Instagram hesabı yeniden nasıl etkinleştirilir?

Şub 15, 2020 Instagram
Instagram hesabı yeniden nasıl etkinleştirilir?

Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktıktan sonra Instagram hesabınızı nasıl açacağınızı ve Instagram devre dışı olmuş bir hesaba nasıl itiraz edeceğinizi anlatacağız. Hesabınız tamamen silinmişse, tek seçeneğiniz yeni bir hesap oluşturmak olacaktır. Ancak devre dışı olmuş bir instagram hesabını yeniden açtırmanız, aktif hale getirmeniz mümkün. Bugün bu konuyu anlatacağız. Instagram mavi tik alma konusunda yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Ancak instagram hesabı kapananlar ya da hesapları devre dışı bırakılanlar o kadar yoğun bir şekilde yazıyor ki, bunların önüne geçmek için instagram hesap onaylarının yanında, merak edilen bu soruların da yanıtını vermeye çalıştık.

Kapatılan instagram hesabı tekrar nasıl açılır?

1- Hesabınızın yeterince uzun süre devre dışı bırakıldığından emin olun. Hesabınızı devre dışı bırakmayı seçtikten sonra, Instagram’ın işlemi bitirmek için genellikle birkaç saat gerekir. Bu süre zarfında hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz.

 • Hesabınız bir günden fazla bir süre için devre dışı bırakıldıysa, sorunsuz bir şekilde tekrar giriş yapabilmeniz gerekir.

2- Silinmiş bir hesabı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi bilin. Instagram hesabınızı silmeyi seçtiyseniz , silindikten sonra yeniden etkinleştiremezsiniz.

3- Instagram’ı açın. Çok renkli bir kameraya benzeyen Instagram uygulaması simgesine dokunun.

4- Kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin. Bunu üst metin alanında yapın. Yeniden etkinleştirmek istediğiniz hesapla ilişkilendirilmiş oldukları sürece bu kimlik bilgilerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.

 • Instagram’ın yüklendiği ekrana bağlı olarak , giriş sayfasını görüntülemek için önce bir Oturum Aç düğmesine veya bağlantısına dokunmanız gerekebilir 

5- Şifrenizi girin. Bunu “Şifre” metin kutusuna yapın.

 • Şifrenizi hatırlamıyorsanız, sıfırlamanız gerekir .

6- Giriş Yap’a tıklayın. Ekranın altında. Giriş bilgileriniz doğru olduğu sürece, bunu yaptığınızda sizi Instagram’da oturum açar ve hesabınızı yeniden etkinleştirirsiniz.

7- Ekrandaki talimatları izleyin. Instagram hesabınızın ne kadar süre boyunca devre dışı bırakıldığına bağlı olarak, hesabınıza geçmeden önce güncellenmiş Kullanım Şartlarını kabul etmeniz veya telefon numaranızı doğrulamanız gerekebilir.

 • Hesabınıza tekrar giriş yapmak hesabınızı yeniden etkinleştirir, bu nedenle giriş yaptıktan sonra herhangi bir yeniden etkinleştirme adımı gerçekleştirmeniz gerekmez.

Instagram kapanan hesaba itiraz etme

Instagram kapanan hesaba itiraz etme

1- Hesabınızın askıya alındığını doğrulayın. Instagram uygulamasını açın ve doğru kimlik bilgileriyle giriş yapmayı deneyin. Şeklinde bir mesaj görürseniz (veya benzeri) dokunup sonra görünür “Hesabınız devre dışı bırakıldı” Oturum , Instagram Kullanım Şartları’nı ihlal ettiği için hesabınızı devre dışı bıraktı. bu konuda instagram hesabım kapatıldı itiraz aramaları ile bu sayfaya erişenlere konuyu tane tane anlatmaya çalışalım.

 • Yalnızca bir hata mesajı görürseniz (örn., “Yanlış şifre veya kullanıcı adı”), hesabınız Instagram tarafından devre dışı bırakılmadı. Düzeltme için sorun gidermeyi deneyin .

2- Instagram itiraz formunu açın. Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://help.instagram.com/contact/606967319425038 adresine gidin . Instagram’ın hesabınıza erişmenize izin vermesini istemek için bu formu kullanabilirsiniz. Instagram ihlal formunu doldurarak hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

3- Adınızı giriniz. Sayfanın üst kısmındaki “Tam ad” metin kutusuna, adınızı ve soyadınızı Instagram hesabınızda göründüğü şekilde girin.

4- Kullanıcı adınızı giriniz. “Instagram Kullanıcı Adınız” metin kutusuna Instagram kullanıcı adınızı yazın.

5- E-posta adresinizi ve telefon numaranızı girin. Bunu sırasıyla “E-posta adresiniz” ve “Telefon numaranız” metin kutularında yapın.

6- İtiraz talebinizi girin. Sayfadaki son metin kutusuna hesabınızın neden devre dışı bırakılmaması gerektiğini düşündüğünüzü açıklayan kısa bir mesaj yazın. İtirazınızı yazarken aşağıdaki yönergeleri unutmayın:

 • Hesabınızın devre dışı bırakıldığını açıklayın ve devre dışı bırakmanın bir hata olduğuna ifade edin
 • Özür dilemekten kaçının, çünkü böyle yapmak bir çeşit hata anlamına gelir. Hata yapan hesapların açılması kabul edilmeyebilir.
 • Hitap ederken ifade tonunuzu hoş tutun ve sert dil kullanmaktan kaçının.
 • İtirazınızı “Teşekkür ederiz!” diye bitirin.

7- Gönder butonuna tıklayarak formu gönderin. Sayfanın altındaki mavi düğmeye tıklamanız gerekiyor. Bunu yapmak, itirazınızı Instagram’a gönderir; hesabınızı yeniden etkinleştirmeyi seçerse, bildirim gönderildiğinde giriş yapabilirsiniz.

 • Instagram bir karara ulaşıncaya kadar itiraz işlemini günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Ancak bu gönderimi sık yapmanızı önermiyoruz.

Instagram Giriş Sorunlarını Giderme

1- E-postanız veya telefon numaranızla giriş yapmayı deneyin. Kullanıcı adınızla giriş yapmaya çalışmıyorsanız, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanmayı düşünün.

 • Aynı şekilde, genellikle e-postanızı veya telefon numaranızı kullanıyorsanız kullanıcı adınızla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz giriş bilgisinden bağımsız olarak şifrenizin doğru olması gerekir.

2- Şifrenizi sıfırlayın . Instagram hesabınız için doğru şifreyi hatırlayamıyorsanız, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan sıfırlayabilirsiniz. Bunun için kullanıcı adınız, mail adresiniz ya da telefon numaranızdan birini doğru girmeniz gerekir.

3- Giriş yaparken telefonunuzun Wi-Fi’sini kapatın. Instagram uygulaması (giriş bilgileriniz değil) sorunsa, Wi-Fi yerine hücresel verileri kullanmak bazı giriş sorunlarını çözebilir.

4- Instagram’a erişmek için farklı bir platform kullanın. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda hesabınıza giriş yapmanızı önleyen önbellek bilgileri olabilir; öyleyse, hesabınıza giriş yapmak için farklı bir telefon, bilgisayar veya tarayıcı (Chrome, Mozilla, Opera ya da Safari) kullanmak bu sorunu çözebilir.

5- Instagram uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin. Bazı durumlarda, Instagram’ı yeniden yüklemek uygulamanın neden olduğu giriş sorunlarını çözecektir.

 • Instagram uygulamanız güncel değilse, bunu yaptığınızda uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olursunuz.

6- Instagram’ın Kullanım Şartlarını ihlal edip etmediğinizi düşünün. Hesabınızın mevcut olmadığını belirten bir mesaj alıyorsanız, Kullanım Şartları ihlali nedeniyle hesabınız Instagram tarafından silinmiş olabilir.

 • Yaygın ihlaller arasında çıplaklık/ cinsellik yayınlamak, diğer kullanıcılara zorbalık yapmak, zararlı ürünleri tanıtmak ve dolandırıcılık sayılabilir.
 • Kullanım Şartları ihlalleri genellikle hesabınızın uyarı yapılmaksızın askıya alınmasına veya silinmesine neden olur. Bu hesapların geri açılmaması mümkündür. Eski hesabı açtırmaya çalışmak yerine yeni bir hesap açmanızı öneririz.

Instagram hesap sorunları ile ilgili sıkça sorulan sorular

Instagram’ınızı kaç kez devre dışı bırakabilirsiniz?

Bir Instagram hesabını yeniden etkinleştirmeden önce 7 gün beklemeniz gerekir, ardından tekrar devre dışı bırakabilmek için 7 gün daha beklemeniz gerekir. Yapacak daha iyi bir şey yoksa, bu reklam sonsuz devam edebilir …

Sildikten sonra instagram hesabımı geri alabilir miyim?

Instagram şartlarına ve koşullarına göre hesabınızın silinmesi kalıcıdır. Hem eski hesaba hem de önceki kullanıcı adınıza erişiminizi kaybetmiş olacaksınız. Hesabı geçici olarak devre dışı bıraktıysanız, geri yükleyebilirsiniz (sadece yukarıdaki makaledeki talimatları izleyin). Instagram’ınızı silmeden önce çok düşünün!

Instagram’ın etkin olmayan bir hesabı silmesi ne kadar sürer?

Instagram’ın insanları hesabı kullanmaya teşvik eden bir politikası var. Etkin olmayan bir hesabın silinme riski vardır, ancak süre belirtilmemiştir. Hesabın bir süre kullanılmaması, Instagram’dan hatırlatma e-postalarının yeniden katılmanın kolay olduğunu size bildirmesine neden olur. Birkaç yıl kullanılmadığında, hesabınızın etkin olmadığı için silinmesi mümkündür.

Instagram hesabımı etkinleştirmek için bir hafta beklemem gerekir mi?

Evet, 7 gün geçene kadar yeniden etkinleşemezsiniz.

Dün hesabımı geçici olarak devre dışı bıraktıysam ve şimdi giriş yapamıyorsam ne yapmam gerekir?

Bir hafta sonra hesabınızı yeniden etkinleştirebileceksiniz.

Instagram’ımı yeniden etkinleştirirsem, takipçilerim silinir mi yoksa tekrar hepsi durur mu?

Çok sayıda takipçiniz varsa, bazıları yokluğunuzu not edebilir ve sizi manuel olarak takip etmeyi seçebilir; ancak, hesabınızı devre dışı bırakmak takipçilerinizi kaldırmaz.

Etkin olmayan bir profili yeniden etkinleştirdiğinizde Instagram takipçileri bilgilendiriyor mu?

Hayır, ancak hesabınız artık görünür hale gelecek. Takipçilere görünür olmaya başlayacak.

Geçici olarak devre dışı bırakılan Instagram hesabımı nasıl etkinleştiririm?

Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra, yedi gün beklemeniz gerekir ve ardından hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz.

Hesabımı geçici olarak devre dışı bırakırsam hesabı geri alabilir miyim? Nasıl?

Instagram’a her zamanki gibi giriş yaptınız. Ve çok yakında olduğunu söylüyorsa, bir iki saat bekleyin ve tekrar deneyin ve geri dönebileceksiniz.

Birkaç ay önce hesabımı geçici olarak devre dışı bıraktığımda ne yapmalıyım ve giriş yapmaya çalıştığımda bana kullanıcı adımın olmadığını söylüyor?

Hesabınızın silinmiş olması mümkündür. Bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda oturum açmayı deneyin; bu işe yaramazsa Instagram desteğiyle iletişime geçmeyi deneyin. Her şey başarısız olursa, yeni bir hesap oluşturmanız gerekebilir.

Yeniden etkinleştirmek için bir hafta beklemem gerekir mi? Otomatik olarak yeniden etkinleşiyor mu yoksa manuel olarak yapmam gerekiyor mu?

Evet, hesabınızı yeniden etkinleştirmek için 7 gün beklemeniz gerekiyor ve maalesef manuel olarak yapmanız gerekecek.

Instagram hesabımı geçici olarak devre dışı bıraktım. Tekrar giriş yaptıktan sonra, neredeyse tüm resimlerim gitti! Geri gelecekler mi?

Aynı durumdaki kullanıcılar resimlerinin yaklaşık dört gün içinde (genellikle daha erken) geri döndüğünü bildirir. O zamana kadar iade etmediyse Instagram müşteri desteğine başvurun .

Hesabımı ne kadar süreyle devre dışı bırakabilirim?

Hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktığınızda, Instagram bir hafta boyunca “devre dışı” durumunu korur. Bu süreden sonra, devam etmek istiyorsanız Instagram’ı yeniden devre dışı bırakmanız gerekir.

Yeniden etkinleştirilen Instagram hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

Normalde yaptığınız gibi giriş yapabilirsiniz. Yani webden giriş yapmak için instagram.com’a tarayıcınızdan girerek ya da mobilseniz de instagram uygulamasını yükleyerek giriş yapabilirsiniz.

E-posta adresimi yanlış yazdıysam nasıl tekrar girebilirim?

“Geçersiz e-posta” veya “yanlış giriş bilgileri” veya bu satırlar boyunca bir şey yazmalıdır. Tekrar deneyin ve e-posta adresini doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olun.

Bir arkadaşım Topluluk Kurallarına uymayan bir şey gönderdiğinden hesabım devre dışı bırakıldı. Nasıl geri alabilirim?

Uygulamayı açın ve giriş yapmayı deneyin. Uygulama, karara itiraz etme talimatlarını okuyun. Formu doldurup itiraz edin.

Arkadaşımın hesapları saldırıya uğradı ve artık giriş yapamıyor. Bu durum nasıl düzeltilir?

Sorunu bildirmek için Saldırıya Uğrayan Hesabı Bildirin formunu doldurun . Instagram genellikle bir veya iki gün içinde saldırıya uğramış hesaplara erişimi tekrar açar.

Hesabımı kalıcı olarak devre dışı bırakmadan geçici olarak devre dışı bırakabilir miyim?

Evet. Uygulamaya, telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısından (uygulamadan değil) giriş yapın. Kullanıcı adınızı tıklayın ve “Profili Düzenle” yi, ardından “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” ı seçin. İşlemi tamamladıktan sonra, siz tekrar giriş yapana kadar Instagram içeriğiniz gizlenecektir.

Instagram hesabımı devre dışı bıraktı. Hesabımı nasıl geri alabilirim?

Giriş yapmaya çalışırsanız, devre dışı bırakıldığı söylenir. “Daha Fazla Bilgi” ye basın ve hata yapıp yapmadıklarını soracakları yere inin. “Bize bildirin” düğmesine bastığınızda, neden devre dışı bırakılmayı hak etmediğinize ilişkin bir itirazda bulunursunuz.

“Instagram hesabı yeniden nasıl etkinleştirilir?” hakkında 11 yorum
 1. İnstagram, hesabımı devre dışı bıraktı ve itiraz formu gönderemiyorum sürekli hata veriyor. Hesabım tamamen silinmiş midir? Silinmediyse nasıl tekrar aktif hale getirebilirim?

 2. Bu web sitesi kuzenim aracılığıyla tavsiye edildi. Kimse benim sorunum hakkında bu kadar kesin bir şey farketmediği için bu gönderinin onun tarafından yazılıp yazılmadığından artık emin değilim . Harikasın! Teşekkür ederim!

 3. Bu konu için eğitimli insanlar bulmak zor ama neden bahsettiğinizi biliyor gibi görünüyorsunuz!
  Teşekkürler

 4. Tüm internet kullanıcılarını destekleyen dikkate değer bir yazı; bundan faydalanacaklarından eminim.

 5. İyi günler yazınız çok yararlı instagram hesabımı devre dışı bıraktı itiraz formu göndermeye çalıştım fakat hesabınızın size ait olduğunu doğrulayın diyor, hesabıma girince de sadece beyaz ekran çıkıyor farklı bir link denedim fotoğraflı doğrulama istendi e posta üzerinden gönderdim 1 haftadır bekliyorum hala gelmedi ne yapacağımı bilmiyorum 4k takipçim vardı gitmesini istemem

  1. Merhaba. Şu an aynı dediğiniz gibi oldu benim hesabıma. Sorununuzu çözdünüz mü. Çözdüyseniz nasıl hallettiniz öğrenebilir miyim lütfen

 6. Bu çok dikkat çekici, sen çok
  profesyonel blog yazarı. RSS beslemenize katıldım ve
  harika gönderinizden daha fazlasını aramak için oturun. Ayrıca, web sitenizi sosyal ağlarımda paylaştım

 7. Hesabim açıldı ama hala giris yapamıyorum kapatilmistir yazisi cikiyor nasıl giriş sağlarım

 8. Ben telefonumdan bir günde belki 15 20 kere instagramdan girdim cıktım çıkıs yaptım yani simdi ise hata veriyor giremiyorum malesef nasıl düzeltebilirim

 9. İşe yaramaz teknik çünkü form onay istiyor. Gereklidir tüm alanları doğru şekilde doldurduğunuz da ve göndermeye çalıştığınız da hata veriyor. Bir değerlendirme talep etmek için hesabını onayla hatası ile karşılaşıyor ve gönderemiyorsunuz yardım talebi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir