Instagram Hesap Doğrulama İçin Yapılması Gerekenler

Oca 13, 2020 Instagram
Instagram Hesap Doğrulama İçin Yapılması Gerekenler

Instagram kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte gerçek ve sahte hesapları ayırt edebilmek amacıyla hesap sahipleri hesap doğrulama işlemlerine gereken önemi vermektedir. Sosyal medya platformlarında tanınmış kişileri, markaları ya da şirketleri bulmamızı kolaylaştıran bu hesap doğrulama işlemleri mavi tik işareti olarak da bilinir. Instagramı aktif olarak kullanan ve hatırı sayılır bir takipçiye sahip olan hesaplar hesap doğrulama talebinde bulunarak, hesap onaylatma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

instagram mavi tik alma
instagram mavi tik alma

Instagram mavi tik alma

Instagram’da hesap doğrulama işlemleri diğer bir ifadeyle instagram mavi tik alma çok da kolay bir şekilde gerçekleşmiyor. Bunun için Instagram’ın size sunduğu şartları karşılıyor olabilmeniz gerekiyor. Yakın geçmişe kadar hesabınızın doğrulanmasını talep etmenizin bir yolu yoktu. Instagram buna kendi karar vererek gerekli şartları karşılayan hesapların onaylama işlemini gerçekleştiriyordu. Fakat 2018 yılının Ağustos ayından itibaren doğrulama isteğinde bulunma seçeneğini aktif hale getiren Instagram kullanıcılarına başvuru yapma şansını tanımış oldu.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Peki Instagramda mavi tik nasıl alınır? Bu sorunun bazı cevapları olduğu gibi, onaylanma işlemi yalnızca Instagram yetkililerin insiyatifine kalmış bir durum. Gerekli tüm şartların yerine getirilmesi durumunda bile hesabı onaylanmayan kullanıcılar da mevcut. Biz yine de Instagramın sunduğu şartlardan bahsederek, başvuru yapacak kullanıcıların şansını arttırması adına onları bilgilendiriyoruz. İşte Instagram mavi tik alma koşulları;

Hesabınızın gerçek bir kişi ya da kurumu temsil etmesi gerekiyor.

Hesabınız özgün ve genel bir sayfa olmalıdır.

Doğrulamak istediğiniz hesabın herkese açık, profil fotoğrafı, biyografi yazısı ve en az bir tane yüklenmiş bir gönderisi olması gerekiyor.

Instagram mavi tik hilesi mümkün mü?

Yukarıda belirtilen şartlar bir hesabın doğrulanması yani mavi tik sembolü alması için gerekli şartlardır. Fakat tekrar belirtmekte fayda var, tüm şartların yerine getirilmesi durumunda bile hesap doğrulama işlemleri gerçekleşmeyebilir. Instagram hesap onayı için hile yoluna başvuranlar da oluyor. Ancak hile ile mavi tik alınması mümkün değildir. Bazı maddi imkanı yüksek kişilerin geçtiğimiz yıllarda direkt instagram çalışanları aracılığıyla hesaplarını onaylattıkları ortaya çıkmış ve sorumlular hakkında davalar açılmıştı. Siz tüm şartları karşıladığınızı düşünüyorsunuz ve Instagram mavi tik başvurusu yapmaya karar verdiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız?

mavi tik sembolü
mavi tik sembolü

Instagram mavi tik başvuru

Öncelikle doğrulamak istediğiniz Instagram hesabı üzerinden Ayarlar bölümünü açmalısınız. Buradan Hesap bölümünde Doğrulama Talebi seçeneğini seçerek işlemi başlatabilirsiniz. Açılacak sayfada kullanıcı adı, tam isim ve doğum tarihinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Kimliğinizi belli edecek ehliyet, kimlik ya da pasaport fotoğrafını da eklemenizin ardından formu göndererek işlemi tamamlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz başvuru formu Instagram yetkilileri tarafından incelenecek ve sonucu size bir e-posta aracılığı ile bildirilecektir. Olumsuz bir sonuç aldığınız takdirde, 30 gün süre sonunda tekrar bir başvuru yapma şansınız olacaktır.

Instagram mavi tik başvurusu
Instagram mavi tik başvurusu

Instagram hesap onaylı az takipçili profiller de var

Doğrulama şansınızı arttırmak amacıyla profilinizi, markanızı ya da şirketinizi açık ve net bir şekilde temsil edecek bir hesaba sahip olmalısınız. Yüzbinlerce takipçiye sahip olsa da hala doğrulanmamış hesaba sahip olmayan kullanıcıların ve markaların yanında KraftDressing gibi oldukça az takipçisi olan doğrulanmış hesapların olduğunu da belirtmekte fayda var.

Instagram hesabı mavi tik nasıl yapılır?

Eğer Instagram mavi tik almak istiyorsanız fakat hesabınızın doğrulama için uygun olup olmadığı konusunda endişeleriniz varsa bir danışmanlık hizmeti ile bu probleminizi kolayca çözebilirsiniz. Biz sosyal medya alanında profesyonel ekip arkadaşlarımız ile birlikte gerekli danışmanlık hizmetlerini sizlere uygun fiyatlarla sunuyoruz. Bunun için hesabınızı inceliyor, onaylanması için uygunluğunu kontrol ediyor ve varsa eksiklikleri size bildiriyoruz. Profesyonel bir gözle incelediğimiz hesabınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bunları sizinle paylaşıyor ve hesabınızı başvuru koşullarına uygun bir hale getiriyoruz. Profesyonel hizmet anlayışımız le bu süreçte müşterilerimizle sürekli bir iletişim halinde oluyor, gelişmelerden onları haberdar ediyoruz.

Mavi tik nasıl alınır diye düşünmeye son. Siz de bizimle birlikte çalışarak mavi tik sahibi yaptığımız onlarca mutlu müşterimizden birisi olabilirsiniz.

Instagram hesap doğrulama resimli anlatım 2020

Instagram hesap onaylatma nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizler için görsel hale getirdik. Öncelikle hesabınıza giriyorsunuz. Sağ üst menüye tıkladığınızda açılan Ayarlar sekmesine giriyorsunuz.

Instagram hesap doğrulama resimli anlatım 2020
Instagram hesap doğrulama resimli anlatım 2020

Ayarlar sayfası açıldığında karşınıza bir liste menü çıkıyor. Buradan da Hesap metnine tıklıyoruz.

Instagram hesap doğrulama resimli anlatım 2020

Hesap sayfasına girdiğimizde karşımıza bir menü daha açılıyor. Burada da Doğrulama Talebi metnine tıklıyoruz.

Instagram hesap doğrulama resimli anlatım 2020

Burada bir form karşımıza çıkıyor. Öncelikle Adı Soyadı bölümüne gerçek ad ve soyadınızı yazıyorsunuz. Bilinen Adı bölümüne de marka ya da tanınmış kişinin toplum tarafından bilinen adını yazıyoruz. Kategoriler bölümünde size uygun olan kategoriyi seçiyorsunuz. Eğer uygun kategori yoksa, en altta Other (Diğer) seçeneğini seçebilirsiniz. kimliğinizi de Dosya Seç bölümünden ekleyip başvurumuzu tamamlayabiliriz.

Instagram hesap doğrulama resimli anlatım 2020

Instagram hesabı mavi tik için ulusal haber yayını

Mavitik.net ekibi olarak instagram hesapları henüz onaylanmamış, tanınmış kişilere hizmet veriyoruz. Eğer instagram kullanıcıları tarafından aranıyorsanız (aranma hacminiz varsa), takipçileriniz ve beğenileriniz organik (doğal olarak artıyorsa), buna rağmen de hesabınız onaylanmıyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’de ilk kez, ulusal haber platformları ve haber ajansları ile çalışarak sosyal medya hesap onaylatmanıza yardımcı oluyoruz.

Hangi ulusal haber kanalları ile çalışıyoruz?

Türkiye’nin en bilindik haber ajansı İHA ile çalışıyoruz. Buraya gönderdiğimiz haberler Mynet.com, Hurriyet.com.tr, Milliyet.com.tr, Haberturk.com, NTV.com.tr, CNNTurk.com, Sabah.com.tr, Beyazgazete.com.tr, Haberler.com, Sondakika.com Internethaber.com gibi haber sitelerinde de yayınlanıyor. Haber ajansı dışında, ulusal haber siteleri ile de PR çalışmaları konusunda birlikte hareket ediyoruz. Haberlerinizi yayınladığımız sitelerden birkaçı şöyle: Haber7, Haber3, Yenişafak, Milli Gazete, Ortadoğu Gazetesi, Türkgün, Türkiye Gazetesi, Gerçek Gündem, Gazete Duvar, Time Türk, Medya Faresi, Haberler, Sondakika ve daha onlarca ulusal site.

“Instagram Hesap Doğrulama İçin Yapılması Gerekenler” hakkında 16 yorum
  1. MERHABA BENİM 4.5K 5K TAKİPCİM VAR GOOGLE YAZINCADA CIKIYORUM MAVİ TİKİM YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  2. Merhaba, mavi bir onay işareti almak istiyorum ve yapamıyorum, neden söyledim dedim ve yakında mesaj godericez dedi ki mesajımı yakında göndereceğim, hesabım gelmedi
    “SONICTEAM_SEGA” hesabımı doğrulayacak….

  3. Merhaba benim hesabım kapandı yardımcı olur musunuz Ahmet Melek buyukkose kullanıcı adı ahmtbykse

  4. Merhaba, Adıma açılmış fake hesaplar var, ve adıma milletle argo kelimeler kullanıp küfür ediliyor, Lütfen hesabımın doğrulanmasını istiyorum.

  5. Lütfen hesabımın doğrulanmasını istiyorum.Benim şahsi hesaplarım belli olunmuyor.

  6. Lütfen hesabımın doğrulanmasını istiyorum. Çünkü adıma fake hesaplar çıkıyor.Ve tanımama yıllarını açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir