Kategori: Facebook

Instagram mavi tik alma neden bu kadar önemli?

Mavi tik (blue badge) sosyal medya hesabının tanınmış bir kişiye ait olduğunun tescili olarak hak eden kişilere verilen bir simgedir. Özellikle Instagram mavi tik alma son günlerde çok arzulanan bir şey olsa da Facebook, Twitter, TikTok gibi sosyal medya hesaplarının onayında da yine mavi tik kullanılmaktadır.

Mavi tik almak zor mu?

Sosyal medyanın her geçen gün büyümesi ve daha geniş kitlelere hitap etmesi beraberinde birçok soruna da ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin ünlü kişiler adına açılan sosyal medya hesapları sayesinde pek çok insan dolandırılmış ve ciddi maddi kayıplara uğramışlardır. Bu durumun her geçen gün artmasından ve insanların mağdur olmaması adına Instagram, Facebook ve Twitter gibi ünlü sosyal medya şirketleri mavi tik uygulamasını başlatmıştır.

instagram mavi tik
instagram mavi tik

Mavi tik uygulaması sayesinde ünlü kişilerin hesapları doğrulanmış oluyor ve ünlü kişiler adına açılan hesaplar inandırıcılığını büyük bir oranda kaybediyor. Bu şekilde de ünlüler adına açılan hesaplara insanların inanması zorlaşıyor ve dolandırıcılık bir nebze azalıyor. Fakat dolandırıcılık işini uzmanlaştıran birçok kimse mavi tik emojisi ile de birtakım insanları kandırmaktadır.

Mavi tik almış onaylı hesapların avantajları

Mavi tikli hesaplar tanınmış ve ünlü kişilere verildiğinden dolayı sosyal medyada mavi tiki bulunan insanlara olan saygı artmakta ve mavi tiki bulunan kimselerle yapılmak istenen işler artmaktadır. Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyanı ünlü şirketleri herkese mavi tik vermemektedirler. Hal böyle olunca mavi tik almak bazı durumlarda bir hayli zorlaşıyor ve çoğu zaman alınamıyor da.

MAvi tik almış onaylı hesapların avantajları
MAvi tik almış onaylı hesapların avantajları

Eğer sizde alanınızda ünlü iseniz veya tanınmış bir kimse iseniz mavi tik başvurusunda bulunabilir ve yapılan incelemelere göre eğer tanınırlığınız ispatlanır ve bulunur halde ise mavi tik alabilirsiniz. Fakat çoğu zaman bu durum bile yetmemekte ve insanlar mağdur olmaktadır.

Mavi tik alarak hesap onayı yapan partner ajans

Son yıllarda ortaya çıkan mavi tik alma konusunda uzman danışman kişiler ya da ajanslar sayesinde bu işlemi artık kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.  mavitik.net gibi web siteleri sizlere sosyal medya sitelerinden mavi tik alma kolaylıklarını anlatır hatta ve hatta sizlere mavi tik alıyor. instagram mavi tik alma oldukça zorlu bir süreçtir ve bunu yazımızın ilk kısmında söylemiştik. Fakat mavitik.net gibi web siteleri ile yapacağınız görüşmeler sonucunda siz bir şey yapmadan onlar sizin adınıza gerekli çalışmaları yaparak Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden mavi tikinizi almaktadırlar. Google verilerine göre son yıllarda mavi tik nasıl alınır, instagram mavi tik alma, instagram mavi tik nasıl alınır, instagram mavi tik kopyalama ve benzeri araştırmalar artmış ve artacağı ön görülmüştür. Bu verilerin sonucunda ve artan mavi tik talebinden dolayı da sosyal medya şirketleri mavi tik alma sürecini her geçen gün daha da zorlu bir süreç haline getirmektedir.

Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?

Mavi tikin sosyal medya kullanıcılarına şöyle bir avantaj sağlamaktadır; Herhangi bir telif, fake hesap vb. gibi durumlar baz alındığında da İnstagram, Facebok ve Twitter gibi ünlü sosyal medya platformları mavi tiki bulunan kullanıcılarına daha fazla değer ve önem verdiği için mavi tikli hesapların yapmış olduğu şikayetleri daha fazla dikkate almaktadır.

Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?
Neden mavi tikli hesap onayı bu kadar önemli?

Örneğin geçenlerde mavi tikli bir hesabın 1.3 Milyon takipçisi olan ve henüz mavi tik alamamış bir sosyal medya fenomenini şikâyet etmiş ve hesabın askıya alınmasına sebep olmuştur. Hal böyle olunca sosyal medya fenomenleri ve birçok ünlü insan mavi tik almak için pek çok farklı kişi ve şirketle iletişim kurmuştur. Siz de mavi tik ile ilgili detayları öğrenmek istiyorsanız mavitik.net  web sitesini ziyaret ederek mavi tik nasıl alınır? instagram mavi tik alma gibi konuları detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Facebook Mavi Tik Alma Yöntemi

Facebook’ta popüler sayfalar ve tanınmış kullanıcılar için mavi tik özelliği bulunmaktadır. Sadece doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabilen Facebook mavi tik arama kısmında ya da profilde hesap adının yanında görünür. Bu mavi tikin anlamı ise herhangi bir sayfanın ünlü bir kişiyi, global bir markayı ya da tanınmış bir kişiyi temsil ettiğini Facebook’un onaylamasıdır.

Sosyal medya kullanıcılarının her geçen gün artması aynı zamanda sahte hesapların artması anlamına da gelir. Sahte hesaplar nedeniyle zaman zaman gerçek hesapların dikkate alınmaması ve işlem yapılmaması gibi problemler ortaya çıkabilir.

Facebook Mavi Tik
Facebook Mavi Tik

Tüm bu problemlerin önüne geçmesi açısından gerçek hesap için mavi tik sembolü oldukça önemli bir hale gelmektedir. Eğer siz de yeterince tanınmış bir kişi ya da global bir marka olduğunuzu düşünüyorsanız mavi tik başvurusu yaparak hesabınızı onaylanmış bir hesaba çevirebilirsiniz. Fakat bunun için dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta ve karşılamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bahsedilen şartlar Facebook tarafından belirlenen temel gereklilik şartlarıdır. Bu şartlar arasında;

Bir kapak fotoğrafı

Bir profil fotoğradı

Facebook kurallarına uyan bir isim

Hesapta paylaşılmış içerikler

olarak sıralanabilir. Bunun yanı sıra profilinizin herkesin erişimine açık ve diğer kullanıcılar tarafından takip edilebilir olması gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız ‘’Facebook Sayfa Doğrulama Talebi’’ formunu kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu forma profiller için bir kimlik fotoğrafı, sayfalar için de şirkete ait bir belgeyi ekleyerek hesabınızın neden doğrulanması gerektiğine dair bir kaç cümle yazmanızın ardından Facebook değerlendirme işlemine başlayacaktır. Eğer hesabınız mavi tik alma şartları ile bir uyum göstermiyorsa talebiniz doğrudan reddedilecektir. Mavi tik alma ya da hesap onaylatma başvurularının kabul edilme gibi bir garantisi yoktur. Fakat talebiniz reddedilirse 30 günün ardından tekrar başvurabilirsiniz.

Yukarıda da belirtildiği gibi herhangi bir garantisi olmayan hesap onaylatma başvurusunun başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için adımları uygularken mutlaka dikkatli olmalısınız. Yanlış bilgiler vermemeye özen göstermeli ve gerekli şartları karşıladığınız konusunda kendinizden emin olmalısınız. Aksi bir durumda yaşayacağınız 30 günlük zaman kaybı can sıkıcı olabilir. Eğer bu konuda eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız ya da bir desteğe gerek duyuyorsanız firmamız tarafından verilen danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sosyal medya alanında profesyonel ekip arkadaşlarımızla birlikte mavi tik nasıl alınır sorusu üzerine yoğun bir araştırma yaparak müşterilerimize gerekli destek hizmetini sunuyoruz. Sosyal medya hesaplarınıza onaylanmış hesap statüsü kazandırabilmek için hesap inceleme ve eksikleri giderme aşamalarının ardından hesabınızın başvuruya hazır hale gelmesini sağlıyoruz. Eğer siz de defalarca yaptığınız başvurular sonucunda reddediliyorsanız ve nerede yanlış yaptığınızı bilmiyorsanız danışmanlık hizmetimiz sayesinde gerekli tüm şartları yerine getirebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız ile birlikte hesabınızın başvuru için uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer gözünüzden kaçan herhangi bir eksiklik varsa bunların giderilmesi amacıyla sizlere iletiyoruz. Tüm bu işlemlerin sonucunda hesabınızı başvuruya eksiksiz şekilde hazırlıyoruz. Sosyal medya konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte özgün bir çalışmanın sizi mutlu sonuca ulaştıracağının farkında ve bilincindeyiz. Tüm bu aşamalar sürecinde ekibimizle doğrudan iletişim halinde olmanızı sağlayarak yaşanacak herhangi bir sorunda yanınızda olmayı ve profesyonel hizmet anlayışını benimsiyoruz.

Mavi tik işareti alabilmeniz ve onaylanmış bir hesaba ulaşabilmeniz için gerekli işlemleri tamamladıktan sonra artık siz de sosyal medya hesabı onaylı müşterilerimiz arasına girebilirsiniz. Profesyonel bir danışma hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilir, bugüne kadarki sayısız mutlu müşterilerimizden biri de siz olabilirsiniz.