Instagram hikâyelerinde ‘Yukarı Kaydır’ı kullanmak için 10 bin takipçiye ulaşın

Ara 3, 2020 Instagram
Instagram hikâyelerinde ‘Yukarı Kaydır’ı kullanmak için 10 bin takipçiye ulaşın

Instagram takipçi sayısını organik olarak artırarak 10.000 takipçi sınırını aştığınızda size olağanüstü kazanç sağlayabileceğiniz imkânlar tanıyor Instagram. Bunların en önemlisi de (story) hikâyelerinizde yukarı kaydır özelliğini kullanabilmeniz. Yukarı kaydır nasıl yapılır sorusunun yanıtı 10 bin takipçi sınırını aşmak olacak. Peki, 10 bin takipçi sayısına nasıl ulaşılır? Instagram hikayesine link ekleme nasıl aktif edilir?

Instagram takipçi sayısını 10.000 üstüne taşımak

Organik olarak bu takipçi sayısına ulaşmanız zor değil. Birçok fenomen hesabında yapılan çekilişlere sponsor olarak katıldığınızda 300-500 TL ödeyerek organik takipçi sayısını 10 binin üstüne çıkarabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu, organik takipçilerin sizi takip etme sebebinde gizli. Sizi bu kadar insan neden takip ediyor bir anda? Tabi ki fenomen hesaplarda (Çağrı Taner, cezmikalorifer, reyn, Aykut Elmas, SAYKO, Danla Biliç Regloloji, Erkeklerin İç Sesi, Enes Batur, Öğrencilerin İç Sesi, Berk Atan, Şükran Kaymak, Çağrı Taner Video, Yasemin Sakallıoğlu, Çılgın Türkler, Sayko Turkey, atakan Özyurt, Pelin Su, Kızların İç Sesi, Tuhaf Bilgiler, Krdş Türkiye bura ne beklion, Eylül Öztürk Özkan, BUNE ADMİN ?, Cemal Can Canseven, Yok Böyle Sözler !, begefendi Nermin Yazılıtaş, Nez Demir, Orkun Işıtmak, Larissa Gacemer, Selin Cigerci Çıra, Krdş Burası Türkiye, Gizem Karaca Ekmekçi Oğuzhan Uğur, GANK, Fatih Yasin, Bilal Hancı, Enis Arıkan, Merve Ünal, Murat ÖVÜÇ, Zeynep Bastık, Taha Özer, Dilan Polat, Buse Terim Bahçekapılı, duygu özaslan, arda turkmen, Danilo Zanna, yemek_askim, lezzet-i_ask, Mustafa Seven gibi takipçi sayısı 1 milyonun üzerindeki hesaplar) yapılan çekilişlere katılarak bir ya da 2 gün içinde 10 bin ya da daha fazla takipçi sayısına ulaşabilirsiniz ve instagram yukarı kaydır özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak sizi takip eden hesapların neredeyse tamamı sizi sırf çekilişe katılmak için takip ettiğinden, bu fenomen hesaplarda yapılacak başka bir çekiliş başladığında sizi takip etmekten vazgeçiyor ve toplu olarak takibi bırakıyorlar. Bu da hesabınızdaki takipçi sayısının birkaç hafta içinde eski seviyesine düşmesine neden oluyor. Ani takipçi düşüşü firmanızı doğal takipçileriniz gözünde de itibarsız hale getirebiliyor. Bu yüzden çekilişe katılarak takipçi almanızı pek önermiyoruz. Yine de kısa sürede 1 milyon ya da üzerinde takipçi sayısına ulaşmak isteyenler için başka bir yol olmadığını belirtelim.

“Yukarı kaydır” özelliğinin kilidini açamadığınız sürece. “Yukarı kaydırma”, size herhangi bir bağlantıyı Instagram storylerinize eklemenize ve link vererek hem dilediğiniz sosyal medya hesabına daha fazla hit çekmenize hem de belirttiğiniz kampanyalı ürün gönderisine daha fazla müşteri çekmenize olanak sağlıyor.

Ama işin püf noktası, önce 10.000 takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Ancak düşen takipçilerle değil, düşmeyen instagram takipçilere ihtiyacınız olacak. Global pazarda “No drop follower” olarak da adlandırılan düşmeyen instagram takipçileri nasıl elde ediliyor? Düşmeyen organik takipçi fiyatları ne kadar? Çok ucuz bot takipçilerle bizim satışını yaptığımız düşmeyen organik takipçileri kıyaslamayın.

Düşmeyen takipçi ile 10 bin takipçi satın alın

Amacınız 10 bin takipçi sınırını aşmaksa çekilişle takipçi elde etmek yerine sizin için (no drop instagram followers) düşmeyen instagram takipçi satışımızdan faydalanmanızı tavsiye ederiz. Normal bot takipçi satışı değildir. Gerçek kişilerden oluşan takipçilerimizin büyük bir bölümü yabancı instagram kullanıcılarından oluşuyor. No drop follower (düşmeyen instagram takipçi) aldığınızda yüzde 2-5 oranında düşüş olabiliyor. Bu düşüşü de telafi ediyoruz.

Düşmeyen takipçi ile 10 bin takipçi satın alın

No drop 2021 instagram takipçi fiyatlarımız şöyle:

 • 5.000 instagram düşmeyen takipçi (no drop follower) 250 TL
 • 10.000 instagram düşmeyen takipçi (no drop follower) 450 TL
 • 15.000 instagram düşmeyen takipçi (no drop follower) 700 TL

10 bin takipçi sınırını aştınız ve Instagram yukarı kaydır özelliğiniz açıldı. Neler elde edebiliyorsunuz?

Yukarı kaydır aktif olduktan sonra, etkileşimi çeşitli şekillerde artırmak için kullanabilirsiniz. Bu sizin yaratıcı zekanıza kalmış. Çünkü 10 bin kişilik bir kitleyi bir alana yönlendirebileceksiniz artık.

Instagram yukarı kaydırı kullanarak müşterileri size bağlamanın bazı akıllı yolları :

 • Bülten kayıt sayfası
 • Şirket blogunuz
 • YouTube kanalınız
 • Bir ürün demosu
 • Bir ürün kategorisi
 • Özel bir indirim linki
 • Bir yarışma sayfası
 • Bir rezervasyon sayfası
 • Adsense reklamlı kişisel sayfa

Ne kadar yaratıcı olduğunuz – ve ne tür bir sayfaya bağlantı vereceğiniz – kurumsal kültürünüz, işletmenizin sesi ve pazarlama hedefleriniz tarafından yönetilecektir.

Unutmayın, potansiyel müşterilere ne kadar değer katarsanız, markanızla derin bir duygusal bağ kurmaları olasıdır. Ve bu bağlantı, potansiyel müşterileri müşterilere, müşterileri sadık hayranlara dönüştüren ve gelirinizi artıran şeydir.

Pazarlama sonuçlarınızı iyileştirmek için Instagram’ın gücünden nasıl yararlanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ajans PR ile iletişime geçerek markanızı popüler hale getirmenin yollarını birlikte arayabiliriz.

“Instagram hikâyelerinde ‘Yukarı Kaydır’ı kullanmak için 10 bin takipçiye ulaşın” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir