Instagram para kazanma 2020

Nis 12, 2020 Instagram
Instagram para kazanma 2020

Instagram para kazanma butonu ya da para kazanmamız için Google AdSense gibi bir eklenti henüz oluşturulmadı. İlerleyen zamanlarda bunun üzerine bir eklenti gelir mi bilinmezliğini koruyor. Lakin İnstagram Reklam çalışmalarının Facebook üzerinden yönetildiğini düşünürsek Google AdSense benzeri bir uygulama ile karşılaşırsak şaşırmak hiç adil olmaz.

İnstagram’da Para kazanma için yeterli bir sayıda takipçimizin olması şart. Tüm dünyayı sarsan COVID-19 virüsü nedeni ile birçok firma ve ürün tedarikçisi büyük şirketler internet üzerinden alışverişi iyice yaygınlaştırmak için kollarını geç te olsa sıvamaya başladı. Gıda vb. ürünlerin Instagram üzerinden satıldığını şimdilik göremiyoruz.  Lakin kısa süre içerisinde gıda sektörünün de aktif halde görebiliriz.

Instagram para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Sosyal medya platformları üzerinde para kazanmanın çok farklı yöntemleri vardır. Lakin hepsinin para kazanması için ortak bir paydada buluştukları bir konu var; Yeterli bir sayıda takipçiye sahip olmak. Bir satıcı firma olun veya içerik üreticisi bir instagram sayfası olun, yeterli takipçiye sahip değilseniz instagram para kazanma mümkün olmayacaktır.

Instagram para kazanma
Instagram para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Para kazanmanız için sayfanızın etkileşim halinde ve en az 10.000 takipçi sayısı üzerinde ise para kazanmanız mümkün olacaktır. Dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu mevcut, sayfanızdaki etkileşim durumu.

İnstagram sayfanızın takipçi sayısı 100.000 kişi ve sayfadaki etkileşim durumunuz 1.000 kişi ile kısıtlı ise instagram para kazanma pek mümkün olmayacaktır. Bunun sebebi ise sayfanızın bot takipçi(sahte veya aktif olmayan) ile takip ediliyor olması. ,instagram para kazanma için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi instagram sayfanızın organik takipçi ile takip edilmesi gerekmektedir.

Eğer sayfanızın bot takipçi ile artmasını istiyor iseniz İnternet üzerinden takipçi satan firma ile görüşebilir ya da Sponsor olmanız karşılığında takipçi veren sayfalara Sponsor olarak takipçi kazanmanız mümkün.

Organik takipçi kazanmak istiyor iseniz Video içerik üretebilmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için bir Tv programının çok sevilen bir karakterini kısa videolar halinde instagram para kazanma aktif etmek için Sayfanızda paylaşarak doğal yollardan takipçi kazanmanız mümkün olacaktır. Bu biraz zaman alsa da en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram beğenilerden para kazanma

İnstagram üzerinden pek çok para kazanma yolu mevcut. instagram para kazanma, instagramdan para kazanma yolları gibi bir çok durum var. Bunlardan bir tanesi de beğeni başına ücret almak. Bu çalışma sistemini Twitter da duydu iseniz şaşırmanıza gerek yok.

Nasıl işliyor hemen bir göz atalım. Yeterli organik takipçiye sahip iseniz, birçok firma işletmesinin tanıtımını yapmak için yüksek organik takipçili sayfalar ile iletişime geçer. İster bir restoran, ister bir giyim mağazası olsun firması için kendi sayfanız için bir resim çekip ve ne kadar beğeni alırsanız beğeni başına belirli bir ücret ödemektedir.

İnstagram beğenilerden para kazanma

Kulağa çılgın gelse de bunu çok ünlü bir araba markası Volvo yapmıştı. Türkiye’de yüksek takipçiye sahip bir kullanıcı ile iletişime geçip Sayfasında paylaşmak için çektiği bir Resime Volvo arabasını yerleştirerek (Ürün Yerleştirme) bir resim paylaştı. Bunun karşılığında ise çok ciddi bir miktar para kazanmıştı. Bu ve bunun gibi markaları kendi resimleri içerisine ürün yerleştirerek para kazanan insanlar bir hayli fazla.

Para kazanmanın bir başka yolu ise sayfanıza reklam almanız. Bir firmanın ürünlerini sayfanızda 1 gün, 1 hafta ya da 1 ay karşılığında tanıtımını yaparak belirli bir ücret kazanabilirsiniz. Kazanacağınız ücret sizin ke kadar takipçiye sahip olmanızla birlikte paralel olarak artacaktır. Bu para kazanma yöntemi sadece sayfa ile sınırlı değil. Yüksek takipçi sayısına sahip Instagram hesabı bulunan birçok kişi de bu uygulamaları kullanarak para kazanmaya devam etmektedir. Lakin kişisel instagram hesabı kullanıcılarının isimlerinin yanında mavi tik bulunmakta ve bu hesaplar onaylı olmaktadır.

İnstagram’dan Kazanılan Para Nasıl Alınır?

İnstagram para kazanma cümlesi sizin instagramdan para alacağınız anlamına gelmez. Şöyle ki Yüksek takipçi sayısına sahip organik bir sayfanız mevcut. Bir firma geliyor ve elindeki ürünleri satmanız karşılığında her bir ürün satışınızda size %15 gibi bir ücret teklif ediyor. Ve siz sattığınız her ürün üzerinden %15 ücret alıyorsunuz. Bu nedenle satışını yapacağınız firma ile iletişimde olup, güvenilirliğini araştırmanızda fayda var. Bu nedenle siz paranızı anlaştığınız firma tarafından alacaksınız.

İnstagram’dan Kazanılan Para Nasıl Alınır?
İnstagram’dan Kazanılan Para Nasıl Alınır?

Instagram para kazanma adı altında bir çok internet sayfası mevcut olsa da elle tutulur bir anlatım şekli pek mevcut değil. Bu nedenle instagram para kazanma yöntemlerinin en etkili yolu yeni bir instagram sayfası açıp içerik üreterek organik takipçi ile sayfanızı büyütmek.

“Instagram para kazanma 2020” hakkında 4 yorum
  1. Merhaba ben bir şey sormak istiyorum (mavi tikle ilgili) yardımcı olursanız memnun olurum
    yaklaşık bir ay önce ben tiktok hesabım için mavi tik başvurusu yapmıştım ve dün hesabıma girib yorumları beğenmeye çalışırken birden hesab adı falan gitti ve ben tekrardan hesab adımı yazmaya çalışdım (anlamaksızın kendi isim ve soyisimi yazmışım meğer kullanici ismini yazmam lazımmış) ve bana dediler ki eğer adınızı değiştirirseniz onaylı rozeti kaybedersiniz ve bana üç tane seçenek sundu
    1)”taleb gönder”
    2)”kullanıcı adını değiştir” 3)”iptal”
    Ben “taleb gönder” seçdim ve bana 48 saat içinde tekrar iletişime geçeceklerini söylediler ve hesabımdan çıkış yapıldı ve tekrar hesabıma giriş yaptım yani mavi tik için başvurum kabul edilmişmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir