Instagram beğeni nasıl arttırılır ?

Kas 9, 2020 Instagram
Instagram beğeni nasıl arttırılır ?

Instagram beğeni ve takipçileri doğal olarak nasıl arttırılır sorusunun yanıtını merak edenler için bu konuyu detaylı inceledik. Instagram beğenileri, Instagram’daki hemen hemen her kullanıcının, özellikle de popüler olmaya çalışan ve kendi adına bir isim sahibi olanların katılımının bir parçasıdır. Instagram, önde gelen sosyal medya platformlarından biri olduğu için, yıllar içinde katılım oldukça önemli hale geldi.

Instagram o kadar popüler hale geldi ki en büyük rakibi Snapchat’in yerini aldı. Popülerliği, Facebook’un Instagram’ı bir yatırım olarak satın almasıyla sonuçlandı. Facebook için çok güzel bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Instagram, fotoğrafları ve kısa videoları paylaşma söz konusu olduğunda en popüler uygulamadır. Görsel sanatınızla adınızı duyurmak isteyen biriyseniz, başlangıç ​​noktası Instagram. Instagram hesabına sahip olmak görsel yaratıcılar için neredeyse bir zorunluluk gibidir çünkü insanların onlarla çalışmadan önce ilk baktığı yer burasıdır.

Sosyal medya, özellikle son 10 yılda çok gelişti. Eskiden insanların boş zamanlarını geçirdikleri bir platformdu. Ancak değişti ve sosyal medya da işletmeler için bir platform haline geldi. Instagram tamamen eğlence amaçlı gibi görünebilir, ancak işletmeler için de pek çok fırsat sunuyor. Bu nedenle ister kişisel bir hesabınız ister bir işletme hesabınız olsun, duyulmak için Instagram beğenileri almanız gerekir. Etkileyiciyseniz, Instagram’da bir içerik oluşturucu profiline sahip olmanızı tavsiye ederiz. Erişiminizin ve etkileşiminizin iç görülerini görmenizi sağlar. Bu iç görüleri profesyonel bir hesapta zaten görebilirsiniz, ancak bir içerik oluşturucu hesabı normal bir hesaba daha benzer. Neyse, Instagram beğenilerini nasıl alabileceğinizi konuşalım.

Instagram beğeni nasıl arttırılır ?

Yüksek Kaliteli İçeriğin Paylaşılması

İçeriğinizin kalitesi Instagram’daki en önemli unsurdur. Hedef kitlenize izlemeye değer bir şey vermelisiniz. Aksi takdirde, istediğiniz ilgiyi göremezsiniz. Buradaki hile, en yüksek kalitede içerik oluşturmaktır. İçeriğiniz ne hakkında olursa olsun, elinizden gelen en iyi şekilde sunmalısınız. Örneğin saç kurutma makinesi fotoğraflarını paylaşıyor olabilirsiniz. Yine de bu tür fotoğrafları paylaşırken bile kalite önemlidir. Fotoğrafları bulanık ve renkli bir arka plan olmadan çekerseniz, Instagram’daki diğer içerikler kadar ilginç olmaz.

Instagram’da çok fazla içerik türü var, ancak gerçekten fark ettiyseniz, ilginç olanların hepsi HD kalitesinde, renkli ve canlı arka planlara sahip fotoğraflar. Ürününüzü veya herhangi bir öğeyi yere koyuyorsanız arka plan rengi önemlidir. Örneğin, ürününüz kadın tüketicilere yönelikse, pembe, mor veya hedef kitlenizle alakalı bir renkte arka planlar eklemeyi deneyebilirsiniz. Kulağa biraz gereksiz gelebilir, ancak ilgili renkleri kullanmak aslında pazarlamada önemlidir. Tüm renklerin anlamı vardır ve bir şeyi temsil eder.

Etkileyiciyseniz veya ürünleri tanıtacak bir şirket hesabınız varsa, fotoğraflarınızı ve videolarınızı HD kalitesinde çekmeniz daha iyi olur. Profesyonel bir kamera almak, içeriğiniz için en iyi ayarları sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak Instagram’ın fotoğraf ve video boyutlarını dikkate almalısınız.

İlginç Başlıklar ve Yaratıcı İçerikler Ekleyin

Gönderileriniz için Instagram beğenileri aldıktan sonra, hedef kitlenizi hızlı bir şekilde çekmek daha iyidir. Instagram’da daha fazla insanı çekmenin en iyi yolu ilginç altyazılara sahip olmaktır. İnsanları gönderinize çektikten sonra, açıklamanızda (yazılı içerik) aynı taktiği izlemelisiniz. Hatırlarsanız eskiden YouTube’da meşhur bir söz vardı, ‘görüntü için geldi, müzik için kaldı.’ Instagram’da da benzer. Gerçek mesajınız fotoğrafınızın veya videonuzun altındaki açıklamada yer alıyorsa, başlığınızla insanların dikkatini çekmelisiniz.

Açıklamada gerçek mesajınızın olması gerekmez. Bir atlıkarınca gönderisinin ilk fotoğrafı için aynı taktiği kullanabilirsiniz. Yine mesajınıza diğer fotoğraflar üzerinden devam edebilirsiniz. Yine de, kullanıcılar diğer fotoğraflarınızı görmek için kaydırmasalar bile, gönderinize dokundular ve yayınınıza ve hesabınıza etkileşim getirdiler. Keşfedin sayfasında ve önerilerde görünme şansının artmasıyla sonuçlanır.

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Instagram’da pazarlama yapmayı düşünüyorsanız, önce kitlenizi tanımalısınız. Sadece Instagram’da değil, her pazarlama stratejisinde hedef kitlenizi analiz etmek ve belirlemekle başlar. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, ürün veya hizmetiniz için bir SWOT analizi hazırlamaktır. SWOT analizi, ürün veya hizmetlerinizin olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya çıkaracaktır. Bu analizden edindiğiniz bilgiler ile en iyi hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz.

Instagram’da pazarlamaya başlamadan önce, Instagram’da en çok yer alan yaş grubunu göz önünde bulundurmalısınız. Araştırmalara göre Instagram’da çoğunluk 18 ile 24 yaşları arasında, ardından 25-30 yaşları arasında. Daha fazla Instagram beğenisi almak için Instagram’da işletmenizin sunumunu yaş gruplarına göre optimize edebilirsiniz. Elbette, ürün veya hizmetiniz gençleri de hedef alabiliyorsa bunu yapmalısınız.

Konumu Her Zaman İçeriğinize Dahil Edin

Instagram’ın coğrafi etiketleme özelliği vardır. Instagram’da daha fazla potansiyel beğeniye ulaşmak için bu özelliği kullanmak önemlidir. Coğrafi etiketlemeyi Instagram için yerel SEO olarak düşünebilirsiniz. Gönderinize bir konum eklediğinizde, bu gönderi konumun sayfasında görünecektir. Hashtag’ler gibi, insanlar konumun sayfalarına da bakabilir.

Birçok Instagram kullanıcısı, neler olduğunu görmek için belirli konumları arar. Özellikle insanlar Instagram’da kendi mahallelerindeki görsellere bakma eğiliminde. Coğrafi etiketlemenin özellikle yerel işletmeler için yararlı olmasının nedeni budur. Bu sayede mağaza, restoran vb. İşletme sahipleri işletmelerini Instagram’da sunabilirler. Yeni bir yerel işletme açtıysanız, bir Instagram sayfasına sahip olmak onu tanıtmanıza ve hatta birkaç müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Müşteri kazanmak, gönderilerinizde beğeni almak demektir. Müşterilerinizi memnun edebilirseniz, gönderilerinize çok sayıda beğeni düşecektir.

“Instagram beğeni nasıl arttırılır ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir