Instagram doğrulama talebi neden göndermiyor?

Nis 28, 2020 Instagram
Instagram hesabı yeniden nasıl etkinleştirilir?

Dünyada instagram kullanıcıları için hesap onaylarının başlamasının ardından binlerce hesap sahibi, hesaplarının onaylanması için başvuruda bulunup hesaplarını doğrulatmayı başardı. Ancak Instagram mavi tik başvurularının sonucunda hesaplarını hala onaylatamayan ve mavi tikli profil sahibi olamayanların sayısı hala yüz milyonların üstünde.

Peki Instagram doğrulama talebi göndermiyor ve başvuru ekranında neden butonlar aktif hale gelmiyor? Birçok kullanıcının sorduğu bu sorunun yanıtını birlikte arayalım.

Instagram doğrulama talebi göndermiyor
Instagram doğrulama talebi göndermiyor, bunun nedeni nedir?

Instagram doğrulama talebi göndermiyor, bunun nedeni nedir?

Instagram mavi tik konusunda mavitik.net sayfamızı ziyaret edip bu konuda sorun yaşayan hesapları tek tek inceledik. Hesapların ortak özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

Birden fazla ret yanıtı alan hesap onayı başvuruları

Instagram mavi tikli hesap için ısrarla yapılan hesap onayı başvurularının ardından bir süre sonra diğer başvurularda Instagram doğrulama talebi göndermiyor.

Ücretli takipçi alan hesaplar

Instagram kullanıcılarının başvurularında “Instagram doğrulama talebi göndermiyor” hatası yaşayan hesapların ortak özelliklerinden biri de, yüzde 20’nin üstünde ücretli takipçi satın alınmış olması. Bu takipçilerin “bot takipçi” olduğunu ifade edelim.

Instagram doğrulama talebi göndermiyor
Instagram doğrulama talebi hatası

Kısa bir sürede binlerce takipçi kazanılmasına rağmen, yine kısa sürede binlerce takipçinin hesabı takip etmeyi bırakması, profilin otorite değerini de düşürüyor. Böyle hesapların mavi tik başvurusu sırasında Instagram doğrulama talebi göndermiyor olduğuna şahit olabiliyoruz.

Ücretli beğeni ve izlenme hizmeti alan hesaplar

Ünlü birçok marka ve kişinin hesaplarının popüler olduğu izlenimi verilmesi adına paralı beğeni ve video izlenme hizmeti aldıklarına şahit olduk.

Türkiye’de belki de magazin dünyasının en yakından tanıdığı isimlerin başında gelen bir profilde de aynı hatanın alındığı şikayetlerini aldık. Hesapla ilgili yaptığımız inceleme sonucunda, hesap için çok fazla doğrulama talebinde bulunulmadığı, ücretli ya da ücretsiz takipçi alınmadığı halde bot beğeni ve bot izlenme satın alındığının itiraf edildiği hesap için de Instagram doğrulama talebi göndermiyor olduğuna kanaat getiriyoruz.

Taklit hesaplar ya da olası taklit hesaplar

Bazı kişi ya da markalar tarafından açılan hesapların yan kuruluşlar için ya da yarı resmi hesap olarak kullandıkları hesaplar için yaptıkları doğrulama talepleri de spam hesap ya da taklit profil olarak değerlendirilebiliyor.

Yukarıdaki özelliklerin hiç birini taşımamasına rağmen, mavi tik için başvuru yapıldığı sırada Instagram doğrulama talebi göndermiyor olmasının bir diğer nedeninin de, hesabın orijinal bir kişi ya da marka için olmadığı, aksine başka hesapların taklit edildiği profiller olarak algılandığı hesaplar gibi görülen ya da gerçekten taklit hesaplar olduğuna şahit olduk. Bu hesapların doğrulama talepleri sırasında da Instagram doğrulama hatası alındığını görüyoruz.

Instagram mavi tik konusunda yaşadığınız problemler için yorum bölümünden, bize ulaşabilirsiniz.

“Instagram doğrulama talebi neden göndermiyor?” hakkında 3 yorum
  1. Merhaba işletme sahibiyim ve marka sahibiyim ınstagrama bilgilerimi iletiyorum fakat mavi tık olmuyo nerden bilgi alabilirim

  2. 2 defa ret oldu ama aradan 1 ay geçti. Şuan gönderim hatası oluyor, tekrar deneyin diyor. Sistemsel bir hata mıdır yoksa 2 defa red olduğu için midir acaba ?

  3. merhaba, meryem boz spor akademi için basvuru yapmaya calısıyorum ama bavsuru yapamıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir