Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tem 11, 2020 Instagram
Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Mavi tik olarak bilinen işlem aslında, Instagram üzerindeki haklarını korumak ve telif altına almak isteyen kullanıcıların başvurduğu Instagram hesap onaylama işlemidir. Bu işlem gerçekleştiği takdirde hesapta kullanıcı adının yanına mavi tik işareti eklenir. Yakın geçmişe kadar Instagram mavi tik işlemini kendi kriterlerine bakarak otomatik olarak onaylı hesap kategorisine alıyordu. Yani mavi tik için kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmıyordu. Fakat bu durum günümüzde geçerli değil. Artık kişiler kendileri onaylı hesaba geçebilmek için uğraşıyorlar. Peki ünlülere ve tanınmış kişilere verilen bu mavi tik nasıl alınıyor? Hangi işlemleri gerçekleştirmek gerekiyor?

İçindekiler

Instagram mavi tik için şartlar neler?

Aslında Instagramda mavi tik alma işlemi gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde çok da zor bir işlem değil. Fakat öncelikle bir başvuruda bulunmanız gerekiyor. Instagram hesabı üzerinden yapabileceğiniz başvuruyu Ayarlar bölümünden ‘’Doğrulama İste’’ye tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Burada adınızı ve soyadınızı girerek, koşulları karşılayan bir kimlik belgesi göndermek yeterli olacaktır. Eğer ayarlar kısmında doğrulama sekmesiyle karşılaşmazsanız, yine Ayarlar bölümünden Destek başlığı altında Sorun Bildir butonu ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Özelliği Seç kısmında profilinizi seçerek, hesabınızın neden doğrulanması gerektiğini açıklayan bir yazı ile birlikte bilgilerinizi gönderirseniz yine başvuru yapmış olarak görünebilirsiniz. Bu aşamaları gerçekleştirmek için dikkatli olmalısınız, çünkü bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Instagram mavi tik sembolü

Instagramda mavi tik
Instagram mavi tik sembolü

Instagram da mavi tik sembolü alabilmeniz için bazı şartları bulunuyor. Bu şartları incelemek gerekirse;

Hesabınız özgün olmalı

Özgün olmak: Hesabınızın gerçek bir kişiyi temsil etmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra tescillenmiş bir işletme ya da kurum özelliğini gösteren hesaplar da mavi tik alma hakkına sahip olacaklardır.

Hesabınız benzersiz olmalı

Benzersiz olmak: Hesabınızın temsil ettiği kişi ya da işletmeyi benzersiz bir şekilde varlığını göstermelidir. Bir kişi ya da işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir. Fakat dile özel hesaplar bu konuda bir istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesaplar da Instagram tarafından onaylanmayan hesaplardır.

Mavi tik için eksiksiz bir profil olmalı

Eksiksiz olmak: Mavi tik işareti alabilmek için bir Instagram hesabının eksiksiz olması gerekir. Hesabınız herkese açık olmalı, biyografi bilgisi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olmalıdır. Profiliniz, diğer sosyal medya hesaplarına yönlendiren bağlantıları içeremez.

Aranacak kadar tanınmış olmalı

Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi ya da marka ve kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesaplar incelenir ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanılmaz.

Doğrulama sürecinde asılsız ya da yanıltıcı bilgiler sunan kişiler, doğrulanmış simgelerini de kaybederler ve Instagram, hesabı silmeye yönelik başka işlemler de uygulayabilir. Bu sebeple Instagramda mavi tik almak konusunda dikkatli olmalısınız.

Instagramda mavi tik
Instagram mavi tik

Eğer bireysel olarak hesap onaylama başvurusu yapmak konusunda kararsız iseniz ya da bir danışmanlık hizmeti arıyorsanız doğru yerdesiniz. Firma olarak sosyal medya hesaplarınızda kullanmak için mavi tik alma ve onaylanmış hesap ayarları konusunda kurumsal destek veriyoruz.

Verdiğimiz kurumsal danışmanlık hizmetinde danışanlarımıza sosyal medya konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte hesap inceleme, eksikleri giderme ve işlemi tamamlama aşamalarından oluşan danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Instagram mavi tik başvuru için hesabınızın uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz. Hesabınızda eğer bir eksiklik varsa bunları sizlere ileterek eksikleri tamamlamanız adına sizlere yardımcı oluyoruz. En son aşama olarak da eksiksiz bir şekilde onaylanmış hesap için başvuru yapmanızı sağlıyoruz. Çalışmalar boyunca sürekli olarak sizinle irtibat halinde kalarak detaylı iletişim gerçekleştiriyoruz.

Sosyal medya hesaplarınız için profesyonel ekibimizden mavi tik danışmanlık hizmeti alarak siz de mutlu müşterilerimizden birisi olabilirsiniz.

“Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” hakkında 2 yorum
  1. Doğrulama talabe
    Adima sahda hesablar açiltor
    Takipçilerim şaşirib duruyorlar ve başqa hesabalar gidiyorlar
    Takipçilerim bana ulaşami yor ?

  2. Adim şahde hesablar aciliyor takipçilerim mana olawamiyor
    Hesabimi doğrula İnstagram ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir