kullanıcıları suistimal etme durumlarını ortaya çıkarmıştır. Bu sebeple tanınmış kişiler, markalar ya da şirketler tarafından hesap onaylatma işlemleri oldukça sık tercih edilmeye başlanmıştır. Yaşanan karışıklıkların önüne geçmek ve sosyal medyadaki haklarını korumak isteyen ünlü kişiler mavi tik başvurusu yaparak bu karışıklığın yarattığı yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmışlardır.

Özellikle ünlü kişiler tarafından tercih edilen mavi tik şirketler için de büyük bir kurtarıcı olmuştur. Başta masum gibi görünen sahte hesapların yarattığı kaostan etkilenen gerçek hesap sahipleri çözümü hesap onaylatmada ve mavi tik almada bulmuşlardır. Peki bu hesaplar nasıl onaylanıyor? Sadece ünlü hesapları mı mavi tik alabiliyor? Hesap doğrulanması için gereken şartlar nelerdir? Gelin hep birlikte bunlar hakkında bilgi sahibi olalım.

instagram mavi tik alma
instagram mavi tik alma

Öncelikle Instagramda mavi tik alabilmek için bazı şartları karşılıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bu şartlardan biri ise tanınmış bir kişi, marka ya da şirketi temsil ediyor olmanız. Eğer takipçileriniz tarafından bilinen ve takip edilen bir sayfaysanız hesap onaylama işleminizin gerçekleşme şansı daha yüksek. Bu açıdan bakıldığında genel olarak ünlü hesapların onaylandığını söyleyebiliriz. Fakat karşımıza çıkan bazı örneklerde olduğu gibi onbinlerce takipçisi olan hesaplar onay beklerken, az sayıda takipçisi olan hesapların onaylandığını görüyoruz. Bu durum biraz Instagram’ın insiyatifinde diyebiliriz. Tüm bunların dışında bir hesabın onaylanabilmesi için özgün ve herkese açık olması gerekiyor. Yukarıda belirtilen şartların tümünün gerçekleştirilmesi hesap onaylama işleminin olumlu olarak sonuçlanmasına yardımcı oluyor. Peki şartları tamamen yerine getiren kişilerin hesapları nasıl onaylanıyor?

Kişiler öncelikle onaylanmasını istediği Instagram hesabı üzerinden mavi tik sembolü alabilmek için başvuru yapıyorlar. Ayarlar bölümünde Hesap kısmında yer alan Doğrulama Talebi seçeneği seçerek başvuru formuna ulaşan kullanıcılar, formu doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvurularını gerçekleştirmiş oluyorlar.

Mavi tik kullanımının özellikle ünlü isimler için bir güvenlik sağladığı aşikar. Sosyal medya kullanıcılarının istediği isimle hesap açabildikleri bir dönemde mavi tik işareti bulunduğu profile güvenlik sağlamaktadır. Bu yüzden de başvuru noktasında dikkatle ve özenle ilerleyen ünlü hesaplar, başvuru sonucunda yüksek ihtimalle onaylanmış hesap sahibi olurlar. Belirtmeliyiz ki hesap doğrulama işleminin olumlu sonuçlanması tamamen Instagram’ın insiyatifindedir. Fakat bu konuda titiz olarak çalışmak olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracaktır.

Biz de firma olarak sosyal medya konusunda uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte hesaplarınızın doğrulanması konusunda müşterilerimize danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Eğer ünlü biriyseniz ve hesabınızın doğrulanmasını istiyorsanız bize başvurarak bu sürecin daha olumlu olarak sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal medyaya hakim ve alanında eğitimli ekip arkadaşlarımızla birlikte hesaplarınızı inceleyelim, varsa eksiklikler belirtelim. Siz de hesabınızı onaylanmaya hazır bir şekilde başvuru sürecini başlatın.

Instagram hesap onaylama 2019 konusunda sizlere uygun fiyatlarda danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Onaylanmaması durumunda 30 gün beklemek yerine ilk başvurunuzda onaylanması için kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Tüm bu süreçle sizinle iletişim halinde oluyor, özgün hizmet anlayışımız ile hedefimiz doğrultusunda kendimizi her geçen gün yeniliyoruz.

Mavi tik almak doğru bir danışmanlık hizmeti ile o kadar da zor değil.

“Instagram Ünlü Hesapları Nasıl Onaylanır?” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir