Instagram şirket hesabı doğrulama nasıl yapılır?

Ağu 22, 2020 Instagram
Instagram şirket hesabı doğrulama şartları mavi tik

Instagram şirket hesabına mavi tik alabilmek için belli şartların sağlanması gerekir. Instagram şirket hesabı doğrulama (instagram company account verification) işlemi öncesinde sırayla yapılması gerekenleri izah edelim. Peki, instagram şirket hesabı mavi tik nasıl yapılır, işte detaylar.

Instagram hesap onaylama (instagram account verification) için iki farklı kriter göz önünde bulunduruluyor. Kişisel hesapların doğrulanması ve mavi tik alması için daha kolay olan instagram doğrulama (instagram verification) şirket, firma, marka, e-ticaret hesapları konu olduğunda biraz daha zorlanıyor. Instagram şirket hesabı doğrulama (instagram company account verification) için önemli 3 kriteri yerine getirmeniz gerekir.

Instagram şirket hesabı doğrulama
Instagram şirket hesabı doğrulama

Instagram şirket hesabı mavi tik nasıl yapılır? Instagram şirket hesabı mavi tik (Instagram company account blue tick) için ilk olarak benzersiz bir hesabınız olmalı ve şirket adı ya da markanın size ait olduğunu ispatlayabileceğiniz belgelere sahip olmalısınız. Şirketler için genellikle Vergi Levhası ve Şirket Ruhsatı yeterli olabilirken, markalar için marka patenti lisans belgesini ibraz etmeniz gerekiyor. İstenen evrakların eksik gönderilmesi ya da şirket hesabı profilinin instagram koşullarına uygun olmaması durumunda hesabınızın onaylanmayacağını şimdiden söyleyelim. Instagram şirket hesabı doğrulama (instagram company account verification) hangi belgeler gerekli olduğunu liste haline de yazalım:

 • Şirket sahibi kimlik belgesi ön yüzü görseli
 • Vergi levhası
 • İşyeri ruhsatı
 • Marka patent belgesi

İstenen bu evrakların resmi olduğunu gösteren mühürler, imzalar ve kaşeler belirgin olmalı. Aksi halde sahte olabileceği kanısıyla hesap onay başvurunuz reddedilebilir. Şirket hesabı doğrulamada en fazla dikkat edilen bir diğer konu da şirketin/markanın/firmanın hakkında ulusal basında haberlerin çıkmış olmasıdır. Eğer markanız tanınmış bir marka değilse şirket hesabı onaylanmıyor. Tanınmışlığın 2 önemli kriteri var. İlki şirket hesabının takipçisi, beğenileri, etkileşimi gibi profil bazlı koşulları sağlaması.

Diğer bir kriter de ulusal basında yer alması koşuludur. Hürriyet Gazetesi, Milliyet, Haber7, Posta, Sabah Gazetesi, Sözcü Gazetesi, Sondakika.com, Türkiye Gazetesi, Takvim Gazetesi internet sitelerinde haberinizi yapalım. Timeturk.com, Vatan Gazetesi, Haberler.com, DHA (Demirören Haber Ajansı), İHA (İhlas Haber Ajansı), Star, Milli Gazete, Mynet.com, Yeni Akit, Akşam Gazetesi, CNNTürk, Acunn.com, Habertürk, Gazete Duvar ve daha birçok ulusal basın organında PR çalışmalarınızı yapalım. Eğer bu konularda hiç bilgi sahibi değilseniz, Ajans PR sizin ve şirketinizin instagram profil doğrulaması için gerekli hizmeti veriyor. Garantili hizmet verilmemekle birlikte, onay için hesabınızın uygun hale getirilmesi için tüm çalışmaları yapıyoruz.

“Instagram şirket hesabı doğrulama nasıl yapılır?” için bir yorum
 1. İyi Günler,

  Atatürk Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği kulübü adına size yazıyorum. Amacınız Eczacılık öğrencilerine ve Eczacılara ulaşıp onları bilgilendirmek ve etkinliklerimizi duyurup talep oluşturmak. Bu yüzden Instagram gibi platformlar bizim için çok önemli. Şimdilik diğer Eczacılık Sayfalarını takip eden öğrencilere takip isteği atarak daha fazla kişiye ulaşmak istiyoruz. Daha önce bir öğrenci kulübünün mavi tik (doğrulama) aldığını görmedim. Mümkünse biz almak istiyoruz. İsterseniz DHA, İHA gibi ulusal haber kanallarının haberlerine de çıkabiliriz sadece bu konuda bize yardımcı olucak bir kılavuza ihtiyacımız var yardımcı olursanız çok memnun kalırız. Böylece diğer hesaplar arasından dikkat çekip daha fazla kişiye ulaşmış oluruz.

  Saygılarımızla
  ATUPSA 🥼

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir