Instagram hesap doğrulamanın 4 koşulu

Şub 24, 2020 Instagram
instagram mavi tik alma

Instagram’da hesap doğrulamak kolay değildir, ancak kendi hesabınız için bu mavi tik onay işaretini istiyorsanız, Instagram’ın doğrulama için dört ana kriter kullandığını bilmelisiniz .

Hesabınız kayda değer, otantik, benzersiz ve eksiksiz ise Instagram mavi tik verilerek doğrulanabilir. Çoğu durumda bu, herkese açık bir hesap, ünlü olduğunuz veya global bir marka için bir hesap çalıştırdığınız anlamına gelir.

Günümüzün influencer odaklı sosyal medya ortamında, Facebook , Twitter ve Instagram’da bulunan “doğrulanmış” onay işareti , takipçilerinizin gözünde sizi daha güvenilir bir yere koyacağı gibi yayınlarınıza platformdan bir özgünlük ve meşruiyet mührü verir.

Ve bu sosyal etki katmanı başlangıçta yerleşik ünlüler ve markalara veriliyor olsa da, Instagram artık herhangi bir Instagram kullanıcısının doğrudan uygulamadan doğrulama için başvurmasını mümkün kıldı. Ancak kullanıcıların Instagram isteği onaylamadan önce bazı yüksek standartları karşılaması gerekiyor .

IPhone veya Android telefonunuzdaki mobil uygulamayı kullanarak Instagram’dan nasıl doğrulama isteğinde bulunabileceğinizi mavitik.net geçmiş konularında açıklamıştık.

Instagram hesap doğrulamak için nasıl başvuru yapılır?

1. Instagram uygulamanızı yukarı çekin ve hesap ana sayfanızdaki menüye (sağ üst köşedeki çubuk) gidin.

2. Menünün altındaki Ayarlar seçeneğini bulun ve tıklayın.

3. Sonraki sayfada “Hesap”a tıklayın.

4. Hesap Ayarları sayfanızda, sayfanın altında “Doğrulama İste” ifadesini görmeniz gerekir. Tıklayın ve bilgilerinizi girerek instagram hesap doğrulama talebinizi iletin.

5. Burada tam adınızı, doğrulamak için resmi bir belgenin fotoğrafını (sürücü ehliyeti, pasaport veya işletme vergi levhası gibi) ve hesabınızı en iyi açıklayan bir kategoriyi (blogger gibi) girmeniz istenir. / influencer, işletme / marka / kuruluş veya haberler / medya). 

Instagram’ın bir hesabı doğrulamak için kullandığı ölçütler 

Doğrulama isteğinizi Instagram’a gönderdikten sonra, onaylanıp onaylanmayacağınızı görmek için beklemeniz gerekiyor. Ancak bu arada Instagram’ın standartlarının neler olduğunu da bilmeli ve bu standartlara profilinizi uygun hale getirmelisiniz.

  • Hesabınız orijinal mi? Bu kolay. Kendiniz olduğunuz ve başka bir kişiyi veya markayı kasten taklit etmediğiniz sürece, hepinizin hesabı orjinaldir.
  • Hesabınız benzersiz mi? Bu ilk kural gibi görünebilir, ancak kimliğe bürünen hesaplara odaklanmak yerine, bu uyarı kaç tane Instagram hesabı kullandığınıza odaklanır. Örneğin, bir kişinin veya markanın doğrulanması için kendilerini temsil eden tek bir merkezi hesaba (birkaç farklı hesap yerine) sahip olması gerekir.
  • Hesabınız tamam mı? Instagram, “tam” bir profilin biyografi, profil resmi ve en az bir yayını olması gerektiğini şart koşar. Yeterince kolay. Ancak daha zorlayıcı kısım, Instagram’ın hesabınızın Twitter hesabınızı takip etmek için bir promosyon gibi diğer sosyal kanallara “beni ekle” bağlantıları ile büyütülmüş bir hesap olmaması gerekir. Özellikle takibe takip sayfaları, onay alabilen hesaplardan değildir.
  • Hesabınız dikkate değer mi? Bu hem en açık uçlu standart, hem de tartışmasız en önemlisidir. Instagram, “iyi bilinen” veya “çok aranan” bir marka veya kuruluş olarak tanınır ve kısmen bu durumu belirlemek için medya kapsamını kullanır.

Bu kriterlerin dışında ve Instagram’ın topluluk yönergelerine ve hizmet şartlarına bağlı kalmak , bir doğrulama isteğini neyin yaptığını veya ihlal ettiğini tam olarak belirlemek hala bir sırdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir