Facebook mavi tik için başvuru linki

Tem 11, 2020 Facebook
Facebook mavi tik için başvuru linki

Facebook’ta hesap doğrulama yani Facebook mavi tik almak oldukça kolaydır. Facebook mavi tik doğrulama formu linki sıklıkla değiştirildiğinden bu linke ulaşmak bazen zor olabiliyor. Mavi tik Facebook hesabının ya da sayfanın Facebook tarafından onaylandığını, doğrulandığını gösterir. Facebook mavi tik için başvuru linki üzerinden kişiler, medya şirketler veya marka sayfaları bu Facebook mavi tiki alabilirler. Mavi tik alabilmek için Facebook mavi tik için başvuru linki üzerinden Facebook mavi tik başvurusu yapılabilmektedir.

Facebook mavi tik için başvuru linki ile başvuru yapabilmek için neler gereklidir? Facebook mavi tik alma 2020 için şartlar nelerdir?

 • Özgün Olmalı: Facebook hesabı gerçek kişiyi, kuruluşu ya da tescilli bir işletmeyi temsil etmesi gerekmektedir.
 • Benzersiz Olmalı: Hesabın temsil etmiş olduğu kişi veya işletmenin taklit olmaması gerekmektedir. Genel algı oluşturmaya yönelik kurulmuş olan hesaplara mavi tik verilmemektedir.
 • Eksiksiz Olmalı: Mavi tik alacak hesabın aktif olması gerekmektedir. Profilinde profil fotoğrafı, hakkında bilgileri ve en az bir paylaşımı olması gerekmektedir.
 • Dikkate Değer Olmalı: Hesabın tanınmış kişi, bilinen bir marka veya kuruluşu temsil etmesi gerekmektedir.
 • Kapak Fotoğrafı: Kapak fotoğrafının eklenmiş olması gerekmektedir.
 • Profil Fotoğrafı: Sizi temsil eden bir fotoğrafınız olması gerekmektedir.
 • Hakkında Yazısı: Hakkında bölümünde gerçek bilgilere yer verilmeli ve boş bırakılmamalıdır.
 • Facebook kurallarına uygun bir isim.

Belirtilen şartlarını yerine getiren herkes Facebook mavi tik onayı alabilmektedir. Bu şartları yerine getiriyorsanız; Facebook mavi tik için başvuru linkine tıklayarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Facebook mavi tik için başvuru linki üzerinden talep edilen belgeler gönderilmeli ve neden mavi tik onayı istediğiniz ile ilgili açıklama yapılması gerekmektedir. Bu şartlar kişi, kurum ve firmalar için geçerlidir. Yaptığınız açıklamada mavi tik talep nedeninizin kopya ve taklitlerden ayrılması gerektiği olarak bildirebilirsiniz. Facebook mavi tik için başvuru linkinden yaptığınız başvurulara Facebook kısa sürece cevap verecektir. Başvurunuzun onaylanmaması durumunda eksiklikleri tamamlayarak 30 gün sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Facebook’a mavi tik onayı için yaptığınız başvurularda doğrulama sürecinde yanıltıcı veya doğru olmayan bilgileri sunarsanız, hesabınız doğrulansa daha Facebook tarafından mavi tik onayınız kaldırılır ya da hesabınız silinebilir. Facebook mavi tik şartları linki için tıklayın.

“Facebook mavi tik için başvuru linki” hakkında 6 yorum
 1. Merhaba Ben Ali Parıltan 10-11 yıldır Turizm yeme içme sektörüyle uğraşıyorum.
  Alanımda paylaşımlar yapıyorum. Ve kendi markamı yükseltmek için planlarım devam ediyor.
  Instagram’da paylaşımlarına belirli kitlelere uğraştım.
  Ve kendime özgü paylaşımlara devam edip yolunda ilerlemek adına mavi tık profile çok istiyorum .
  Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  İlk çıktığı anda itibaren her daim kullandığım uygulama olan Facebook ekibine teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar

 2. 20 Yıla aşkın süredir günlük haber üreten vasıflı gazetemiz Türkiye gazeteciler cemiyeti üyesi aynı zamanda basın ilan Kurumu’na tabi bir gazetedir

 3. Slm ben Bülent Serhad 2011 den bu yana profesyonel ses sanatçısıyim djitalda müziklerim var youtubede kliplerim var televizyon programlarına katıldığım kayıtlarım var sizden ricam mavi tik almam sizde talep ediyorum

 4. Salam . 2012 çi ildən facebook’da aktiv durumda katiliyorum. Bir çok yerlərdə videolarım və paylasimlarim var. Mavi tik almaq üçün sizdən rica ediyorum

 5. Merhaba mobilya dekorasyon üzerine işletme sahibiyim mavi tik başvurusu için yardımcı olabilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir